Въпрос за каша Милупа

  • 630
  • 14
  •   1
Отговори
  • Сливен
  • Мнения: 295
Имам един въпрос относно оризовата безмлечна каша на Милупа. В какво съотношение се прави тя, тъй като на опаковката има само описание на немски, и няма задължителния превод на български. А аз от немски и идея си нямам. За първи път ще давам каша, и то с кърма че се чудя как да му я приготвя на малчо. Знам че всяка каша си има различен % на съотношение, виждам на тази на Нумана ябълковата, че със същото количесво се приготвят по малко порции. А и тъй като ще е с кърма съм наясно че ще трябва кърмата да е по малко за да не се разреди допълнително. Предварително ви благодаря

# 1
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Намерих си изхвърлената кутия за горене -пише -
"Приготвяне - 100 мл вода се сваряват и оставят да изстинат. 20 г прах- 6-7 с. л. се разбъркват с ваодата , добавя се 3 г рапично масло- около 1 ч.л. и готово!!!"
Не съм слагала никога рапично масло. Правех я с кърма. Обаче като я направя след малко се разводнява. Съветвам те първо да си стоплиш кърмата и после да я забъркаш.   bouquet

# 2
  • Сливен
  • Мнения: 295
Благодаря за бързия ти отговор, сега когато се събуди ще му я направя  bouquet  bouquet Hug

# 3
  • Мнения: 1 896
Може и на око - и без това за малки бебета се прави по-редичка, но тя ще ти се разреди от ензимите в кърмата.
Изобщо тези съотношения дето ги пише на кутията, са неприложими при приготвяне на кашата с кърма, щото става много по-рядко винаги.

# 4
  • русе
  • Мнения: 140
Аз също правя кашата на око до необходимата гъстота каквато я  обича малката!

# 5
  • Мнения: 8 242
Всички каши правя на око  Wink

# 6
  • Мнения: 1 674
И ние такава хапваме в момента.Правя я на око-до желаната гъстота.

# 7
  • Мнения: X
Съветвам те първо да си стоплиш кърмата и после да я забъркаш.   bouquet

deni_k, няма ли да се прецака кърмата, ако я стопля? Чела съм, че кърма никога не трябва да се подгрява в микровълнова, може би ти я загряваш на водна баня? Но нужно ли е изобщо?
Аз си мислех да бъркам кашата с кърма със стайна температура.  newsm78


# 8
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Съветвам те първо да си стоплиш кърмата и после да я забъркаш.   bouquet

deni_k, няма ли да се прецака кърмата, ако я стопля? Чела съм, че кърма никога не трябва да се подгрява в микровълнова, може би ти я загряваш на водна баня? Но нужно ли е изобщо?
Аз си мислех да бъркам кашата с кърма със стайна температура.  newsm78



Ами аз я стоплям в купичка с топла вода и я пъхам вътре. Да може да бъркаш кашата с кърма със стайна температура, аз по-скоро го написах това, ако например размразяваш и още не е на стайна температура.

# 9
  • Мнения: X
А, разбрах те сега, deni_k.  Simple Smile
Понеже нямам замразена кърма, мисля да цедя по 10-на милилитра кърма с помпа, преди самото приготвяне на кашата. И на око да добавям от кашата, докато станат 1-2 лъжички готова смес.
Днес започваме захранването, станахме точно на 6 месеца.  Flutter Вчера купихме купичка и м … 95;ки, извадихме помпата и стерилизатора, забравени отдавна в един шкаф, дори вода на HIPP за бебета купихме, за да му давам на бебо по няколко лъжички след кашата.
Да видим само бебо как ще реагира, дано няма алергична реакция.  Confused

Последна редакция: ср, 12 дек 2007, 10:41 от Анонимен

# 10
  • Сливен
  • Мнения: 295
А ние вече се захранихме с оризовата каша, изцедих около 10-15 мл и сложих около половин супена лъжица оризова каша - стана малко рядка, но той и така не я искаше, голям рев голямо чудо. Е изядохме я и днес пак ще пробваме, просто той вчера нещо беше кисел и без това. Благодаря ви за отговорите на всички

# 11
  • Мнения: X
Krisps, а може би му е още рано за захранване, затова да отказва? По-добре не го насилвай.
Според Световната здравна организация, както и според новите здравни насоки, приети от правителството на България, бебетата трябва да са изключително кърмени до навършване на 6 месеца, което означава да не им се дава нищо друго, освен кърма: клик. Извадка от този документ, която ни касае пряко, можеш да прочетеш: тук, а иначе е на стр.15, мисля.

# 12
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Жасмин -че много ми хареса поста ти за забравената помпа... Hug

# 13
  • Мнения: 629
krisps кашите до десетия месец ги правех с кърма. Вече с вода. Но винаги съм действала на око защото по инструкциите на кутията се получава едно голямо нищо. Ако обаче нямате проблеми с кърменето и наддаването защо бързаш да го захранваш. Има време. Цял живот детенцето ще папка какво ли не. Бих те посъветвала да поизчакаш поне две седмици и тогава отново да опиташ пак - с по-редичка консистенция. Препоръките на СЗО обаче са за изключително кърмене до около 6-тия месец (ако няма някакъв конкретен проблем разбира се).

# 14
  • Сливен
  • Мнения: 295
Искаше ми се да изчакам до след 6, но въвеждането на храни е много бавно и след като трябва да се връщам на работа се налага да избързам, не че го насилвам, просто му предлагам по малко да опитва, за сега нямам намерение да замествам кърмене. А и той доста повръща от както се е родил и след като изчетох де що има тук във форума, си мисля че със захранването поне това повръщане ще намалее. Педиатърката ни казва че не е обезпокоително, а и той си наддава добре и е жизнен - т.е от щастливо повръщащите бебета е, просто има по силен рефлукс.

Общи условия

Активация на акаунт