Оставяте ли палавите си деца да ги гледа баба.....

  • 2 008
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 757
и с къв акъл?  #Crazy
Само аз ли не смея да си оставя детето на баба му поради основната причина, че е много палаво или има и други като мен? Майка ми от как се е родил големият ми син иска да и го пратя да го гледа на село или поне на ваканция там. Сега е почти на 2 г и половина и тя май чак сега почна да разбира защо не искам да и го оставя и дори сама си призна (което си е постижение при нея, понеже не и е в стила да си признава, че не може да се справи с нещо ), че не мое да го уварди. То е защото прекара известно време у нас и и просветна за какво бедствие става дума.
Ами това е - тя не може да му насмогне. Човекът се изстрелва и докато бабата отреагирала и се усетила и той е вече на улицата и тича финален спринт. И да го види какво прави тя просто не може да го хване защото той тича много по-бързо от нея. Одеве баща му го оставя на баба му за 5 мин и малкият веднага се изстрелва и идва при мен и бебетата с гръм и трясък и за отрицателно време буди цялата къща. Абе непрекъснато това дете само чака да му падне лабаво и да се изстреля където не трябва. А баба му го държи под око щото го знае какъв е и пак не може толкова бързо да отреагира и да го спре каквото си е наумил. Че прави бели, айде иди дойди. Но това, че се изстрелва  и почва да тича накъдето му видят очите е огромен проблем за всяка баба или по-бавно отреагираща персона и колкото и да го мисля, не мога да разбера как е възможно такова дете да се остави да го гледа баба му и изобщо друг човек, да го изведе на разходка, в парка, на люлките или където и да било. За моя Давид трябва да има атачнат специален добре трениран човек да го наблюдава ежесекундно и да тича след него да го пази от коли, да не скочи в Дунава, да не го изцепи някоя люлка, да не падне от пързалката... като го люлее трябва да е в бойна готовност да спре люлката за части от секундата защото човекът просто си решава да си слезе от люлката преди да е спряла и без значение колко силно се люлее - той си скача и си заминава. На детска панаирджийска въртележка няма как да го пуснеш сам - пак си слиза в движение човека и си заминава и ич му не е зор за нищо (разбира се не сме го оставяли сам, баща му стои до него и го пази да не слезе от колата или кончето и ако го направи го взема и скачат заедно ooooh!). Ако пък не е на въртележката трябва да го държиш като звероукротител защото той се изстрелва и се качва на карусела в движение. Невъзможно е дори да напазаруваш с това дете без да е вързано здраво в количка - той тича навсякъде, излиза от тайни входове, ляга на земята когато ти е пълна кошницата и едва я влачиш, а трябва и него да нарамиш (а той е над 16 кила, вече и в големите суперкедски колички не се побира), не можеш да платиш на касата, щото я го пуснеш, я се изстрелял навън и тича презглава гледайки назад щастливо ухилен. Оставяш си покупките на лентата и излиташ от магазина. Дори не може да го удариш, щото ако те види някой веднага ще се обади на полицията, че го малтретираш  ooooh! Викове е ясно по default, че ефект нямат, или по-скоро имат обратен. Абе кошмар, да не продължавам.
Въпросът ми беше как да оставиш такава хала при баба и дядо на село  лятната ваканция както правят всички деца. Аз колкото и да го мисля е.... не виждам с къв акъл бих го направила. Naughty
Има ли и други на нашето дередже - да се преброим

Последна редакция: пн, 10 дек 2007, 11:18 от NikiFin

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
И моето е такова.Пазаруване задължително в количката.Въобще доста си е палавичко очите ми винаги са нащрек.Кафенца отдавна съм забравила да пия на заведение с него,защото няма как да стане.Има такава енергия това дете.
Странно,но слуша баба си и при нея тия не минават,друг е въпросът ,че тя не иска да го гледа.Ако имаше желание с удоволствие щях да го оставя за известно време на нейните грижи,особено след като забременях продължих да тичам след него,няма как. #Crazy

