Проблемно поведение

  • 1 142
  • 11
  •   1
Отговори
Здравейте.
Всъщност става въпрос за сина на мои роднини. В края на миналата година те заминаха в чужбина и оставиха сина си на баба му и дядо му, докато родителите са в състояние да си го вземат при тях. Но бабата и дядото в момента се сблъскват с много голям проблем. Детето е във втори клас в момента, но абсолютно отказва да учи, няма интерес към нищо, мисли, че всичко знае, а това въобще не е така. Освен това нищо не го впечатлява. Постоянно учителите се оплакват от него /няма да споменавам слабите оценки/ и бабата и дядото са му забранили почти всички развлечения след училище. Но това не го трогва по никакъв начин  newsm78. Изобщо се вижда пълна незаинтересованост към абсолютно нищо.
Обаче има и друг момент. Класната на момчето постоянно поддържа връзка с родителите, но скрива истината и им казва, че синът им е добре /не знам по каква причина  Thinking/. Следователно бабата и дядото са поставени между чука и наковалнята и не знаят какво да правят.
По тази причина пускам темата, за да ми дадете някакви напътствия, какво да посъветвам хората /моите деца са още мънички и нямам подобен опит/. Срещали ли сте се с подобни случаи и какво би било най-удачно да се направи в случая. Предполагам проблема е доста психологически, но много ще съм благодарна на каквито и да е мнения /видях, че има тема за второкласниците, но нарочно пуснах нова, за да получа колкото се може повече мнения. Надявам се да ме разберете/.
Благодаря предварително на всички, които ще ми отговорят.

Поздрави

# 1
  • Мнения: 858
Според мен на детето му е мъчно за родителите-чувства се изоставено CryБабата и дядото трябва да говорят с родителите.С наказания няма да се оправят нещата.Роителите трябва да говорят с детето.То явно търси тяхното внимание Tired

# 2
  • Мнения: 66
Според мен на детето му е мъчно за родителите-чувства се изоставено CryБабата и дядото трябва да говорят с родителите.С наказания няма да се оправят нещата.Роителите трябва да говорят с детето.То явно търси тяхното внимание Tired



И аз подкрепям това мнение.Никой не може да замести родителите.

# 3
  • София
  • Мнения: 62 595
Родителите да зарязват всичко и да се връщат в БГ, че ще изпуснат детето. Бабите и дядовците не са родители.

# 4
Благодаря много за отговорите.

Родителите да зарязват всичко и да се връщат в БГ, че ще изпуснат детето. Бабите и дядовците не са родители.
Това е вярно, затова майката на детето говори с него почти всеки ден. Но не мислите ли, че може и това да добавя малко към проблема. Той може да си мисли, че след като родителите му ще го вземат при тях и следващата година той ще е в друго училище и с други съученици, защо трябва да се тормози сега да учи тук  newsm78.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 437
Благодаря много за отговорите.

Родителите да зарязват всичко и да се връщат в БГ, че ще изпуснат детето. Бабите и дядовците не са родители.
Това е вярно, затова майката на детето говори с него почти всеки ден. Но не мислите ли, че може и това да добавя малко към проблема. Той може да си мисли, че след като родителите му ще го вземат при тях и следващата година той ще е в друго училище и с други съученици, защо трябва да се тормози сега да учи тук  newsm78.

Не, чак такива мисли от дете на 8години...не ми се вижда да е от това.

Напълно подкрепям мнението на Радостина.
Моите родители също си прекратиха гурбета за да се върнат при мен...точно 2-ри клас.
Говоренето по телефоне е абсолютно нищо.
Наистина ще изпуснат детето, ако си останат там
Да не казвам моите защо се прибраха...не е заради училището, винаги съм била отличничка Mr. Green

# 6
Не, чак такива мисли от дете на 8години...не ми се вижда да е от това.
А какво "изпускане" имаш предвид??? Не е ли още малък за това. Все пак се касае за още половин година, не повече /само питам, да доизясним нещата. Не се заяждам/.

