Смесено хранене

  • 4 384
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 284
Да ви запозная с моя проблем-не на всяко хранене гърдите ми произвеждат количеството,което трябва да изяжда бебо и мисля да започна смесено хранене.Въпросът ми е-Може ли да се дава само на определено време адаптирано мялко,т.е. само когато не ми достига,защото примерно за 8 пъти хранене-2-3 не стигат,т.е. само те да бъдат смесени,а другите кърма?Може ли така да го храня?И като хапне кърмата трябва да му дам адаптираното нали?Благодаря ви за отговорите!

# 1
  • Мнения: 8 242
Колко е голямо бебето и как разбра, че не ти достига кърма?
На режим ли се храните?
Вода даваш ли?
Ака ли и пишка ли?
Смесеното хранене е нож с две остриета.. Веднъж започнеш ли, много бързо се стига до изцяло заместване на кърменето..

# 2
  • Мнения: 284
Колко е голямо бебето и как разбра, че не ти достига кърма?
На режим ли се храните?
Вода даваш ли?
Ака ли и пишка ли?
Смесеното хранене е нож с две остриета.. Веднъж започнеш ли, много бързо се стига до изцяло заместване на кърменето..
2 месеца и половина почти е голям.Разбрах,че не мис тига,защото се изцеждам.
Храним се долу-горе на 3 часа.Не давам вода.Ака и пишка,но аз виждам като изцеждам,че е около 90-100 най-много,а той трябва да хапва 130.Поне до сега ядеше толкова.И не мисля че изцяло ще заместим кърменето,тъй като аз първо ще му давам кърма,а после адаптирано(аз го храня с шише)

# 3
  • София
  • Мнения: 1 252
Защо не кърмиш? Колкото и да цедиш никога не можеш да изцедиш толкова, колкото бебето може да изсуче.
Като чета ми идва на ум че може да имате криза на растежа  - прегледай материалите в Библиотеката на форума. Кърмените бебета не растат постепенно, а скокообразно. Т.е. ако до вчера е хапвало определено количество кърма и му е стигало при криза на растежа  детето има нужда от повече мляко. Регулирането на кърмата става с по-често слагане бебето на гърдата.

Гърдите проивеждат толкова мляко, колкото е необходимо. В твоя случай колкото изцедиш. Когато кърмачето  имам повишени нужди то суче повече и така гърдите започват да произвеждат повече мляко.

Когато обаче ти изцеждаш и храниш с биберон този скок на растежа  можеш да го решиш с по-често цедене, за да предложиш необходимото количество кърма на бебето.
Въвеждайки АМ ти си правиш мечешка услуга, защото в най-скоро време ще намалиш цедените количества и ще добавяш повече и повече АМ и така ще отбиеш детето. Peace

# 4
  • Мнения: 284
Защо не кърмиш? Колкото и да цедиш никога не можеш да изцедиш толкова, колкото бебето може да изсуче.
Като чета ми идва на ум че може да имате криза на растежа  - прегледай материалите в Библиотеката на форума. Кърмените бебета не растат постепенно, а скокообразно. Т.е. ако до вчера е хапвало определено количество кърма и му е стигало при криза на растежа  детето има нужда от повече мляко. Регулирането на кърмата става с по-често слагане бебето на гърдата.

Гърдите проивеждат толкова мляко, колкото е необходимо. В твоя случай колкото изцедиш. Когато кърмачето  имам повишени нужди то суче повече и така гърдите започват да произвеждат повече мляко.

Когато обаче ти изцеждаш и храниш с биберон този скок на растежа  можеш да го решиш с по-често цедене, за да предложиш необходимото количество кърма на бебето.
Въвеждайки АМ ти си правиш мечешка услуга, защото в най-скоро време ще намалиш цедените количества и ще добавяш повече и повече АМ и така ще отбиеш детето. Peace


