помощ, ще го отбия, а е само на 50 дни

  • 603
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 282


Здревейте,

имам нужда някой да ми помогне, защото чувствам , че скоро ще отбия сина си, който е само на 50 дни. Допреди седмица го кърмих по около 20-25 минути, през които той добре си сучеше, нахранваше се. Тогава той имаше доста колики и ревеше много, но не вярвам да е било от глад. За първия месец наддаде 850 грама. Тогава кърмата ми слизаше между храненетата, събираше се и той с я изсукваше без проблем.
Преди седмица започна да иска да суче по един час, но не така активно като след това доста плачеше. Аз мислех , че оново са коликите...Ние вземаме хомеопатични капки за колики и те ни помогнаха, сега няма колики, а просто разбрах че е гладен.
Опитах да изцедя двете гърди до дупка преди хранене и установих , че с много зор изкарвам 100 мл. Аз по принцип си пия чай за кърмачки, течности ,започнах и активно да цедя и да му давам изцеденото от шише, така сме от 4-5 дена. Почти през цялото време между яденетата аз цедя и проблема е ,че кърмата ми слиза малко  по малко, през около 5 минути по 10-15 милилитра на гърда. Така аз цедя по сумати време, за му събера, а през нощта немога и 100 да събера, най-много 60 мл и два пъти със сълзи му дадох АМ Cry
Най-странното е,че като слиза кърмата я усещам и в двете гърди, а после като преместя помпата на другата гърда, тя почти не пуска.
Тази сутрин реших да накърмя бебо и да не му давам от шишето кърма, защото усещам че ще го отбия. Цял час милия се мъчи, като текне кърмата си сучи супер правилно, като няма се гърчи и изнервя на гърдата, пъшка,абе ужас, не мога така да го карам да се мъчи.
Как да накарам кърмата да изтече наведнъж, да се събере за три часа и после бебео да я хапне, а не три чаа да стоя с помпата и да чакам през 5-6 минути да капне нещо?
Бебо сега е гладен и плаче толкова жално на сън, лапа си ръчичките и забива глава във възглавничката си Sad
Надявам се на помощта ви

# 1
  • София
  • Мнения: 329
здравей,миличка не се притеснявай 1.кърмата ти се е регулирала а не намалява както си мислиш това означава че ще слиза когато храненето наближи т.е. преди третия час примерно а може и да слезе след 1-2 минути помпане с помпата. 2. цеди се малко преди часа за хранене , а не през цялата пауза между храненията,спазвай стриктно часове за цедене. имай винаги една оборотна доза в хладилника тя ще ти даде спокойствие ако някой път стане някакъв фал с цеденето или бебо те изненада по рано от глад и нея ще му дадеш за последното хранене ако ти е останала до тогава. но най доброто винаги си остава детето  да си суче от теб...

# 2
  • Мнения: 2 829
Първо прекрати цеденето и даването със шише. Бебето винаги ще успее да изсуче повече отколкото можеш да изцедиш с помпа. Аз например не можех да изцедя повече от 10 мл. (десет милилитра, не съм изпуснала нулата Grinning), но малкия си сучеше успешнои наддаваше като шампион (виж ми подписа).
После се откажи от идеята, че бебетата сучат на 3 часа по еди-колко-си минути. Давай му винаги когато поиска. Ако се изнерви от намалялата струя-дай му другата гърда. Можеш да сменяш гърдите по няколко пъти в рамките на едно хранене.
Трябва да имаш търпение, защото след като си давала изцедена кърма с шише бебето може да се изнерва, да плаче и протестира, защото от шише се пие по-лесно. Но за няколко дни ще свикне пак с гърдата. Освен това, вероятно количеството на кърмата ти е намаляло малко. Това лесно ще се оправи ако бебето суче често, но няколко дни е възможно да сте като скачени. Приеми, че е нормално да суче половин-един час и след 15 мин. да огладнее пак.
Направи си много удобно място за кърмене, слагай бебето на възглавница в скута ти, така че ръцете ти да са свободни. Използавй времето за да намериш и прочетеш повече за кърменето. Много полезни стстии ще намериш тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0
Понеже знам, че ще се притесняваш дали бебето ти яде достатъчно, ето ти една много кратка, ясна и точна статия:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21073

