Бебето ми не приема сокове

  • 985
  • 21
  •   1
Отговори
moeto bebe ne priema nikakvi sokove ,za smetka na tova obi4a pjureta . Kakvo da pravja? Kak da go nakaram da prieme soka?

моето бебе не приема никакви сокове, за сметка на това обича пюрета. Какво да правя? Как да го накарам да приеме сока?

Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: нд, 09 дек 2007, 22:21 от Vivi

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
Колко е голямо бебето?

Няма нищо притеснително в това, че бебето не приема сокове. И аз голям зор видях навремето да ги наливам в устата на Иво, той не ги искаше и в крайна сметка реших, че тази битка няма смисъл да я водя.
Пропи сокове след като навърши 2 години.

Последна редакция: нд, 09 дек 2007, 22:03 от Vivi

# 2
# 3
А трябва ли да ги"наливам в устата му" или да ги спра? Благодаря ти за одговора!

# 4
  • Мнения: 434
Не в никакъв случай,щом не ги харесва не го насилвай.

# 5
  • Мнения: 27 524
Не, определено не трябва да му наливаш в устата каквото и да било  Stop
Сокът не е важен и необходим изобщо. Важни са след 6-тия месец пресните плодове, подходящи за тази възраст, разбира се.
Синът ми пие сокове от два месеца, виждаш колко е голям  Wink

# 6
  • Мнения: 46 437
Детето усеща кое е добре за него, остави го да се развива  Mr. Green

... Важни са след 6-тия месец пресните плодове, подходящи за тази възраст, разбира се ...

 Peace
Аз сокове целенасочено НЕ съм давала  Simple Smile

# 7
защо целенасо4ено? Какво те притесняваше?

# 8
  • Мнения: 213
Няма никакъв проблем че не пие сок,не го насилвай.

# 9
  • София
  • Мнения: 15 198
А трябва ли да ги"наливам в устата му" или да ги спра? Благодаря ти за одговора!

Спри ги. Има време и за тях.  Peace

# 10
  • Мнения: 46 437
защо целенасо4ено? Какво те притесняваше?

Една мама от форума го е обяснила много хубаво:

Цитат
Сокчетата са прекалено агресивни за бебешкото стомахче. Плодови киселини, лишени от своята целулозна обвивка, дразнят и предизвикват още колики, газове и тн. При смачкването на плода се задействат естествените процеси на саморазграждане на клетката, освен това витамините много бързо се окисляват. С други думи - до детето достигат - голям процент вода, плодови киселини и захари. Нищо кой знае колко полезно. Поради тази причина се препоръчва да се ядат цели плодове, когато детето е на възраст да ги дъвче, за да си приеме витамините неокислени, и по най-естествения начин.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз също не давам сокове.
Първо детето ми не ги възприема, не пие.
Второ-предпочитам да му пасирам и да му дам целият плод.

# 12
Как ,суров ли го пасираш? Не трябва ли да се свари?

# 13
  • Мнения: 491
Моето дете също не пие нито вода,нито сокове.Никога не съм го насилвала да пие.Едва сега когато започва да си държи шишето сама пие по малко вода.

# 14
  • Мнения: 491
Аз давам пасиран банан и ябълка,без да ги варя,когато бебето стана на 6 месеца

Общи условия

Активация на акаунт