СЕКСУАЛНО НАСИЛИЕ НАД ДЕЦАТА В СЕМЕЙСТВОТО

  • 4 372
  • 65
  •   1
Отговори
 По темата предлагам да поговорим  за ситуация, в която - мъжа е втори баща на детето  и след като вече около две години всичко е вървяло наред , изведнъж покстъпва сигнал от детето , че е опипвано от мъжа - той твърди обратното
- какво прави другия родител , на кого да вярва
-възможно ли е да  става въпрос за измислица
 - възможно ли е да е станало недарумение
- възможно ли е  иначе съвсем нормален човек да прояви такава извратеност
 - възможно лри да става въпрос за отмъщение от страна на детето



 Моля , бих искала да чуя накои ваши мнения по въпроса

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 179
На така зададените въпроси отговарям:
"Да, всичко е възможно!"

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Всяко едно от тиренцата, които си написала, са възможни. Може да е ревност, може да е отмъщение, може да е чиста истина. Необходима е намеса на специалист, който може да различи тези неща, който има опит. Нямам представа дали има обучени за целта социални работници или детски прихолози у нас Confused

# 3
 Дори когато човек се опитва да търси в Интернет някаква информация за това , за да може а се ориентира  правилно в ситуацията , не намира нищо(
сигурно някъде има такива центрове или сайтове с коментари по такива теми  но на мен ми се искаше да чуя коментари на реални родители с малки деца , реално ежедневие ,радости,  проблеми

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Възможно е да става въпрос за отмъщение от страна на детето. Но все пак трябва да се вземе предвид и възрастта на детето. Т.е.-способно ли е съзнателно да излъже?
Инак и другите вероятности са възможни. Зависи от конкретната ситуация.
И още нещо. На подбно нещо е способен не само доведен родител, но и биологически такъв.  Confused

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 179
Дори когато човек се опитва да търси в Интернет някаква информация за това , за да може а се ориентира  правилно в ситуацията , не намира нищо(
сигурно някъде има такива центрове или сайтове с коментари по такива теми  но на мен ми се искаше да чуя коментари на реални родители с малки деца , реално ежедневие ,радости,  проблеми
Нека ти кажа аз лично релано, какво бих направила ПЪРВО! Преди да пиша по форуми и да търся информация в интернет.
Недай си боже ако имам подобни съмнения, директно ще потърся СПЕЦИАЛИЗИРАНА помощ. Детски психолог като за начало, който евентуално да ме упъти какво е най-добре да се предприеме за ДЕТЕТО!
Форумът е последното място, в което бих търсила помощ за подобен проблем.
Подчертавам ПОДОБЕН ПРОБЛЕМ!

# 6
  • Мнения: 4 841
Всяко едно от тиренцата, които си написала, са възможни. Може да е ревност, може да е отмъщение, може да е чиста истина. Необходима е намеса на специалист, който може да различи тези неща, който има опит. Нямам представа дали има обучени за целта социални работници или детски прихолози у нас Confused

Напълно съм съгласна с това. А още повече подкрепям това:

Нека ти кажа аз лично релано, какво бих направила ПЪРВО! Преди да пиша по форуми и да търся информация в интернет.
Недай си боже ако имам подобни съмнения, директно ще потърся СПЕЦИАЛИЗИРАНА помощ. Детски психолог като за начало, който евентуално да ме упъти какво е най-добре да се предприеме за ДЕТЕТО!
Форумът е последното място, в което бих търсила помощ за подобен проблем.
Подчертавам ПОДОБЕН ПРОБЛЕМ!

Искрено се надявам питането да е хипотетично  Praynig

# 7
  • Мнения: 941
наистина всичко е възможно (да не дава господ да е най-лошото  Praynig )
- Зависи колко е голямо детето? - дали разбира това, което казва, дали наистина мозъчето му може да ИЗМИСЛИ такава лъжа;
- Какви са им били отношенията преди тези подозрения (на детето и доведения татко)? ;  
- има ли за какво да си отмъщава момичето/момчето? ;
- въпросния татко давал ли е някакви индикации???

оххх, не ми се мисли...страшно е, защото тези неща ги гледаме по телевизията, като си казваме "на мен не може да ми се случи.."

С втори брак съм, детето ми е от първия, заедно сме от 4 год., може да видите в подписа на колко е сега малката. Дори и не ми е хрумвало за нещо подобно в семейството ми. Вярвам и в мъжа си.

Немога да се поставя на мястото на въпросната майка - детето за мен е най-важната част от живота ми, и ако невярвах на мъжа си, не бих била с него. През такива тестове и перипетии е минал, за да се уверя че той е "ТОЙ - мъжа за мен и таткото за детето ми", защото "парен каша духа" ,а след един провален брак повече започваш да подбираш и да си критичен, но и това не е гаранция знам....

# 8
 Детето е на 11 години - навлиза в пубертета и всичко свързано със сексуалната тема  е от особено значение за него
 Овен това бих искала да кажа , че аз лично много мислих да се обърна към психолог и др . специалисти по тази тема , но не бих искала да акцентирам вниманието на детето каем проблема - признанието е от два дена и се чудя кое първо да направа - да се превърна в детектив , майка , съпруга , родител или  не знам какво още
 До сега си мислих че това не може да ми се случи , но от два дена съм в някакъв кошмар .
Естествено опитвам се да казвам и на двете страни , че им вярвам  и да не давам вид на ужасно притиснена и стресирана , но единствено с мисълта да не засилвам евентуални вторични реакции от страна на детето.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 179
  ....но не бих искала да акцентирам вниманието на детето каем проблема - признанието е от два дена ...

С риск да те притесня още повече, ами ако детето не си измисля, трябва незабавно да се реагира!

# 10
  • Мнения: 14 133
  ....но не бих искала да акцентирам вниманието на детето каем проблема - признанието е от два дена ...

С риск да те притесня още повече, ами ако детето не си измисля, трябва незабавно да се реагира!
Обърни се към специалист Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Търси горещия телефон за хора, жертви на насилие. Сигурна съм, че имаше такъв. Може би там ще те насочат какво да правиш Rolling Eyes Не се шашкай, може да е нищо, но като майка си длъжна да реагираш!!!

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Детето е на 11 години - навлиза в пубертета и всичко свързано със сексуалната тема  е от особено значение за него
 Овен това бих искала да кажа , че аз лично много мислих да се обърна към психолог и др . специалисти по тази тема , но не бих искала да акцентирам вниманието на детето каем проблема - признанието е от два дена и се чудя кое първо да направа - да се превърна в детектив , майка , съпруга , родител или  не знам какво още
 До сега си мислих че това не може да ми се случи , но от два дена съм в някакъв кошмар .
Естествено опитвам се да казвам и на двете страни , че им вярвам  и да не давам вид на ужасно притиснена и стресирана , но единствено с мисълта да не засилвам евентуални вторични реакции от страна на детето.

Аз бих повярвала на детето си.
Не случайно жертвите на насилие си мълчат - никой не им вярва...
Потърси помощ от специалист. Обърни се например къма Държавната агенция за закрила на детето. Тел. е 666.
Успех и дано не се окаже истина  Praynig

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Търси горещия телефон за хора, жертви на насилие. Сигурна съм, че имаше такъв. Може би там ще те насочат какво да правиш Rolling Eyes Не се шашкай, може да е нищо, но като майка си длъжна да реагираш!!!

и консултация с детски психолог   Peace

# 14
  • Мнения: 45
Щом на детето му е дошла тази "идея" в главата, значи има защо! Вземи мерки!

Общи условия

Активация на акаунт