За кашата

  • 556
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте, вчера педиатърката каза да почваме да ядем каши. До тук добре, ама аз каквато съм разсеяна и забравих да я питам с каква каша се започва. Имам брошура на хип и там видях, че има млечно плодови, безмлечни и още един вид. Та въпросът ми е, може ли някоя мама да ме насочи с каква каша е най-добре да започна. За информация вече сме яли зеленчукови и плодови пюрета.

# 1
  • Мнения: 1 897
С оризова каша мисля,че е най-подходящо.
Безмлечна,за да добавиш към нея от точно това АМ,което пие бебето ти.

# 2
  • Мнения: 508
С оризова каша мисля,че е най-подходящо.
Безмлечна,за да добавиш към нея от точно това АМ,което пие бебето ти.
Да и аз знам че се започва с оризова каша,но аз първо взех ориз с мляко на милупа,тъй като сме на Милумил 2-ка.Но сега й купих чист ориз на Хип,с безмлечните се кара повече време,вярно е че слагам адаптирано,но така и така си купувам кутия Милумил всяка седмица.Това е въпрос на личен избор.Също знам, че някой майки започват с бананова каша,но аз реших,  че с оризова е по-добре в началото Peace

# 3
  • Мнения: 2 149
Тук за най-щадяща дават оризовата каша с ванилия.
Ние предпочитаме на Милупа Peace

# 4
  • Мнения: 161
Лично аз започнах с ябълка и морков / на Milupa /, която е млечна, но и ние като Zlato пием Милумил, т.е. според мен млякото в кашата е аналогично на това, което бебо приема като основно. Избрах кашата по мое осмотрение, тъй като ябълката и моркова са измежду първите храни, препоръчвани при захранване. Разбира се преди кашата бях захранила със зеленчукови и някои плодови пюрета. Отказах се да давам оризова каша / въпреки, че педиатърката ни я препоръча като най-подходяща за начало /, защото бебчо е склонен към запек, а все си мисля, че оризът е запичаща храна.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И аз започнах с оризова каша,след нея взех ориз и царевица.Гледах да има малко съставки и да е безглутенова.

# 6
  • в Низината
  • Мнения: 705
Синът ми ядеше само кашите на Слънчо. Знам, че трябва да се започне с каша без глутен.

# 7
  • Мнения: 745
Извинете ,че се намесвам в темата.искам да попитам добри ли са кашите Слънчо?И ние скоро ще хапваме  каши и се чудя какво да купивам?

# 8
  • Мнения: 1 897
Няма за какво да се извиняваш.
Кашите 'Слънчо' са много вкусни(синът ми ги харесва много), но за захранване не са подходящи,тъй като са със сухо пълномаслено мляко,а не с АМ.
Незнам колко е голямо бебчето ти, но внимавай и за съдържанието на глутен в кашата,която купуваш.Тези на 'Слънчо', които купувам аз имат.

# 9
  • Мнения: 508
Извинете ,че се намесвам в темата.искам да попитам добри ли са кашите Слънчо?И ние скоро ще хапваме  каши и се чудя какво да купивам?
Мисля,че и на Слънчо са добри стига да избираш такива без глутен,но за захранване според мен трябва да е Милупа,Хип или Нестле.

# 10
  • Мнения: 745
благодаря.ние сме на пюрета,но другия месец почваме кашите.разбира се знам ,Че не се дава глутен и съм гледала,че Слънчо предлагат и такива.

# 11
  • София
  • Мнения: 15 219
Няма за какво да се извиняваш.
Кашите 'Слънчо' са много вкусни(синът ми ги харесва много), но за захранване не са подходящи,тъй като са със сухо пълномаслено мляко,а не с АМ.
Незнам колко е голямо бебчето ти, но внимавай и за съдържанието на глутен в кашата,която купуваш.Тези на 'Слънчо', които купувам аз имат.

 Peace

Аз купувах каши на Слънчо, но доста след като бях започнала да давам тези на Фризокрем.
Иво ги харесваше.

# 12
  • Мнения: 2 960
Тук за най-щадяща дават оризовата каша с ванилия.
Ние предпочитаме на Милупа Peace
и ние така в началото + каши на хумана.Сега обаче предпочитам кашите на хип и нестле....слънчо и фризокрем бебо не ги харесва....въпрос на вкус

Общи условия

Активация на акаунт