сядането-кога е редно

  • 1 757
  • 37
  •   1
Отговори
koga moga da slagam bebeto da sqda

кога мога да слагам бебето да сяда

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: пн, 10 дек 2007, 13:43 от Vivi

# 1
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
По принцип на шест навършени месеца. Бебето само си показва кога е готово. Ако се мъчи да се надига-започвай. В началото по минута - две и постепенно увеличавай времето. Моята за две седмици тренировки стана стабилна.

# 2
  • Мнения: 27 524
След 6-ти месец в количката, но не с напълно прав гръб. Иначе само - различно е, моето седна чак на 8  Laughing

# 3
  • Мнения: 1 317
От колко месеца бебето може да се поставя в седнало положение, на столче за хранене или пък в скута ми???
Нали е добре да се захрани към 5 месец, а ако му давам пюренце е добре да е седнал, а не полулгнал, за да не се задави....

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Седнал се слага след 6-ия месец.
За позата при захранване и хранене-спокойно може да е полулегнал на възглавница-няма да се задави. Естествено, това, с което го захранваш трябва да е с подходяща консистенция и да му го даваш с малка лъжичка. Laughing
Повечето столчета за хранене също имат позиции на облегалката-стават популегнали като кошницата за кола. Ако не сте си купили още столче си купи такъв тип, много са удобни и за малки бебета, и за по-големи дечица.
Аз първоначално захраних полулегнал на възглавница, а на 5 мес. и 20 дни го сложих в столчето за хранене с най-легналото положение на облегалката.

# 5
  • Мнения: 1 155
детето само ще ти покаже. Сложих дъщеря ми в средата на 5 тия месец в количката, защото тя неискаше да стои в нея в друго положение.

# 6
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Детенцето ти трябва да има поне 6 навършени месеца, за да го слагаш седнало. А аз лично като захранвах и хранех с пюре, използвах столчето за кола.

# 7
  • Мнения: 491
Аз я храних и все още я храня в кошницата за кола,не съм си харесала столче.А седнала започнах да я слагам към края на 5-я месец,за по няколко минути и вече стои стабилно.

# 8
  • Мнения: 871
Седнала я сложих в 6-ия месец, а и е препоръчително да захраниш пак по това време Wink

# 9
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Седнала я сложих в 6-ия месец, а и е препоръчително да захраниш пак по това време Wink
Абсолютно Peace

# 10
  • Мнения: 8 999
След шестия месец. Дотогава хранех в шезлонга.

# 11
  • Мнения: 3 268
На 6 месеца я хранех в столче за хранене,а и обичаше да си играе там.

# 12
  • Мнения: 636
Много ти е малко бебето и за сядане и за захранване. Препоръчително е да се слага седнало от 6-я месец. Ако все пак си решила, че ще го захранваш, може в полулегнало положение.

# 13
  • Мнения: 4 965
Много ти е малко бебето и за сядане и за захранване. Препоръчително е да се слага седнало от 6-я месец. Ако все пак си решила, че ще го захранваш, може в полулегнало положение.

 Peace

# 14
  • Русе
  • Мнения: 2 354
След шестия месец. Дотогава хранех в шезлонга.
същото беше и при нас

Общи условия

Активация на акаунт