Как да лежа..?

  • 2 572
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 660
Момичета, извинявайте за тъпия въпрос, но имам нужда от съвет. Трябва да лежа за задържане. Чудя се мога ли да лежа във всички удобни за мен пози? До сега се старах да лежа все по гръб и на страната, на която е закрепено бебето, но вече толкова се схванах, че ми е страшно трудно! Дали е вреднода се обръщам и на другата страна или да лежа по корем?
Вие знаете ли нещо по въпроса?

# 1
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Привет.
Мисля, че няма значение как ще лежиш.
На мен при контракции са ми казвали да лежа на ляво и наистина помага, но мисля, че в твоя случай просто трябва да се лежи.
Знам, че не  е добре седналото положение, така, че го избягвай.
Стискам палци  bouquet

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
В много малки седмици си за да се притесняваш от лежането по корем. Можеш да лежиш на всички страни и както ти е удобно. И се въоръжи с търпение щом трябва да лежиш...книжки, тв, Дързост и красота Mr. Green все такива неща помагат да минава по-бързо времето.
Разбирам те напълно защото аз лежах и деветте си месеца.
Успех.

# 3
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Чувала съм, че е хубаво да се лежи на лявата страна, с леко присвити крака. Но пък цял ден в една поза... Важното е да не се натоварваш, така че пази леглото, позата едва ли е от толкова голямо значение.  Laughing

# 4
  • Мнения: 2 660
Щом мога да лежа във всички пози е голямо облекчение! Мисля, че голяма част от болките в гърба ще изчезнат. Grinning

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Щом мога да лежа във всички пози е голямо облекчение! Мисля, че голяма част от болките в гърба ще изчезнат. Grinning
Просто малко си лежала...после ще претръпнеш и няма да ти пука Mr. Green
Моят десния бут така беше изтръпнал, че не го усещах дори и след раждането. Но всичко се забравя.

# 6
  • Мнения: 2 423
, тв, Дързост и красота Mr. Green
Хера Peace Heart Eyes
 Patishonka позата е без значение трябва да ти е удобно успех Praynig

# 7
  • Мнения: 7 718
Да лежиш, не означава да не мърдаш. Понятието лежане е въведено с цел да почиваш, да не вършиш домакинска работа, да не излизаш на разходки. Просто се пази.

# 8
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
, тв, Дързост и красота Mr. Green
Хера Peace Heart Eyes
 Patishonka позата е без значение трябва да ти е удобно успех Praynig

това е така но докато не наедрее бебето после се препоръчва на двете страни като за предпочитане е лявата, без по гръб защото така се притиска захранването на бебето - но говорим за след седми месец поне
за лежането помага възглавница между краката и ако поровиш в нета ще намериш хиля ди др съвети как да ти е по-добре

и още нещо - лежането по гръб винаги уморява повече - осолбено ако гърла ти ее предразположен за проблеми /като моя напр/

и още - какво значи лежане - ако наистина няма основателна причина САМО да лежиш - а са имали в предвид повече да си почиваш - все пак не пречи да ставаш. но това само ако наистина не са имали в предвид наистина само да лежиш

# 9
  • Мнения: 2 660
За съжаление наистина трябва да лежа, позволено ми е да ставам само за тоалетна. Трудничко е, дано помогне!
Благодаря за съветите!

# 10
  • Мнения: 3 453
Само да добавя нещо в случай, че не са ти казали:
- когато се обръщаш /в леглото/, не трябва да се пресукваш от кръста, т.е - трябва да се въртиш с цяло тяло, а не да въртиш горната част на тялото, защото плодния сак може да се отлепи.
- не трябва да носиш прашки. Те предизвикват леки контракции, които не са забележими от жената, но са вредни за плода.
Трудно ти е, зная, но помисли за щастието на финала! Wink

Лека и безпроблемна бременност! Peace

Последна редакция: ср, 12 дек 2007, 12:38 от _Hope_

# 11
  • Мнения: 36
ох, добре че ви намерих.
И аз съм вече сложена в домашен арест. показания - много скъсена шийка след конизация, наполовина и изрязана накриво. Засега без серклаж или гривна. контракции нямам за момента, или поне не усещам нищо, въпреки че доктора видя една изолирана малка част на матката, която беше контрахирала по време на прегледа миналата седмица. разкритие също нямам.

сега съм вкъщи от петък с перспективата да изкаам възможно най-дълга бременност, опитвайки се да нямам инфекции и контракции.

И сега започват въпросите:
1. Да, как да лежа.
2. Мога ли да викам козметичката за коламаска на краката? Или пък ад отида при нея - тя работи в нашата кооперация?
3. Мога ли да си мия и суша косата - с дълга коса съм и си е изморително.
4. Как да лежа с лаптопа в леглото..
5. Запичам се - колко често мога да си помагам с дуфалак?
6. Какво бельо да нося (имам само прашки) а и имам чувството че качвам киограми бързо и ми стиска настоящото.
7. Мога ли от време на време да мия чиниите... Да се местя от дивана в хола към леглото в спалнята и обратно... И изобгщо колко може да се движа, при усовие, че док ме вика на прегеди, което значи, че мога да излизам... Ето, днес ще ходя да давам кръв и урина за изследвания...
8. Какви са тревожни признаци, за които трябва веднага да сигнализирам?.


И най- вече - има ли надежда за успешен край, какъв е моят шанс..

(на последния никой не може да ми отговори. Божа работа е май)..

# 12
  • Мнения: 7 718
1. Лягаш и лежиш.
2. Каква козметичка? Shocked Просто забрави, болката предизвиква контракции!!!
3. Може да си миеш косата, набързо, сушенето в леглото.
4. С желание. Wink
5. Питай лекаря си.
6. Купи си нови гащи.
7. Не може да миеш чинии, може да се местиш.
8. Всичко, което ти се вижда странно.
9. И това последно от мен - избери си приоритет - бебето или нещо друто.

# 13
  • Мнения: 1 951
- не трябва да носиш прашки. Те предизвикват леки контракции, които не са забележими от жената, но са вредни за плода.
 

Наистина ли? Не знаех за това  Shocked

Патишонка и Пършинг, стискам ви палци  Praynig

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
1. С по-често сменяне на позициите става.
2. да ходиш при нея не...но тя да идва при теб да. Аз ходих през цялото време на коломаска но пиех по един магнерич и но-шпа преди това. Зависи как се чувстваш.
3. Когато лежах за задържане в патология /косата ми не е дълга/ докторката не ми пизволяваше да се къпя и да мия косата тогава...когато имах кървене. Но после ми разреши така, че мисля, че не е проблем.
4. Ми или на една страна...или да си вземеш от ония масичик за закуска в леглото и така полулегнала...не обаче седнала.
5. На мен чудесна работа ми вършеха кивитата, киселото мляко..пробвай така. За дуфалака нищо немога да кажа.
6. Памучни гащи си купи...махни прашките.
7. Лежи си..остави чиниите и домакинството на някой друг.
8. Болки в кръста и стягане на корема..т.е контракция /корема става твърд като камък и остър/

Шанс винаги има Hug Ти направи каквото трябва и каквото зависи от теб. Успех ти желая и пиши.

Общи условия

Активация на акаунт