Не кърмя вече защото не се нахранваше-хапваше уж по 30 мин виси на гърдата и заспива и след 20 мин рев и това се повтаряше 1 месец и така с шишето се нахранва и си спи по 3 часа и вечер започна да прави голяма почивка.Така поне виждам колко изяжда,но аз се цедя на всеки 3 часа и имах по 150 на гърда а сега от 2-те едва 120,понякога и по-=малко.Затова искам само останалото количество примерно от 100 до 130(30) да е адаптирано за да се нахранва.Защо ще намалее производството-аз отново на всеки 3 часа ще цедя,но ако не ми стига или ако още намалее...затова мисля и този вариант за добавката.Защото като суче изобщо ен спи целия ден му минава в рев и реших така да храня(с шпише) вече от около седмица.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 734
Може само на 2-3 хранения да даваш АМ.Така или наче ти се цедиш и храниш от шише,така че бебето няма как да се откаже да суче.Можеш да успееш да увеличиш лактацията,ако започнеш да се цедиш по-често-на всеки 2 часа например.За около 2-3 дни кърмата би трябвало да се увеличи.Плюс това пий повече течности,хапвай овесени ядки,жито,кромид лук,пий чай за кърмачки.Така или иначе си избрала цеденето,не се обезърчавай,че няма да се получи.Мои познати изкараха месеци наред хранейки по тази система.

# 6
  • Мнения: 284
Може само на 2-3 хранения да даваш АМ.Така или наче ти се цедиш и храниш от шише,така че бебето няма как да се откаже да суче.Можеш да успееш да увеличиш лактацията,ако започнеш да се цедиш по-често-на всеки 2 часа например.За около 2-3 дни кърмата би трябвало да се увеличи.Плюс това пий повече течности,хапвай овесени ядки,жито,кромид лук,пий чай за кърмачки.Така или иначе си избрала цеденето,не се обезърчавай,че няма да се получи.Мои познати изкараха месеци наред хранейки по тази система.
Благодаря ти!За пиенето пия всичко и овесени ядки хапвам и чайове..ама ако е решила да намалява....ще пробвам и по начесто да цедя че да видим.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 252
Нормалко е бебе да суче по 30-40 минути, синът ми е сукал по час понякога. КАто си взела да цедиш само си си усложнила живота, но това си е твоя избор. Похвално е, че въпреки усложнеията продължаваш да даваш кърма на детето си. Hug
Цеденето по-често би трябвало да ти увеличи лактацията. Цеди няколко дни по-често през час-два и ще можеш да даваш необходимото количество на бебето. Успех  Hug
Аз така и не разбрах колко хапва моя гладник newsm78 Но определено не е било малко като се имаше в предвид темповете му на растеж  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 691
Мила, ще намалее производството, ако се цедиш на три часа, защото нищо не стимулира гърдите така добре, както сучещото бебе. Ако държиш да храниш детето с изцедена кърма, ще се наложи да цедиш по-често, което според мен е огромна хамалогия. Защо не опиташ нещо друго - първо да кърмиш 20-30 мин по старомодния начин, после да дохраниш с предварително изцедена кърма и след като детето заспи, да изцедиш (30-60 мл) за след следващото хранене. Така цеденето ще е по-лесно, ще се налага да цедиш по-малки количества, гърдите ти ще получават повече стимул да произвеждат кърма, а за теб ще има по-малко труд.
Сега по конкретния въпрос за АМ - няма никакъв проблем да даваш някакво количество 1-2 пъти дневно. Аз правех така от 4 до 7 месец (след кърмене, като при нас едно кърмене беше по около 1 час и повече), като постепенно замених дохранването с АМ в съответните часове с друга храна в процеса на захранването.

# 9
  • Мнения: 1 121
Само искам да кажа, че нищо не стимулира производството на кърма така както бебето. Колкото и да се изцеждаш е много вероятно кърмата ти постепенно да намалее и да отбиеш бързо детето. По-добре го слагай да суче колкото се може по-често, така гърдите ти ще получат нужната стимулация и ще започнат да произвеждат необходимото количество мляко.