Надявам се да съм ти била полезна и непременно пиши пак, споделяй как вървят нещата, както и кои от нашите съвети ти се струва правилни, кои ти завучат невероятно, кое успяваш и кое не да приложиш. Ние ще се опитваме да обясняваме, да ти даваме още информация и т.н.
Сигурна съм, че ще се справиш, много навреме си потърсила съвет! Hug

# 3
  • Мнения: 864
Здравей,и аз имах такъв проблем,и започнах да предлагам винаги когато беше кисела.Никога не съм хранила по час.
В началото цедях след всяко ядене и каквото съберях замразявах във фризера.
Постепенно кърмата се регулира и всичко се нареди.Важното е да си спокойна!
Ако решиш направете едно пробно кърмене,за да видиш колко изяжда.
С първото си детенце пак така имах проблем.Цедя ама нищо не излиза.Обясниха ми,че бебето суче много повече от колкото мога да изцедя,ама много късно и го отбих  Cry

# 4
  • Мнения: 114
Дотук си получила един от най-важните съвети, а именно спри да цедиш и даваш с шише. Подкрепям напълно това! Процесът на кърмене се регулира общо взето до към 4 месец, като белезите са, че гърдите ти изглеждат като "празни", а не са като първите дни, когато се усеща, че ще се пръснат. Аз много рано спрях да се цедя, защото се страхувах от хиперлактация, резултат от която могат да бъдат избиване на мляко по дрехите през целия ден, мастит и запушване на каналчета. Цедих 14 дена и после спрях, защото прочетох тук, че това не е правилно и с нищо не помагам на процеса на кърмене. След това съм правила инцидентни опити и не източвах и грам, ако щеш вярвай. А пък бебата си растеше и качваше нормално! Така че мисля, че е въпрос на твоя нагласа да не се откажеш да кърмиш. Иначе практически съвети си получила - спиране на цедене, кърмене на поискване, което означава да пренебрегнеш храненето през 3 часа, защото според мен бебето е гладно и преди да стане 3 час за хранене.
Успех и не се отказвай!  Peace

# 5
  • Мнения: 116
здравей, miro slava!
Преди около два месеца преживях съвсем същото, което описваш. на мен ми помогна следното:
1. Настроих се, че няма да успея да свърша десетките неща, които си бях запланувала, защото в момента е по-важно да нахраня детето си.
2. Разходих се до книжарницата и си купих няколко книги от любимите ми автори.
3. Направих си уютно гнезденце за кърмене с възглавници около мен, стол за вдигане на краката и нещо за подхапване и пийване (после започнах и да кърмя на възглавница пред компютъра).
4. Посъветваха ме да повивам сина си докато суче, понеже той непрекъснато размахваше ръце и крака. Това определено ни помогна!
И така... когато усещах че е гладен, просто се настанявахме и често откарвахме и по час и половина (особено вечер), като когато започваше много да нервничи - сменях гърдата (и така 4-5 пъти на хранене).
Мога да те успокоя, че при нас този период отмина за около 2-3 седмици. Не съм се цедила, не съм давала АМ.
Никола продължава да е само на кърма и вече суче доста по-бързичко. Чак понякога ми се иска да е по-дълго, за да мога да си довърша книгата Simple Smile
Желая ти успех, спокойствие и търпение!

