тревожа се

  • 545
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 144
здравейте маминки,бебчето ми не иска да яде пюрета.започнахме със зеленчукови и си ги хапваше без пробле,но сега нито зеленчукови нито месни.редувам ги,пасирам ги но.......не иска да си хапва . помогнете ми със съвет.благодаря предварително Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 7 183
А колко е голямо бебчето?

# 2
  • СОФИЯ
  • Мнения: 186
Само домашни ли даваш?
ПРобвай да сложиш мляко малко?

# 3
  • Мнения: 144
на почти 7 месеца

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Домашни или купени?

Моите деца не искаха купените.

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Настина е нужно да кажеш колко е голямо бебето.Опитай да ги смесиш с мляко, или кърма.Някои деца предпочитат купешки, други само дамашни, зависи какви даваш.Ако ще му расте зъб на детето също може да е причина да откаже да ги яде, лъжицата причинява болка, апетита намалява.Най-добре ги спри да 2-3 дни, не го насилвай, може да получи отвращение към пюретата.

 Изброих ти всички причина които знам.

# 6
  • Мнения: 144
купувам и които са по-гъстички слагам малко млекце

# 7
  • Мнения: X
Има такива периоди.
Само спокойно, не се панирай, ще прояде. Опитай да дадеш друга марка, може да прескочиш няколко дни без пюре, дай му да бърка с пръсти.....

# 8
  • Мнения: 2 960
ако ви расте зъб ...може да си улучила посто такъв период.Може да му дадеш например на хип пюренцата ,ако не ги харесва тях на гербер или пък на нестле-новото алете....Опитвала ли си ти да му приготвяш?А иначе пешеш ,че сте на 7 м. Това значи че все пак не е толкова малък за захранване.....Честно казано нямам опит толкова в нежелание бебо на яде.....но явно е ,че трябва упоритон и търпение.Аз лично не съм слагала АМ в пюретата ,но от мами знам ,че този вариант работи.... Peace

# 9
  • Мнения: 3 376
Защо не му ги правиш ти?
Домашните са много по-добри и вкусни.
В редките случаи когато съм давала купено пюре на сина ми не го ядеше с голяма охота,а понякога направо отказваше.
С домашните съм нямала проблеми.

Другото което е че може би наистина му расте зъбче.В такива периоди моя син не иска нищо друго освен мляко.

# 10
  • Мнения: 176
Моята щерка е захранена късно и особено трудно.
Когато отказваше пюре педиатърката ме съветваше да прескочи няколко дни , до седмица без да предлагам, за да позабрави.....и после пак да опитам.
Само не го насилвай - става много лошо полсе - това от опит.
Всяка нова храна си е трудност за детето. Търпение му е майката.....много търпение.

Общи условия

Активация на акаунт