# 7
  • София
  • Мнения: 62 595
Имам предвид, че при децата всичко (и доброто и лошото) се развива много бързо. Явно детето страда по някакъв начин, най-вероятно за родителите си.
Половин година е много дълъг период и всички проблеми може да се задълбочат. Хубаво е, че си говорят всяка вечер, но реалното родителство и топлина са за предпочитане пред виртуалното. За децата разстоянията имат значение, физическият контакт, майчината утеха, силата на бащината прегръдка, всичко е важно, а родителите са далеч.
Ако семейството не е на прага на гладна смърт, по-добре да се събере или поне майката да се върне.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 437
Не, чак такива мисли от дете на 8години...не ми се вижда да е от това.
А какво "изпускане" имаш предвид??? Не е ли още малък за това. Все пак се касае за още половин година, не повече /само питам, да доизясним нещата. Не се заяждам/.

Имам предвид, че за едно дете 6 месеца са цяла вечност. За този период детето може да стане съвсем ново и различно, като характер. Може да стане агресивно, затворено, да започнат бягства от у-ще, да се нанесат огромни щети в/у психическото му здраве, които да се проявят чак по-късно и т.н.
Много неща могат да се случат с едно детенце, чиито роители са го оставили при баба му и ги няма никакви.
В никакъв случай не ги обвинявам, че са заминали да изкарват пари...но е трябвало да помислят кое е най-доброто за детето им, кое е най-доброто за тях и да измислят оптимален вариант.
Лично аз съм далеч от мисълта, че сина ми, колкото и да е кротък и добър, ще го оставя на някоя от бабите на отглеждане. Говоря за дълги периоди, повече от месец (не, че това е кратък период).
По-скоро да се върне единият от родителите и когато всичко е уредено да заминат с детето при другия. Как повтарям Радостина Simple Smile Но това е и моето мнение.

В тази, предпубертетнтата, възраст децата са не по-малко опасни и са едни малки скрити лимонки. Моите дечица са мънички, но в двора редовно събирам банда дечурлига от квартала, точно в тази възраст. Отделно си имам и моите спомени.

# 9
  • Мнения: 3 116
Моето мнение е че родителите трябва да разберат че детето им има проблем и сами да вземат решение какво да правят.

Имаше такъв проблем с брат ми, нашите заминаха, той остана при баба (хем беше голям - 10 клас), едвам завърши  Thinking Просто се промени коренно след като заминаха. Не знам, отговор аз не мога да дам. От една страна стои въпроса дали ще има пари за хляб ако се върнат тук, от друга как ще се справи детето. Аз лично бих го взела при мен си  Thinking

# 10
  • Мнения: 2 018
А бабата и дядото защо не кажат на родителите, че имат проблем. Мисля, че поне майката трябва да се върне, докато се появи възможност и за двамата да заминат.
Друг вариант е детски психолог, но мисля че и той ще ги посъветва да намерят начин, родителите да са до детето си.

# 11
  • Мнения: 2 032
Ще ти отговоря с въпроси.

Как на теб ти влиза в отговорността това дете? На мен ли ми се струва само, или напоследък темите са все за чуждите проблемни деца? Твоите си деца нямата ли нужда от внимание, че пишеш по форумите колко необригрижено било детето на някой си? Как точно си мислиш, че ще помогнеш на описаното дете? Мислиш ли, че на тебе са ти по-присърце интересите на това дете от баба му, дядо му и родителите му? Допускала ли си възможността учителката да има по-добра преценка за детето? На теб как ти е проблемно поведението на чуждо дете, което си мислело, че „всичко знае” и според теб, не учело колкото ти си предценила, че трябва?

С това не казвам, че може да си оставиш детето като куфар на багаж. Просто че колкото и да си чешем езиците тука, ползата за детето ще е във формата на един голям и кръгъл геврек.

Общи условия

Активация на акаунт