Ох, тотално се обърках с тези адаптирани млека!

  • 1 785
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 159
Здравейте, тотално се обърках с тези адаптирани млека. Как може да има такива разлики!!! Например Милумил2 за след 4 месец е 325кДж, а обикновения Нутрилон 3 за след осмия месец е толкова кДж. Аптамил Комфорт 2 е 300кДж и е за след 4 месец, а Нутрилон 2 е 290кДж. В крайна сметка какво да давам на детето си? Разбира се, че ще се консултирам и с педиатърката, но консултацията ни е към 15.12. Вие как решихте този проблем? Бяхме на Аптамил Комфорт 1 и беше горе долу ок и акото и хапването. Но да му се не види може ли 400гр. да струва 16лв, а в магазина до нас 17,50?!Минахме на Нутрилон 1 и от там пак запек. Сега Милумил 2 и ще видим ама тези калорийки наистина ме притесняват. Ами не съм пробвала само Аптамил! Бива ли така! Помощ за съвет

# 1
  • Мнения: 159
Освен това някой може ли да ми каже как изглежда обикновения Аптамил, защото когато взех Милумила, видях че е на гранулки като (инстантно кафе), за разлика от всички други млека, които съм виждала и ползвала. Е, като го разтворих си стана на гъстичко овкусено с много ванилия мляко.
Аптамила прилича ли на Аптамил 1 по гъстота, по вкус и вид или и то е като инстантните кафета? И дали мога да смесвам примерно Милумил и Аптамил Комфорт и въобще какво мислите за смесването на млеката?

# 2
  • Мнения: 407
Аз съм на Аптамил1 и изглежда като обикновено сухо мляко.Но до колкото аз знам Миломила е за тъмни бебенца, а Аптамила за светли.Незнам дали е редно да ги смесваш.Не може ли да се обадиш да педиатарката си и да попиташ?Аз от самото начало сам на Аптамил,а сега от както го смениха и вече една седмица сме на новиа има страхотен запек.

# 3
  • София
  • Мнения: 15 197
Но до колкото аз знам Миломила е за тъмни бебенца, а Аптамила за светли.

Това пък за първи път го чувам.  Laughing  Peace

# 4
  • Мнения: 5 940
Аз съм на Аптамил1 и изглежда като обикновено сухо мляко.Но до колкото аз знам Миломила е за тъмни бебенца, а Аптамила за светли.Незнам дали е редно да ги смесваш.Не може ли да се обадиш да педиатарката си и да попиташ?Аз от самото начало сам на Аптамил,а сега от както го смениха и вече една седмица сме на новиа има страхотен запек.
Тогава тотално съм се объркала.  Laughing Синът ми си е направо блондин. Да не би да потъмнее от млякото?

# 5
  • Мнения: 159
Аз съм на Аптамил1 и изглежда като обикновено сухо мляко.Но до колкото аз знам Миломила е за тъмни бебенца, а Аптамила за светли.Незнам дали е редно да ги смесваш.Не може ли да се обадиш да педиатарката си и да попиташ?Аз от самото начало сам на Аптамил,а сега от както го смениха и вече една седмица сме на новиа има страхотен запек.
Явно има някаква разлика. Какво правят тези фирми не знам. По принцип Laughing мога да и се обадя, но последно ме посъветва да слагам една лъжичка повече в Нутрилон 1 и да остана на него докато не мине прегледа. Аз обаче след като се запече синът ми отново реших да опитаме с Милумил, поне не съм чула някой да се е оплакал от него Embarassed и сега ще изчакам прегледа и ще коментирам и с нея, но просто исках да разбера опита и чуденето и на други майки. Благодаря ти за отговора. Иначе доколкото аз знам Милумила е уж за злояди бебенца...