# 2
  • Мнения: 134
аз се включвам за да се похваля и да ви дам кураж  bouquet
моя бръмбър е на 3год.и 7мес. и слуша всички , гледа го понякога моята баба(неговата прабаба)на 68год.е обаче така както тя се оправя с него няма друг винаги успява да му привлече вниманието , четът ,играят , тя го научи да правят гимнастика ,тои я научи да танцува, абе страшен тандем са , досега сме имали един гаф ама голям от миналата зима :тогава е бил с една година по-малък от сега тя излязла на балкона да вземе нещо тои се облегнал на вратата и тя се затворила , тя реве навън тои се смее отвътре , като се успокоила баба ми му обяснила как да отвори и тои и отворил  ooooh! гадно найстина ама ............. тои много си я обича , много си я търси , може би има значение и подхода към детето знам ли (искам да кажа ,че с майка ми и свекърва ми не се държи така)
искам да и пожелая за новата година да ми е жива и здрава , сега пак съм бременна и живот и здраве и другото дете искам да усети любовта и Hug
на вас желая успех , стискам ви палци да успее някоя баба да им прикове вниманието с някое интересно занимание  bouquet  bouquet  bouquet

# 3
  • Мнения: 774
Аз и да искам няма баба, желаеща да ми гледа децата.Майка ми е в чужбина,а свекито гледа племенника ми..,но така го гледа,че не бих си оставила детето при нея.Изнервяна е и постоянно крещи и наказва.Нищо не позволява и мрънка на детето,че няма пари.
Никога не е гледала дъщеря ми,а баткото,който е на 9,само когато се е налагало да влизаме в болница с малката.
Ако имах друг вариант не бих оса вила и баткото при нея.

# 4
  • Мнения: 812
на майка ми - ДА,на свекърва ми-НЕ Twisted Evil

# 5
  • Мнения: 8 999
Ами бабите и дядовците /освен ако не са прекалено възрастни и болни/ са също хора, при това родители /с опит/. Не мога да разбера защо да не могат да се справят с едно дете, пък и било то от по-буйните. Щом ти можеш, значи и друг би могъл.
Моите деца никой не иска да ги гледа, иначе с удоволствие бих ги оставяла за по-дълъг период при бабата.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 745
При нас няма кой да гледа Дияна, даже и за ден. Това лято мама беше на гости за месец и нещо и каза "разбира се, че щом съм тук Дияна няма да ходи на градина". Улучи и стачката, така че градина наистина нямаше. На 2рия ден вдигна ръце и ми се обаждаше по 5 пъти на ден Simple Smile
Проблема беше, че не са се виждали от 5г, и малката не слушала баба си. Накрая свикнаха. Не зная обаче дали ще се навия да я гледа пак Simple Smile

# 7
  • Мнения: 7 375
                  Ами аз съм баба  Mr. Green и гледам ва момента три броя внуци - 5 г, 2г8м и 1 г 1 м и всичките са палами.Най-малката ходи от 10-месечна и миг не можеш да я оставиш боричка се с по-големите и е достойна конкуренция. Laughing Не ми тежи и не ме затруднява  Laughing Сега чакам и четвъртия ми внук да проходи и го взимам и него. Peace

# 8
  • Мнения: 1 744
Браво, Дидиа! Е това се казва баба! Поздравления!  bouquet
На мен за децата ми помага моята баба на 72г. Оставям й ги понякога сама да ги гледа, но не повече от 2-3 часа, но се справя жената, въпреки че е със слабо сърце и с единия крак е инвалид /трудно го движи/. Относно възпитанието - не ми харесва това, че непрекъснато им вика: Това не, онова не, ама тя си е такава и го свързвам с това, че я е страх, че няма да успее да реагира навреме.
На свекърва ми и майка ми не мога да ги оставя, защото физически няма да могат да се справят с тях, защото и двете са със заболявания.
Но мисля, че в тази възраст 2-3 години всички деца са много палави до безумие, и това се израства малко по малко /съдя по дъщеря ми/. Искат да се налагат за всичко, тръшкат се, опитват се да бъдат по-самостоятелни ,по свой си начин.
Така че кураж и здрави нерви!
Peace

# 9
  • Мнения: 9 052
първо ги наблюдавам оправят ли се, ами не  ooooh! и не го оставям.
оставям го при баба му да паркират колите и да бутат влака, аz да усепя да отделя малко време zа себе си , след малко мамааааааа ... паркинг .... търся баба му търся ... на жената и писнало и отишла да си търси някъде нещо и го оставила сам . Оставям го да се храни с дядото и по едно време маклкия скокна и си лепна доматените лапки на дядовата дрешка при което дядото пощуря. Като ще гледаш дете , трябва да си zнаеш жертивте или ?????????????? че само да мрънкаш как ти липсва да гледаш внука ... но едно е да го гледаш , друго да го отглеждаш май ??????????????

