Зачервяване около устата от каши Frisocrem

  • 4 380
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 331
Здравейте, мами, вчера за първи път дадох каша на малката, от което се получи зачервяване около устата - след около час изчезна напълно и останаха само малки пъпчици, които може да са били и от прекалено топлото в стаята, не знам. По принцип така се зачервява и от някои зеленчукови пюрета (главно тези с домати). Не мисля, че е алергия някаква, защото по тялото пъпчици нямаше, само около устата. Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно?

# 1
  • Мнения: 481
Ще следя темата,защото и аз купих от тази каша.Още не съм давала,дано няма проблеми! Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 15 216
Каква беше кашата?
А какво мляко пие бебето?

# 3
  • Мнения: 27 524
Зачервяване около устата може да се получи от алергия към глутена. Кашата с глутен ли беше или без? Домати се дават след 8 навършени месеца, съдържат хистамин.
На 5 месеца е прекалено рано за домати и глутен!!!

# 4
  • Мнения: 331
Каква беше кашата?
А какво мляко пие бебето?

Кашата е Frisocrem
Бебето пие Омнео 1
Кашата е без глутен.
А защо тогава на бурканчето с пюре пише, че може да се дава след 4-тия месец??!?!?!?!?!?!  Cry
Има ли други зеленчуци, които да избягвам?

Последна редакция: пн, 10 дек 2007, 16:29 от dan.dim

# 5
  • Мнения: 107
Вчера дадох също Frisocrem /с ориз и царевица,без глутен,приготвя се с АМ/след около 30 мин около устата беше зачервена със ситни пъпчици,които на сутринта ги нямаше

# 6
  • Мнения: 27 524
А защо тогава на бурканчето с пюре пише, че може да се дава след 4-тия месец??!?!?!?!?!?!  Cry

Аз не знам да има бурканчета на чужди фирми, които да слагат домат преди 8-ми месец. На коя фирма е?
Щом кашата е без глутен, едва ли е от нея зачервяването.

# 7
  • Мнения: 2 960
избери каши без глутен..внимавай какво точно пише на упътването. аз вчера попаднах на  местно пюре на Гербер...на български етикетчето беше след 6-ти месец ....на оригиналното /видях го по късно/пише след 9-ти месец. Разликата не е малка...става въпрос за  менято на гербер"смес от зеленчуци и шунка".Лично аз не харесвам кашите на фризокрем...дават веднъж "8 зърнени храни и 4 адаптирани плода с мляко" и това беше единственото нещо наречено ядене ,което моето  лакомо бебе не иска да яде. А пърата му каша беше на хип, после кашите на нестле, и отново хип.

# 8
  • Мнения: 331
А защо тогава на бурканчето с пюре пише, че може да се дава след 4-тия месец??!?!?!?!?!?!  Cry

Аз не знам да има бурканчета на чужди фирми, които да слагат домат преди 8-ми месец. На коя фирма е?
Щом кашата е без глутен, едва ли е от нея зачервяването.

Пюрето е на Ганчев - тях ги харесва най-много, от другите или се запича, или не обича много-много да ги яде... Пък и по принцип е малко злояда, затова се радвах, че най-накрая съм намерила нещо, дето да го яде... Пробвала съм я с всички други познати ми пюрета - и на Хип, и на Гербер, и на Бебевита... Само Нестле не съм опитала още, но и не знам дали има за нейната възраст... Както и да е, с домата ще се разбираме в последствие...

Иначе винаги гледам оригиналните етикети на пюретата, но ме е яд, че явно някои фирми злоупотребяват... А аз като последна патица гледам пише 'след 4-тия месец' и купувам спокойна... И колко хора познавам още, които също правят така... Уж чета внимателно какво съдържат, ама мога ли да предполагам...

# 9
  • София
  • Мнения: 15 216
Кашата е Frisocrem
Бебето пие Омнео 1
Кашата е без глутен.

Ясно, че е Фризокрем.  Grinning
Всъщност, въпросът ми беше с какво е съдържанието? Млечна/безмлечна? Ориз, царевица..... каква точно.

Последна редакция: пн, 10 дек 2007, 18:39 от Vivi

# 10
  • Мнения: 1 217
Една от любимите каши на Калоян е на Фризокрем.
Ядеме такава каша от 3 месеца и проблем никога не е имало.
Напрамер при него се получава такова зачервяване около устата ако съм го избърсала по-грубо със салфетка,
или когато съм му събирала яденето около устата.

# 11
  • Мнения: 27 524
Напрамер при него се получава такова зачервяване около устата ако съм го избърсала по-грубо със салфетка,
или когато съм му събирала яденето около устата.

Ама при тях има и пъпчици  Confused

# 12
  • Мнения: 1 217
Явно не съм прочела как трябва. Embarassed
Но пак ми се струва странно от кашата да се появят пъпчици. newsm78
Може преди това дедето да е яло нещо друго. Thinking

# 13
  • Мнения: 208
Защо не опиташ да дадеш друга марка каша и ако тогава отново се появят тези пъпчици, според мен е най добре да се обърнеш към лекар.

# 14
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
А как е детето със зъбоникненето? Текат ли слюнки? Дъщеричката ми има силно зачервена муцунка от тези лиги и като се допре каквато и да е храна до пъпчиците, те се зачервяват. Студа също й действа така. Така че само допускам, че е възможно тези пъпчици да са от слюнкоотделяне покрай зъбките.

Ако те притеснява много това, просто иди при чичо доктор за твое успокоение.

Общи условия

Активация на акаунт