# 6
  • Мнения: 79
 Синът ми си е направо блондин. Да не би да потъмнее от млякото?
[/quote]
 Joy hahaha
Аз давам само милумил да не вземем и ние да потъмнеем Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 433
е няма такова нещо ThinkingМилумила е за по злояди деца -такива които не искат да ядат-той за това и с ванилия и подсладен са да се хареса на бебето и да го яде, докато аптамила си е  обикновено АМ. И да стария Аптамил беше като гранули, но сега има нов, който е просто по обогатен и е като брашно.Колкото до смесванията не се препоръчват да се смесват млека от различни марки, а също и не се препоръчва честата смяна дай на бебето време да свикне с новия вид храна и нещата ще се нормализират
Успех newsm10
ПС ние сме на Аптамил от самото начало и нямаме никакви проблеми Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 79
Аз съм на Аптамил1 и изглежда като обикновено сухо мляко.Но до колкото аз знам Миломила е за тъмни бебенца, а Аптамила за светли.Незнам дали е редно да ги смесваш.Не може ли да се обадиш да педиатарката си и да попиташ?Аз от самото начало сам на Аптамил,а сега от както го смениха и вече една седмица сме на новиа има страхотен запек.
Тогава тотално съм се объркала.  Laughing Синът ми си е направо блондин. Да не би да потъмнее от млякото?
Аз давам само милумил да не вземем и ние да потъмнеем Very Happy
 Joy hahaha
  Embarassed исках да редактирам, съжалявам

# 9
  • Мнения: 1 666
Аз съм на Аптамил1 и изглежда като обикновено сухо мляко.Но до колкото аз знам Миломила е за тъмни бебенца, а Аптамила за светли.Незнам дали е редно да ги смесваш.Не може ли да се обадиш да педиатарката си и да попиташ?Аз от самото начало сам на Аптамил,а сега от както го смениха и вече една седмица сме на новиа има страхотен запек.
Тогава тотално съм се объркала.  Laughing Синът ми си е направо блондин. Да не би да потъмнее от млякото?

Е това е направо хит!  hahaha
Извинете, ама е глупаво!  Peace
Милумил е за неящни деца и затова е по-гъсто и калорично.
Изясни си кое е подходящо за детето и му давай него, без смесвения и чести смени на видовете млека.
А пък цените.... ooooh!..... какво да се прави, това е положението, най-важно е детето да е добре!

# 10
  • Мнения: 407
Нямам никаква представа дали е така.Когато на мен ми се наложи да мина на АМ се консолтирах с педито и тя ме по съветва Аптамил.След това говорих с лелята на мъжа ми( тя има бебе на 1 г. по-голямо от моето).Неиното бебче е тъмно и тогава тя ми обясни ,че М-ла е за тъмни,а А-ла за светли.Нямам представа какъв е М-ла.Моето бебе е доста яжно и то сега не съм имала проблем.Освен този пуст запек от както сме на новия.Надявам се да се адаптира скоро и да се реголира.За смесването аз също мисля ,че хич не е редно.

# 11
  • Мнения: 6 029
Оххххх ше пукна от смях бе, имайте милост!
Това е пълна глупост. Няма различни млека за светли и тъмни бебета.

Ей още се смея  Grinning

# 12
  • Мнения: 46 434
Е, като сметнеш, че децата ядат различни количества, разликата може да е и до 300-400 мл., какво значение имат някакви си 20-30 калории  Rolling Eyes

Не рзбирам, защо не си храните децата според нуждите, ами седите с елка пред кутиите  Tired

Това за черните и светлите просто не мога да коментирам, нямам сили от смях  Blush

# 13
  • Мнения: 508
Но до колкото аз знам Миломила е за тъмни бебенца, а Аптамила за светли.

Това пък за първи път го чувам.  Laughing  Peace
Никога не съм знела,че има мляко за по-светли или или по-тъмни бебета.Чесно казано това ми се струва меко казано много смешно Joy

# 14
  • София
  • Мнения: 6 011
Това за тъмните и светли деца изби рибата просто! Предполагам, че като се смени млякото от негър става швед?
 Joy
Имайте милост, хора, ще събудя детето с истеричния си смях!

Не е хубаво да се сменят толкова често млеката, нито да се смесват. Няколко калории разлика според мен нямат съществено значение, то ако се вглеждаш толкова в етикетите на различни марки млека ще забележиш и доста други разлики.
Аптамил е добро мляко.

Общи условия

Активация на акаунт