# 10
  • Мнения: 134
                 Ами аз съм баба  Mr. Green и гледам ва момента три броя внуци - 5 г, 2г8м и 1 г 1 м и всичките са палами.Най-малката ходи от 10-месечна и миг не можеш да я оставиш боричка се с по-големите и е достойна конкуренция. Laughing Не ми тежи и не ме затруднява  Laughing Сега чакам и четвъртия ми внук да проходи и го взимам и него. Peace
Браво жалко ,че моята баба не може да работи с компютър щяхте да сте добра компания Party
Желая ти много здраве и още много внуци(и здрави нерви)  bouquet

# 11
  • Мнения: 2 757
Ами бабите и дядовците /освен ако не са прекалено възрастни и болни/ са също хора, при това родители /с опит/. Не мога да разбера защо да не могат да се справят с едно дете, пък и било то от по-буйните. Щом ти можеш, значи и друг би могъл.
Моите деца никой не иска да ги гледа, иначе с удоволствие бих ги оставяла за по-дълъг период при бабата.

Могат, майка ми отгледа двете деца на сестра ми. Но с моят Давидко почна да и спада самочувсвието, докато сама не си призна накрая, че просто не може да му смогне. Не е да е дърта и болна иначе. Малко са и схванати краката, ама като се наложи ходи по-бързо и от мен, щото е много дългокрака и пълна с енергия. Но отреагира бавно и докато вземе засилка и Давид вече е  набрал 100тина метра преднина  ooooh!

# 12
  • Мнения: 3 268
На майка ми и баща ми съм оставяла и оставям децата без никакво притеснение.Като знам какво чудо беше синът ми и те се справиха,няма как сега да не им имам доверие и за щерката,която е най-доброто дете на света.Тя ми е компенсацията за това,което преживяхме с брат й,да е жив и здрав.На свекърва ми обаче не ми е спокойно като я оставям,въпреки,че много я уважавам и обичам,силата й не е в гледането на деца.

# 13
  • Мнения: 2 757
Но мисля, че в тази възраст 2-3 години всички деца са много палави до безумие, и това се израства малко по малко /съдя по дъщеря ми/. Искат да се налагат за всичко, тръшкат се, опитват се да бъдат по-самостоятелни ,по свой си начин.
Така че кураж и здрави нерви![/i][/color] Peace

Не е задължително. На сестра ми децата не са послушни, но не са и много подвижни - голямото момченце от край време си лежи по цял ден и си пие млякото и гледа ТВ, може да си играе кротко с някоя играчка, да блее по колите... но никога не тича като бесно. А малкото е момиченце, и то е доста разумно, пак си седи кротко и се занимава и никога не тича и не вилнее из къщата. Може би затова и майка ми се заблуди, че може да гледа и Давид - искаше ги трите на село. Но сега опозна Давидко, видя че не може да ходи, само тича, ако няма къде просто тича от единия край на стаята до другия и така по цял ден. Отива да си вземе някоя лъжица или тенджера от шкафа тичайки и само дебне да се отвори някоя врата и да се изниже през нея (в нас външните врати задължително са заключени)
Децата са различни, дори и на една и съща възраст. Бе моите близнаци дето са родени с 20 мин разлика нямат нищо общо, та за другите ли  ooooh!

# 14
  • Мнения: 1 426
                  Ами аз съм баба  Mr. Green и гледам ва момента три броя внуци - 5 г, 2г8м и 1 г 1 м и всичките са палами.Най-малката ходи от 10-месечна и миг не можеш да я оставиш боричка се с по-големите и е достойна конкуренция. Laughing Не ми тежи и не ме затруднява  Laughing Сега чакам и четвъртия ми внук да проходи и го взимам и него. Peace

ей това се казва баба мечта, мойте само кефа си гледат

Общи условия

Активация на акаунт