бели точици по нослето

  • 700
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 142
Детенцето ми има бели точици по нослето от както се е родила. Вярно е, че когато се роди бяха повече и ги имаше тук-там и по бузките, и по челцето. Казаха ми че е в резултат от преносването и че постепенно ще се изчистят. Ема е вече на годинка, а все още не и се е изчистило нослето. Някой имал ли е същия проблем и знаете ли кога ще се изчистят, мислите ли че трябва да я заведа на дерматолог. Нейната лекарка казва че е съвсем нормално, ама аз си се притеснявам...

# 1
  • Мнения: 2 142
Тъй-като това не е подходящото място на темата ми, моля за извинение модераторите. Моля изтрийте я! Благодаря!!!

# 2
  • Мнения: 2 596
Не се тревожи, може пък наистина да се изчистят с времето. Ние имахме такива само по нослето, но до 6-тия месец се изчистиха. Може пък при вас да е и след годинката това изчистване.

# 3
Цитат на: michel
Детенцето ми има бели точици по нослето от както се е родила. Вярно е, че когато се роди бяха повече и ги имаше тук-там и по бузките, и по челцето. Казаха ми че е в резултат от преносването и че постепенно ще се изчистят. Ема е вече на годинка, а все още не и се е изчистило нослето. Някой имал ли е същия проблем и знаете ли кога ще се изчистят, мислите ли че трябва да я заведа на дерматолог. Нейната лекарка казва че е съвсем нормално, ама аз си се притеснявам...
 Ще се изчистят сами. На някои деца това става по-късно. Наричат се "милия" и повечето деца ги имат при раждането.

# 4
  • София
  • Мнения: 797
Синът ми имаше такива точици след раждането, изчезнаха си сами някъде до 3 месец. Учудвам се, че са ти казали, че е от преносване, защото аз не съм преносвала, родих 1 ден преди термина.

# 5
  • Мнения: 73
И моята дъщеричка имаше такива, като се роди, но с времето изчезнаха - вече не си спомням кога точно Rolling Eyes . Нашата педиатърка ми беше казала, че това са "неотворени" още порички.

Общи условия

Активация на акаунт