Митовете за бебетата, които се развенчаха след раждането на вашето!

  • 3 247
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 630
Провокира ме темата за първите 6 месеца на бебето и си спомних колко много от тези съвети и представи за отглеждането на бебетата се разминаха тотално с моето.
1.Мит №1: Всички бебета обичат да се гушкат! - Мия въобще не обичаше да се гушка доскоро. Винаги се мяташе и опъваше, сякаш й е наистина неудобно. Предпочиташе да си стои в кошницата за кола и да й говорят много, да й пускат музика, но не и да я носят на ръце.
2.Мит №2: Всички бебета се успокояват на гърдата на майка си или със залъгалка! - Моята бонбонка абсолютно и тотално отказваше да суче на гърда, а биберон залъгалка е ползвала само 2 пъти.
3. Мит № 3: В началото бебетата само спят и ядат! - Такова чудо не видях. Първите 2 месеца бяха кошмарни и ревеше от сутрин до вечер и спеше само по 15 минути, защото имаше свирепи колики още от изписването ни. След това стана най-кроткото, спокойно и усмихнато бебе.
4. Мит № 4: Бебетата много обичат разходките! - Мия можеше да стои навън максимум час и половина, след това започваше да реве и в момента, в който влезем във входа на блока спираше, усмихваше се широко и видимо беше доволна, че е в къщи. Сега вече й харесва повече навън, но преди не беше така.
5. Мит №5 : Бебетата харесват масажите и гимнастиката - Ревеше неистово всеки път, сякаш я насилват.
6 Мит № 6: Нямало бебе, което да не обича да стои по корем! - Друг път. И до ден днешене ненавижда да стои по корем. Винаги плачеше, когато се опитвах да я слагам по корем.
7. Мит № 7: Бебетата не се раждали с характер! - Абсолютно погрешно. Тя проявяваше характер още от първия си ден вкъщи, особено за нещата, които не й харесваха и отказваше.

Ще ми бъде интересно да споделите какви митове развенчаха вашите деца.

Последна редакция: пн, 10 дек 2007, 15:20 от meshko106

# 1
  • Мнения: 4 388
Очаквах  да е с размери като от рекламите и като я извадиха казаха ''я колко е голяма'' ,а  като ми я донесоха ми се видя толкова мъничка ,че си мислех че има грешка и са ми донесли друго бебе.

# 2
  • Мнения: 2 100
Бебетата не чували-няма такова нещо
Цвета на очите на бебетата се вижда чак след като се спре кърменето ooooh!
Всички бебета се раждат с еднакъв цвят очи (сивкави) Joy
За протокола-и малкия МРАЗИ да стои по корем Crazy

# 3
  • Мнения: 22 414
Винаги съм смятала, че всеки един човешки индивид се ражда с определен темперамент, индивидуалност и т.н.
Не мисля, че това са точно митове, просто всяко бебе предпочита различни неща. Не съм очаквала моята дъщеря да прави нещо според думите на останалите или да не го прави.

Единственото нещо, което мразя и което чувах от доста места са коментарите:

Те бебетата не виждат, виждат черно бяло и т.н.
Ами то това да не е куче...

# 4
  • Мнения: 1 155
Дъщеря ми също не обича масажите и гимнастиката. Беше и много неприятно като й ги правя, а за характера.....това направо си е мит.

# 5
  • Мнения: 1 277
В началото бебетата само спят и ядат! - Такова чудо не видях. Първите 2 месеца бяха кошмарни и ревеше от сутрин до вечер и спеше само по 15 минути, защото имаше свирепи колики още от изписването ни. След това стана ня-кроткото, спокойно и усмихнато бебе.


Същото беше и при мен- първите два месеца бяха кошмар Crazy.
Другото, което при нас не важеше, е 6 часовата нощна пауза между храненията- човечето си търсеше манджата на 2-3 часа. 

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
Мит 1- обичат на ръце -при нас не беше вярно.
Мит 2 -много плачат и не спят нощем -не е вярно, добре, че родих, та да се отспя.
Мит 3 -обичат масажа и мачкането- не е вярно.
Мит 4 -не обичат да стоят сами - сина ми обожаваше да си стои сам в креватчето с няколко играчки.
Мит 4 -не виждат - според мен не е вярно.
Мит 5 -обичат да се къпят -така се дереше в банята, че целият квартал разбираше, че го къпем.
За стоенето по корем подкрепям с две ръце- направо изпадаше в истерия като го сложа по корем.

# 7
  • Мнения: 476
Аз мисля, че не са митове гореизброените неща, а по-скоро общоприети истини за повечето бебета, но това не означава, че са задължителни за всички. Изключения винаги ще има, защото всички хора (бебета) са различни и не могат да се сложат под общ знаменател. Но като цяло тези истини са вид ориентир относно развитието и поведението на бебето.  Peace 
  За стоенето по корем, моят също не обича особено, но мисля че с възрастта, това ще се  промени.

# 8
  • Мнения: 5 940
Митът, че бебоците много спят в началото.  Имах чувството, че моето е нон стоп будно и непрекъснато реве.

# 9
  • Мнения: 867
1. Очите - станаха си сини около 40-тия ден. Бях го чувала за кърменето това,но осъзнах че е пълна глупост. Може и до 3 годни да суче.
2. Очаквах че много ще плаче и ще се буди, но тя спеше по цяла нощ от 2-рата седмица.

# 10
  • Мнения: 1 467
С моето бебе имам подобен опит:)

- Не обичаше да я държа като бебе и да я люлея - опъваше се на обръч и не искаше и да чува за гушкане.

- Не обичаше да спи по корем.

- Не обичаше масажите.

- Разходките не я успокояваха, напротив, бях принудена да я нося всеки път навън.

Сега вече е различно, но дъщеря ми вече е на 8 месеца и едва от месец-два взе да изпитва желание към горе посочените неща:) Гушка се, къпе се с кеф, спи само по корем, обича да я масажирам:)

# 11
  • Мнения: 1 237
1.Мислех,че ще имам най-послушното бебе на света - абсолютно грешно.
2.Че ще спи по цяла нощ и по цял ден - нито през нощта ,нито през деня.
3.Няма да е много ревливо - от първия ден рев нон стоп.
4.Ще стои в кошарката си - да,ама не-стоеше постоянно на ръце.
5.Ще заспива сама - с мен на ръце.
6.Ще се вози с кеф в количката - 15 мин. в количката,после 30 мин. на ръце.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 272
Сигурно има много митове, които чакат да бъдат развенчани... Laughing Аз ще споделя за своя развенчан мит - преди да родя всички бебета ми изглеждаха почти еднакво и не много симпатични. След като видях моето момченце, бях сигурна, че няма да го сбъркам сред хиляди други, а и беше толкова хубаво  Rolling Eyes ...и сега на 16 г. пак е прекрасен (минути за реклама на гарджето)  Joy

# 13
  • София
  • Мнения: 17 591
Бебето ми се загледа по тапетите в стаята си в мига, в който майка ми му я показа...

# 14
  • bulgaria
  • Мнения: 309
Това, че очите приемат окончателния си цвят след отбиването е ПЪЛНА простотия

Общи условия

Активация на акаунт