Глутен?

  • 649
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 555
Здравейте!
Калина има АБКМ. Аз до преди малко си мислех, че спазвам много строга диета, защото не се докосвам до нищо млечно, както и до яйца, ядки, цитрусови плодове и цялата камара, която върви в комплект с тази алергия.
Преди малко обаче на един етикет прочетох "Съдържа глутен" и се поразрових да видя кои други храни съдържат глутен и се оказа, че аз ежедневно се тъпча с такива, най-вече с хляб и други тестени.
Изпаднах в паника, но вече малко се поосеферих и реших да питам дали е толкова голям проблем аз да ям храни, съдържащи глутен или няма проблем, щом не й го давам директно на нея?

# 1
  • Мнения: 8 242
АБКМ няма общо с глутена, не се притеснявай  Wink
А и това АБКМ как и е лепнато? Защото от това, което виждам последната година по повина, поне 80% от АБКМ-тата са.. не точно такива.. Просто е доста любима диагноза, при незнание какъв точно е проблема  Rolling Eyes
Аз също минах през това  Tired

# 2
  • Мнения: 4 555
И аз забелязвам, че е много разпространено намепоследък, но като няма как да се направи тест... Проблемът изчезна, след като спрях млякото (и сухото, защото известно време без да се замисля съм яла сладки със сухо мляко, мислейки си, че не консумирам млечни продукти  ooooh!) и орехите. И понеже ги спрях едновременно, не знам от кое от двете може да е причината, не ми се пробва, че са минали само три седмици откакто изчезнаха симптомите. Но предполагам, че е от млякото все пак.
Мерси   bouquet Аз за глутена много се притесних, защото прочетох, че алергията към него не се лекува, просто си остава за цял живот  #Crazy Пък и като не знам дали има на този свят лекар, който да ми даде смислена информация... Разчитах много на Маринова, преди да прочета в една тема тук какви ги е приказвала и сега вече не знам дали изобщо да се занимавам с лекари или да си спазвам диетата поне 6 месеца още и да захранвам по най-плахия начин и така.

# 3
  • Мнения: 8 242
Маринова.. хич не е толкова светило, колкото й се носи името..
За диетата - аз я пазих доста време, но всичко мина от само себе си (имахме слуз и кръв в акото, на вас какъв ви е проблема?) когато захраних.. Просто за 2-3 седмици всичко отшумя.. Но захранвах страшно бавно и внимателно..
Надявам се и при вас да е така  Praynig

# 4
  • Мнения: 4 555
Същото - кръв и слуз в акото. От три седмици няма и следа и се надявам така да си продължи. Смятам да захранвам чак на 6 навършени месеца. Сега чета за захранването, за да избера с какво да започна и в какъв ред и количество.
Ще се радвам да споделиш твоята схема, щом сте имали съвсем същия проблем и е бил решен.
Мерси!

# 5
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Извинявам се, че се намесвам тук със страничен въпрос, но една мама от нашата отчетна темичка се е притеснила. Та нейното момиченце е с кръв в акото. Това признак за алергия към нещо ли е? Защото тя е в Норвегия и там са правили разни тестове, прегледи, рентгени и не са установили никаква причина. Мамата спазва диета - не пие мляко и ограничава разни алергенни храни. Но няма промяна.
Благодаря ви предварително  Hug

# 6
  • Мнения: 4 555
И на нас ни правиха тези изследвания - рентген, кръвна картина, ехография на коремни органи и изследване за няколко знайни и незнайни бактерии и установиха, че няма инфекция, така че остава другата възможна причина - алергия.
Оправи се като махнахме всякакво мляко.
Кажи на майчето да провери дали наистина не яде абсолютно никакви алергени. Дори най-малкото количество може да предизвика реакция. Пред малко четох тук в някаква статия, че дори майката да оближе лъжицата от киселото мляко, това е достатъчно за реакция. Има разни бисквити (например Житен дар), в които няма нищо от "забранените" неща, но понеже се произвеждат заедно с други продукти, на опаковката пише "Може да съдържат следи от сухо мляко, ядки и т.н.", а това е достатъчно за реакция!
Маслото също много хора го забравят, телешкото месо също. В растителната сметана има млечни протеини.
Нека да изкара няколко дни на храна, за която е сигурна, че не е алерген (на бебето му трябват 72 часа да отдели приетата храна) и да види дали няма да се подобрят нещата.
Успех!

# 7
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Много благодаря  Hug

# 8
  • Мнения: 8 242
Ами и на нас ни правиха какви ли не изследвания, чак и в болница си полежахме.. На диета бях почти 4-5 месеца, като от самото му раждане избягвах млякото и млечните..
Според мен всичко е свързано с ваксините - малко след първото ДТК се започна всичко..
Иначе със захранването - започнах на 6м. с морков, като на седмица въвеждах по 1 нова храна..
На 7м. въведох каша елда, защото ориза го повръщаше (него към 10м.).. Царевицата също я харесваше Simple Smile
Месото го въведох сравнително рано - на 7м, защото ни беше леко нисък хемоглобина (115).. макар че на 1г. пак беше толкова, след всекедневно почти ядене на месо..
Глутена го въведох на 11м.
Яйце още не съм давала.. Прясно мляко също.
Млечните продукти (първо масло, после сирене, кашкавал и кисело мляко) на 14м.
Риба на 15м.
Праскови, кайсии и подобни - на 16м.
Цитуси едва сега - на 18м.
Ягоди, малини - още не съм.
90% съм давала домашно, само от време на време готови пюрета..

# 9
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Здравейте момичета. Аз съм тази мама, за която е писала Мимсат.
Повече от два месеца, вече, проблема е налице и съм се видяла в чудо. Май всичко започна след един запек, дадох и вода от овесени ядки(кой ме би в главата да го правя), тя се изака и след два дни започнаха проблемите. Незнам дали има връзка, но може и да има. Бях две, почти три седмици на строга безмлечна диета, внимателно четях на опаковките кое не съдържа мляко, но ефект- нулев. Тест със драсване на ръчичката и правиха за алргия към млякото и излезе негативен. Ама аз малко на тия тестове не им вярвам. Някой беше споменал за ваксините. Не намирам връзка, защото проблема започна месец след първата ваксина.  newsm78
Сега смятам да започна аз жестока диета. Ще се захранвам едва ли не, за да видя дали ще се открои алергия към нещо. Ще поча няколко дни да ям само ориз и картофи, после ще включвам постепенно и други храни. Дано открия нещо аз, че то се е видяло, че лекарите нищо немогат да ми кажат.
Ох дълго стана, съжалявам, ама ми е наболял проблем.
Поздрави   bouquet

# 10
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 885
Понякога кървенето може да е причинено от раздразнение на вътрешностите в резултат на т.нар. лактозна малабсорбация. Това може да се случи когато има свръхпроизводство на мляко. Тогава бебето поема повече количество кърма, а  с нея и повече лактоза, с която  може и да не успява да се справя. Поемането на повече "задно мляко", т.е. богато на мазнини, може да реши проблема.

Ако бебето наддава доста, ако се "дави" докато се кърми, "бори" се с гърдата, ако пръска мляко от гърдата като я пусне... може да се помисли и върху вероятността за свръхпроизводство и да се вземат мерки: изцеждане на малко кърма преди храненето, даване само на едната гърда на едно хранене и пак от нея, ако следващото хранене е в рамките на три часа.

Общи условия

Активация на акаунт