# 6
  • Мнения: 282

момичета, днес почти цял следобед е на гърдите ми, те се напълниха супер много от 5 часа досега и сега така хубаво го накърмих милия:))))

Дано е все така
 Hug

# 7
  • Мнения: 864
Ще ти пожелая безпроблемно кърмене  Hug Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 967
ПРестани да цедиш и да даваш от шише - така бебето ще се отбие, а и кърмата ти ще намалее - никоя помпа не мове да стимулира лактацията така както сучещо бебе, а свикне ли бебето да яде от шише, може после да откаже гърдата - така че това с цеденето и шишето е много погрешно. Прочети в бибилиотеката статиите за стимулиране на лактацията - кърмене на голо кожа до кова с бебето, често кърмене - за нчколко дни през час и много спокойствие. А това, че гърдите ти не ги чувстваш пълни означаша само, че кърмата вече се е уреголирала. Аз с такива меки гурди, от които не може с помпа да се изцеди почти нищо кърмих 1 год и 4 мес. като д 6 мес. малчо беше само на кърма и наддаваше перфектно - а никога не съм можела да изцедя повече от 30г. от гърда.
Детето ти не се отбива. Просто се вземи в ръце и престани да експериментираш с помпи и други щуротии, ами кърми!

# 9
  • Мнения: X
И аз имах твоите терзания около третия месец. Мислех, че кърмата ми спира, бебо не наддаваше много, да не говорим, че започна да ака веднъж на 3-4 дни. Добре, че го има този форум, изчетох библиотеката за кърменето, както и част от многото теми по моя проблем и се успокоих. Просто има такива моменти и те са напълно нормални - намаляване на лактацията на моменти, кърмачески кризи и други подобни. Най-ценното, което намерих като информация тук и възприех като стил на поведение, беше да кърмя бебето си на поискване денонощно, да му предлагам и двете гърди при всяко кърмене, да му давам само кърма, без никакви допълнителни течности, както и да не се цедя след кърмене, защото бебето е най-добрата помпа. В началото на кърмаческия ми стаж е имало дни и нощи, в които бебето сякаш беше залепнало за мен, кърмила съм по 15-17 пъти. После самото бебе постепенно си направи режима и намали броя на суканията, както и тяхното времетраене. Сега се насуква за има-няма 4-5 минутки. Друго, което ме плашеше в началото, също както и теб, беше това, че кърмата ми спря да тече произволно - докато в началния месец-два, докато кърмех от едната гърда, от другата шуртеше кърма, която попивах със салфетки, след това се регулира и течеше само от гърдата, от която бебето сучеше. Освен това, бебето спря да наддава така бурно, гърдите ми се посмалиха и омекнаха, което аз, в незнанието си, изтълкувах като край на кърмата и кърменето. ooooh! И като се почнах, то не бяха чайове, течности, притеснения...Добре, че бяха Хедра и Джейд, да ме успокоят, че малко ми оставаше и аз да започна да дохранвам. Но се успокоих и ето, вече шест месеца кърмя безпроблемно, а малкото юначе е над средното ниво за ръст и тегло.
Та и аз се опитвам сега да ти вдъхна кураж. Предлагай гърда на бебо винаги, когато видиш признаци на глад и тревога у него. Не следи часовника, не се цеди, не му давай нищо друго освен кърма. Кърми го и нощем, защото нощното кърмене стимулира лактацията. Колкото повече суче бебето, толкова повече кърма ще имаш. Ще има проблеми, ще има притеснения. Всички сме минали през тях. Успех! Hug

# 10
  • Мнения: 545

момичета, днес почти цял следобед е на гърдите ми, те се напълниха супер много от 5 часа досега и сега така хубаво го накърмих милия:))))

Дано е все така
 Hug
Надявам се ,че си се поуспокоила поне малко вече! Simple SmileНаистина престани да се цедиш и в никакъв случай недей да даваш от шише!Слагай детенце да суче колкото  и често да поиска!Просто кърмата ти се регулира.Бебето винаги ще те изпомпа много по-добре от помпата! PeaceПиши как сте! Grinning

# 11
  • Мнения: X
Да вметна нещо, което ми се струва много полезно в случая: цък.

# 12
  • Мнения: 253
Явно сте се оправили. Браво  Peace

Само да ти кажа да не се притесняваш колко дълго и колко често суче. В началото го кърмих по час и половина и на всички около мен им беше странно. Да, ама аз гледах детенцето. Щом така иска, така ще папка. Чак към 3-тия месец започна да хапва на 2,5-3 часа за по 10 мин и постепенно си влезе в ритъм.

Успех с кърменето!!!

Общи условия

Активация на акаунт