Домашни ръчно приготвени бонбони

  • 2 769
  • 6
  •   1
Отговори
Моля предложете рецепти за приготвяне на домашно приготвени бонбони.
Аз притежавам само две, които предлагам и на вас:

1. В захарен сироп, в който са пробавени портокалови кори, се варят сушени сини сливи.
След изваждането им от сиропа се оставят да изстинат. Всяка една от тях се пълни с леко запечени и счукани бадеми или с орехови ядки.
Заливат се с разстопен шоколад. Имат трайност до 10 дни.

2. Смокини с ядки по гръцки
Сушени смокини се пълнят със смес от счукани ядки, смесени с кафява захар и канела.
Нареждат се в тавичка и се пекат за кратко време.

Последна редакция: пн, 10 дек 2007, 23:09 от elarda

# 1
# 2
Ето тук има много рецепти - http://www.receptite.com/recepta.php?cat=des-bon&tip=&po … amp;action=search

а и тази я видях току-що, според мен е страхотна http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=248606.msg5840147#msg5840147

# 3
  • Мнения: 3 830
Знам една страхотна италианска рецепта за домашно приготвени бонбони, която научих, докато бях в Италия.

Продукти:

500 гр. сирене Маскарпоне(сладък вид сирене, което можете да намерите в по-големите магазини)
6-8 с. л. какао
4-5 с. л. кокосови стърготини за овалване
50-100 гр. опечени и след това обелени фъстъци
4-5 с. л. лимонов сок
3-4 лъжици захар


Разделяте сиренето на две равни части.

Какаови бонбони:
Смесете 250гр. сирене Маскарпоне с какаото и омесете добре. Направете кръгли топчета с по един фъстък в сърцевината и оваляйте в кокосовите стърготини. Оставете ги в широк съд, подредени на един ред, в хладилника за около час-два.

Лимонови бонбони:
Смесете сиренето с лимоновия сок и захарта и омесете добре. Направете топчета, които оваляйте в кокосовите стърготини. Оставете в хладилника за час-два.

# 4
  • Мнения: 1 122

Много обичам пияни вишни и ще ги направя.

# 5
# 6
  • Мнения: 1 485
Знам една страхотна италианска рецепта за домашно приготвени бонбони, която научих, докато бях в Италия.

Продукти:

500 гр. сирене Маскарпоне(сладък вид сирене, което можете да намерите в по-големите магазини)
6-8 с. л. какао
4-5 с. л. кокосови стърготини за овалване
50-100 гр. опечени и след това обелени фъстъци
4-5 с. л. лимонов сок
3-4 лъжици захар


Разделяте сиренето на две равни части.

Какаови бонбони:
Смесете 250гр. сирене Маскарпоне с какаото и омесете добре. Направете кръгли топчета с по един фъстък в сърцевината и оваляйте в кокосовите стърготини. Оставете ги в широк съд, подредени на един ред, в хладилника за около час-два.

Лимонови бонбони:
Смесете сиренето с лимоновия сок и захарта и омесете добре. Направете топчета, които оваляйте в кокосовите стърготини. Оставете в хладилника за час-два.


Мерси,определено тези бонбони ще се пробват!
Дано са сполучливи Wink

Общи условия

Активация на акаунт