# 10
  • Мнения: 284
Вече и аз незнам какво да правя,защото като го кърмя той имам чувството,че не се нахранва,защото почти не спи и до 1 час е вече гладен.Не предпочитам да го храня с шише-дори ми е гадно,че му давам някаква гума с шише пред гърдите ми,но така исках поне да виждам,че изяжда нужното му количество.Иначе все мисля,че не се нахранва,защото в последно време не ядеше повече от 5-10 мин и започваше да плаче и да не иска повече и след това пак гладен и вече се бях побъркала с неговия плач,а сега не плаче след хранене.Та затова незнам вече наистина какво да правя и как да го храня.1 месец наддаде 1200,а 2-850 и си мисля че е защото не е хапвал много Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 284
И да попитам,когато яде на поискаване имат ли време да заредят,ако яде на час и нещо примерно,защото след като спрях да го кърмя и започнах с шише отначало имаше едва по 60 от двете и псле се стабилизира на 150 на всяка,а сега е 130 от двете. Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 1 121
Вече и аз незнам какво да правя,защото като го кърмя той имам чувството,че не се нахранва,защото почти не спи и до 1 час е вече гладен.

Възможно е да не спи, поради много други причини, не е задължително да е глад.
Може да минава през усилен ратсеж и затова да иска да яде всеки час. Синът ми също е имал такива периоди. Никога не съм давала добавки, а ето, че се наяждаше.

Не предпочитам да го храня с шише-дори ми е гадно,че му давам някаква гума с шише пред гърдите ми,но така исках поне да виждам,че изяжда нужното му количество.

Не бива да ти е гадно Wink Когато кърмиш-следиш по колко наакани колко напишкани памперси сменяш на ден и така разбираш със сигурност дали хапва достатъчно.

Иначе все мисля,че не се нахранва,защото в последно време не ядеше повече от 5-10 мин и започваше да плаче и да не иска повече и след това пак гладен и вече се бях побъркала с неговия плач,а сега не плаче след хранене.Та затова незнам вече наистина какво да правя и как да го храня.1 месец наддаде 1200,а 2-850 и си мисля че е защото не е хапвал много Rolling Eyes.

Възможно е да става въпрос за т.нар. "кърмаческа стачка"-настъпва, когато бебето свиква с лесното хранене от шише. Мисля, че наддава добре. 850 гр. не е никак малко.


Да, имат време да произведат мляко Laughing а изцеденото количество намалява, заради цеденето. Да не те страяскам, но ще продължи да намалява, ако не слагаш бебебто на гърдите колкото се може по-често. Не давай АМ или ако вече даваш-го премахни постепенно. Според мен само това може да ти помогне да продължиш да кърмиш.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 504
Имахме период в който бебка беше през час на цицата...скок на растежа...мина за около седмица...нищо друго не правиш освен да кърмиш...бях се побъркала, ама отмина...Цеденето е доста по-голяма хамалогия от едната седмица висене на цицата...Съвсем като ти се регулира кърмата...гърдите няма да ти се пълнят и млякото ще се произвежда когато бебето засуче, а помпата неможе да стимулира по този начин, както бебето...Има доста мами, които се цедят до годинка, незнам как успяват, но явно има начин...ако си избрала този път поразрови се, скоро четох подобна тема..ако я намеря ще ти пратя линк...850 гр хич не си е малко, незнам какво те притеснява..Цедих се 1,5 м и когато бебка отново засука направо ми се видя рай...няма изваряване на помпа, шишета и т.н. Колкото по-често слагаш бебо на гърда и естествено, ако суче ефективно/да усещаш, че гълта, гърдите ти да се изпразват и т.н./, толкова повече кърма ще имаш...

# 14
  • Мнения: 284
Благодаря ви момичета преди малко пак хапнахме от цицата Simple Smile сега му дадох и от двете,защото след 10 мин от 1-вата спря да гълта сякаш не пускаше и хапна още малко от 2-рата и не искаше повече.Та сега докато се стабилизират смятам от 2-те да го храня.Иначе след като се нахрани го пробвах да хапне и от шише,но вече не пожела-явно се е нахранил Simple SmileНаистина няма по-лесен начин от естественото кърмене-винаги съм била ЗА,но с тия мои притеснения,че не се нахранва....но сега отново ще продължа да го храня по този начин и ще видим пак колко е наддал-ако всичко е наред продължаваме Hug

Общи условия

Активация на акаунт