**СОФИЯ** Ла Лече Лига среща - 15 декември, събота, 11 ч.**

  • 1 720
  • 31
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
15 декември, събота, имаме ЛЛЛ среща в София.   Grinning


15 декември, 11 часа, в Център 'Съвременни родители'
Адрес: София, ул. Русалийски проход 15–17, вх. 3, офис 41
телефони: 02 962-26-75, 0894-399-942, 0888-95-28-97

Тема: Как се организираме и справяме с ежедневни неща наред с кърменето на бебета и малки деца



Срещата е неформална, в дружелюбна обстановка, продължава час - час и малко.
Залата не е голяма и в нея не се ходи с обувки  Grinning
(който е с количка, за съхранение на колички има отделна стая)

Моля, запишете се кой ще дойде!


Заповядайте!



Ла Лече Лига предлага подкрепа от майки за майки, информация и обучение на кърмещи и бременни майки. Срещаме се в 11ч. всяка  трета събота на месеца. Срещите са дискусионни и от неофициален характер. Дават възможност да се запознаете с майки на малки деца от града.
Бременни жени, майки и бебета са винаги добре дошли!



Темите на срещите включват:

Ползите от майчината кърма

У дома с новото бебе

Нормалният ход на кърменето

Нуждите на растящото ви бебе (захранването)

ЗНАЕХТЕ ЛИ, ЧЕ?
•   Човешкото мляко съдържа всички хранителни вещества, от които новороденото ви се нуждае и се усвоява по-лесно от която и да е друга бебепка храна.
•   Няма по-добра защита за бебето ви от алергии, отколкото кърменето.
•   Кърмата съдържа антитела, които защитават бебето ви от много болести и инфекции – това означава по-щастливо бебе и по-малко средства за лекарства.
•   Проучванията показват, че кърмените бебета имат по-висок коефициент на интелигентност.
•   Кърменето позволява на повечето майки да отслабнат постепенно без диети.
•   Кърменето пести време и пари – няма нужда да се купува и приготвя адаптирано мляко.


ПОЛЕЗНИ СЪВЕТИ
•   Можете да кърмите дори ако трябва да се върнете на работа, след цезарово сечение, с недоносено бебе или даже ако имате близнаци!
•   Колкото повече суче бебето ви, толкова повече кърма имате. Кърмете често. Новородените обикновено сучат поне 12 пъти за 24 часов период. Избягвайте дохранването и прекомерната употреба на биберони-залъгалки – това може да обърка бебето ви. Когато бебето ви плаче, опитайте да го накърмите.
•   От третия или четвъртия ден след раждането трябва да очаквате 5-6 много мокри еднократни пелени и поне 2 изхождания дневно.
•   За да избегнете разранените зърна, дръжте бебето си в правилна поза за кърмене: брадичката опряна в гърдата ви и гърдите на бебето опряни във вас.
•   Погрижете се за себе си! Почивайте, почивайте, почивайте! Лягайте да поспите с бебето си. Пийте, колкото ви се пие. Яжте добре балансирана здравословна диета.
•   Говорете с майка, която е обичала кърменето, например Ла Лече Лига Лидер. Колкото повече знаете за кърменето преди да родите, толкова по-подготвена и уверена ще бъдете.



www.lalechebg.com

# 1
  • Мнения: 35 891
мммм, срещата не беше ли в МОЛа на "Стамболийски"? с цел посещение и на Благотворителния базар?

# 2
  • Мнения: 5 401
Нашият екип е на линия.  Peace Има голяма вероятност да доведем една млада дама на 1,1 г., която е кърмаче, но не ни чете.  Wink

Базарът ще посетим самостоятелно, понеже дзверището вероятно ще заспи като миналия път.

# 3
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Надявам се срещите ще продължат и след Нова година, защото тази я пропускам, за мое съжаление.    Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 12 дек 2007, 00:19 от Buba Mara

# 4
  • София
  • Мнения: 12 201
  Записвам се, че ще дойда този път. Отсега предупреждавам, че ще съм с такси, сама с малките  Simple Smile По това време им се приспива, тъй че като нищо ще има едновременно кърмене на близнаци  Wink

# 5
  • Мнения: X
Татковци могат ли да присъстват на лекцията?  Flutter

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Татковци могат ли да присъстват на лекцията?  Flutter
Не е лекция Simple Smile разговор. Ако таткото има какво да каже за кърменето (и ако останалит майки не се притеснят да кърмят пред него), е ок Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 328
Този път идваме и ние Simple Smile

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
мммм, срещата не беше ли в МОЛа на "Стамболийски"? с цел посещение и на Благотворителния базар?
Посещението на базара е после - срещата е в Центъра за съвременни родители, оттам ще се замъкнем дружно и вкупом на базара, кой както може. Хайде навий се, да те ползвам за транспорт Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 12 201
  Хедра аз ще съм с такси, ако мислиш че можем да се съберем всичките заедно  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 35 891
мммм, срещата не беше ли в МОЛа на "Стамболийски"? с цел посещение и на Благотворителния базар?
Посещението на базара е после - срещата е в Центъра за съвременни родители, оттам ще се замъкнем дружно и вкупом на базара, кой както може. Хайде навий се, да те ползвам за транспорт Mr. Green

децата ще учат ли на 15?

# 11
  • Мнения: 100
Може ли да ми обясните къде точно се намира този център. И ние с моето кърмаче ще дойдем. Laughing Искаме и членове да станем на лигата Laughing

# 12
  • Мнения: 116
И ние ще дойдем! Simple Smile Simple Smile
Нали срещата е отворена за всички желаещи, а не само за членове?

# 13
  • Мнения: 433
Много ми се идва, но си мисля, че за момчето ми ще дойде малко множко общуване с толкова много събратя, все пак е на няма и 3 седмици.  baby_neutral    Simple Smile  Ще се надявам да има такива срещи и догодина!

# 14
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
децата ще учат ли на 15?
Доколкото знам - не, те и без това са ваканция в дните, които се отработват (27 и 28, ако правилно помня) - та няма какво да отучват и по този повод и аз не съм на работа Laughing

Срещите са отворени за всички и всички майки са добре дошли с бебетата си. Човек може да стане член, но това е по желание - няма нужда непременно да си член, за да посещаваш сбирките.

Карта на мястото:

Общи условия

Активация на акаунт