ПРЕЖДЕВРЕМЕННО РАЖДАНЕ И ПОСЛЕДСТВИЯТА ОТ ТОВА

  • 19 541
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
мили хора пиша ви с болка на сърцето и с молба за помощ!
моя близка роди преждевременно тъкмо беше влязла в седми месец.вдигнала висока температура вечерта и веднага я закарали в болница.не знам точно какво се е случило там но са започнали контракции и детето е на бял свят вече-1 400 е родено.
сложено е в кувиоз и единственото което знам е че има кръвоизлив на мозъка и му се вливат медикаменти.не й дават никаква друга информация изписана  е и всяка седмица ходи да носи памперси и консумативи само това.без да й дадат информация.
моля ви тя е в много тежко психическо състояние и е нормално да е така.знам че думите са излишни и няма успокоение за  това.моля ако имате някаква представа да ми кажете знаете ли за такъв случай лекува ли се това има ли последствия за детето и т.н. с каквато информация разполагате ЗА ДА ИМАМ ОЧИ ДА Я УСПОКОЯВАМ БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО

# 1
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Рисковете за детето при това положение са повече, отколкото при нормално родено, но дали ще има последствия и какви точно, за съжаление едва ли някой тук може да прогнозира. Надявам се нещата да се развият благоприятно за детето. Ти си я успокоявай, независимо имаш или нямаш очи, само не чертай бъдещето, по- предпазливо.

# 2
  • Мнения: 4 414
дори лекарите не се наемат да правят прогнози, защото нищо не е сигурно...има достатъчно деца, родени в 7-ми месец, без усложнения и увреждания...има и такива, родени в термин и с увреждания. нищо не се знае. знам, че не звуча много успокоително, но това е. не бива да се отчайва. моята дъщеря имаше 2 кръвоизлива в мозъка, но сега е абсолютно здраво и палаво момиченце. да се надяваме в интензивното да направят най-доброто за бебчето Praynig а като излезе, ще трябва да се следи по-внимателно и да се реагира навреме, ако има някакви притеснения...другото е Божа работа Praynig
дръж ни в течение!

# 3
  • Мнения: 176
Миличка, смелост на теб и на майката.
Медицината днес е със светлинни години напред, не се бой.
Спасяват принципно неспасяеми деца, чувала съм за дечица, родени с тегло под килограм, които оцеляват Shocked
Така, че само позитивни мисли и кураж, това сега е нужно.
Кажи в коя болница е бебето, момиче ли е или момче?

# 4
  • Мнения: 12
момче е и е в умбал свети Георги Пловдив.аз съм раждала там и тази болница има славата като на най-доброто заведение и специалисти.благодаря ви за подкрепата ще ви държа в течение.само нещо да разбера.разберете ме сърцето ми е свито и много ми е тежко.

# 5
  • Мнения: 3 698
Включвам се, само да изкажа подкрепата и най-искренните си добри пожелания за бебчето и семейството му. Дано бързичко се пребори.За кръвоизливите-дъщеря ми също е родена с два, но сега е добре, всичко зависи от това къде са разположени, а най-вече вичко е Божа работа.Така е.Подкрепяй майката, сега й трябва много сила и подкрепа.Прогнози не могат да се дадат, нито от нас, нито от лекарите, твърде рано е още...Имайте Вяра, Надежда и Обичайте много малкото човече, надявам се скроро да ни зарадваш с добри новини от бебчето  Praynig !

# 6
  • Мнения: 3 914
Ще се включа и аз,заради един проблем ,който може да възникне ,и който ако има информация, може да бъде предотвратен.При деца родени с тегло под 1500гр. има опастност за увреждане на ретината на окото,затова кажи на майката да подсеща лекарите ,че иска преглед от офталмолог ,и то веднага след като бъде извадено детето от кувиоза на термолегло PeaceЗа мозъка.........Да ,божа работа е Peace
Иначе с моето дете на съседния кувиоз имаше бебе/синьо/,родено 600 гр. ,накрая се оказа че е по здраво от мойто,всъщност нищо му нямаше Peace

# 7
  • Мнения: 779
Ще се включа и аз,заради един проблем ,който може да възникне ,и който ако има информация, може да бъде предотвратен.При деца родени с тегло под 1500гр. има опастност за увреждане на ретината на окото,затова кажи на майката да подсеща лекарите ,че иска преглед от офталмолог ,и то веднага след като бъде извадено детето от кувиоза на термолегло PeaceЗа мозъка.........Да ,божа работа е Peace
Иначе с моето дете на съседния кувиоз имаше бебе/синьо/,родено 600 гр. ,накрая се оказа че е по здраво от мойто,всъщност нищо му нямаше Peace

 Peaceсагласна съм с Вики и Мама ,а за мозъка  наистина всичко е божа работа...,зависи също дали е имало проблем по време на бременоста,за да е увреден плода даречем.
..А Вики ,когато лежеше пък в интензивен имаше бебе под 1 кг родено ,дори нямаше пълни 7 месеца и лекарите са се чудели дали да го спасяват изобщо,а се оказало доста жилаво и да ти кажа се справяше много добре ..
Желаем скорошно възтановяване  на майката и да си вземе по-скоро бебето,разбира се здраво и хубаво..  bouquet

# 8
  • Враца
  • Мнения: 871
Ние пък се родихме по-късно...15 дни  с усложнения.... и плюс всичко..мозъчен кръвоизлив...хемипареза и т.н.Сега сме с бронхиална асма и глухота.Дали е от това , не зная ,но  Криси е едно прекрасно дете...тъй,че трябва само напред... Peace

# 9
  • Мнения: 59
Единственото което мога да кажа е кураж и сили за тази мама.Аз лично съм прежижяла тези моменти и най лошото във този случей е не извесното.Моите деца се родени във 6 месец ( имам близнаци) 680грама и 740грама) и аз тъка и не разбрах защо родих толкова рано във 26 седмица.Йордан когато се роди беше много по добре от малката престоя им във кувиоз беше за него 4 месеца а за нея 5.Резолтати всички са страхуваха за Надежда а излезе така че тя е много по дабре от Дани той е със ДЦП(хемипареза)има кръвоизлив херния и със кривогледство а Надето  е общо взето много по добре няма почти никакви усложнения освен недоразвития бял дроб но всички казват че със растежа се оправя и повяржаими е така.И аз като нея ходех всяка седмица да нося памперси и др. неща необходими за тях и на мен почти никой нищо не ми казваше но да знаеш че най трудни са първите 3часа,2дена,7дена12дена 28 дена и 40 ден след раждането.Да при първа възможност трябва да отиде на очен лекар аз изчаках доста тъй като бяха много малки и риска да спрът да дишат беше доста голям но въпреки това за престоя си там со ходили 3 пъти на преглед.  Успех на малкото човече и сили за мама и тати. newsm10

# 10
  • Мнения: 12
здравейте на всички мили хора,които могат и помагат и ако не с друго то поне с морална подкрепа.вчера се чух с моята близка и това което ми каза много ме натъжи.имали са среща с лекарите,които се грижат за бебенцето,но не дават много надежди за живот.много ми е мъчно и болно.защо има толкова мъка на този свят и защо на такъв добър човек като нея и съпругът й се случва това,но както се казва все на някого трябва да се случи за съжаление.опитвам се да я успокоявам.не мога да си позволя да дам кураж и много се моля на Бог дано стане чудо и детенцето да оживее и да е добре.но знае ли човек какво му е писано???

# 11
  • Мнения: 59
Миличка давай и кураж тя има нузда от това.Аз да ти кажа ли ние как започнахме....... след като родих по естествен път(даже не са се и замисля ли за секцио) извикаха сапругами в родилна зала и казаха да отиде веднага във есграон и да регистрира децата че те да могат да извадят смъртен акт. Sad но нали Бог си знае работата така че надеждата последна умира.Пешини как се развиват нещата УСПЕХ

# 12
  • Враца
  • Мнения: 871
Наистина има много мъка по този свят..  Sad дано се оправи малкия бебок..  Praynig

# 13
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Моето, се роди 28 седмица и първото, което ми казаха е че няма да го бъде, а на съпругат ми, че гледат във всички случаи мен да спясят, ама и за мен няма много надежда.Беше с 4 кръвоизлива в мозъка. Е и двамата сме живи и здрави, за съжаление лекарите някакси се презастраховат- Пожелавам много сили и късмет. Аз имах някакво предчувствие, че нещата ще се оправят.
Сестра ми ми даваше много курах, познати се обаждаха, че имат вяра, ама аз на всички, да родих, но не знам дали ще остане жив. Е три седмици след като се роди лекарка каза - е избрали сте страхотно име и може да има късмет детето да се оправи. А сестра ми питам ви дали е жив, а щом е жив ще се оправи.

Да му даде време на малкото човече и да му праща мислено сила. А отделно нали знаете, че има форум за недоносени деца - там има много примери.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 926
Много силно се надявам бебчето да се пребори и да бъде добре  Praynig
Подкрепяй родителите,  нека да не губят надежда! Бебенцето им е в най-добрите ръце в Пловдив. Там спасиха моят син, който се роди 1540 гр, но в  края на 7-ми месец.
Дръж ни в течение.

Общи условия

Активация на акаунт