как накархте детето да сяда на гърне

  • 6 488
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
здравейте имам син на година и половина и мисля 4е ве4е му евреме да ползва гърне оба4е като го подканя да седне на него ....то едни викове едни крясъци ...Дали да из4акам още малко или да настоявам

# 1
  • Мнения: 1 479
И при нашия батко бяха викове и крясьци.Чак на 2год. и 7мес.се научи,а вече и на тоалетната.Надявам се при малкия да стане по-рано.

# 2
  • Мнения: 2 587
Изчакай!И аз започнах на година и половина и беше същото.По-късно пак опитах и започна да стиска по цял ден.Все пак аз постоянно си й обяснявах за какво е гърнето и как се използва.Към годинка и девет месеца започна сама да си събува гащичките и да си върши работата на игра,като все още си имаме и издънки  Grinning

# 3
  • Мнения: X
Честно казано при нас приучването към гърне мина много лесно и незабелязано, за това нямам и ясен спомен какво точно и как сме правили.
Но съм сигурна за едно - когато детето е готово за идеята, нещата стават от само себе си. Някои деца са готови по-рано, други по-късно. Изчакай, всеки ходи на тоалетна, нали  Wink
С гърнето и подобни, трябва да се действа внимателно, защото може да доведе до обратен ефект и напикаване до голяма възраст.
Казвам това от личен опит, напикавала съм се до 10 годишна!

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 508
Извинявам се, че се присламчвам към темата, но да не пускам нова със същото звучене Grinning Моят син е на 2,4г. Никакъв проблем с пишкането, без аварии сме даже. Обаче с другото.....категорично не мога да го накарам да седне и да свърши "голямата работа" на гърнето или тоалетната. Много добре му е ясно, че там се прави, че всички хора там....но не и не. Иска си човекът памперса да се изака "на спокойствие", както казва. Идеи?

# 5
  • Мнения: 3 929
Детето само ще ти покаже, кога е готово за това. И аз, общо взето, на тази възраст започнах да го слагам, да му обяснявам за какво служи гърнето, но той не искаше да сяда. Казваше, когато има пиш и аки, но не искаше да сяда. Оставих го. На 1г. и 10м. тръгна на ясла и ходенето там си оказа положителното действие в тази насока. Сам започна да си иска гърнето, а сега - и тоалетната чиния. Още сме с памперс и скоро няма да сме го свалили напълно, но определено има голям напредък, без никакви усилия от моя страна. Ти само му разказвай, за какво служи гърнето, докато детето само не пожелае да го използва по предназначение.

# 6
  • Мнения: 176
Не го насилвай, щом не иска, има време за всичко.
Да не вземе съвсем да го намрази, че после става много по-трудно.
Остави го за известно време да позабрави и пробвай пак.
А между временно обяснявай много колко е хубаво да се ака и пишка на гърне, че дупето ще е сухичко и чистичко и че така правят големите деца.
Успех:)

# 7
  • Мнения: 2 593
Аз нищо не съм постигнала още с гърнето Crossing ArmsОпитах преди два месеца,когато беше на 1г.и 7м.,но не иска и не иска да седи на него NaughtyНяколко пъти се "излъга"да свърши голямата работа,но после като се усети,че не е игра,отказа категорично да сяда.Ето,преди малко казва-мамо,аку,и аз,съответно цъфнах с гърнето,още като го видя почна да плаче и да вика-не,няма и да си дърпа панталончето нагоре.Не я сложих,защото си знам,че сложа ли я насила нищо няма да направи.И така,клекна под масата и се наака в памперса....Според мен още не й е време Rolling EyesРазбира за какво служи гърнето,усеща си позивите,но не иска да ми съдейства Mr. GreenУспокоявам се,че още няма 2годинки, но дано не пропусна момента все пак...

# 8
  • Мнения: 176
Ами - вижте сега, то всичко си е до дете.
Дъщеря ми е на 10 месеца и голямата работа я върши само на гърне.
Почнах да я слагам, когато стана на 8 месеца.
Оставях и играчки, гледка си рекламки и........така, в началото имахме и пропуски, но сега, когато сме навън и и се приака.....стиска, докато се приберем и в гърнето. С пишото още се борим, ама аз съм оптимист.
Само, че тя от самото начало си се кефеше да седи на гърнето и сега даже след като е свършило си седи там с удоволствие. А и разбра колко е хубаво да няма ако в памперса и да е чистичко на дупето.
Така, че търпение му е майката, мноооого търпение и упоритост.

# 9
  • София
  • Мнения: 17 591
Остави детето на мира. Явно не е готово за това.

# 10
  • Мнения: 4 621
Оставих я сама да изяви желание за гърне. Това стана на 2 г.  Peace

# 11
  • Мнения: 4 668
Извинявам се, че се присламчвам към темата, но да не пускам нова със същото звучене Grinning Моят син е на 2,4г. Никакъв проблем с пишкането, без аварии сме даже. Обаче с другото.....категорично не мога да го накарам да седне и да свърши "голямата работа" на гърнето или тоалетната. Много добре му е ясно, че там се прави, че всички хора там....но не и не. Иска си човекът памперса да се изака "на спокойствие", както казва. Идеи?
Същата работа е и при нас  Confused В чудо сме се видели ...

# 12
# 13
  • София
  • Мнения: 5 079
Това не е нещо, за което можеш да го "накараш"... Всяко нещо с времето си.  Peace

# 14
  • Мнения: 455
Около годинката си стоеше на него много добре - приемаше го за нещо нормално. След това изпадна в някакъв период в който не искаше да го погледне и надаваше писъци като се задам с него. Оставих го, не го насилвах. Постепенно, с времето, някъде около втората година сам започна да търси гърнето и сега като се усети, че има нужда - събира наколко играчки, светва си в тоалетната, взима си гърнето и сяда на него. Така откарва по половин час - разбира се защото си играе а не защото има запек или нещо такова. Няма значение, за мен обаче, колко време ще стои там - важното е, че сам потърси гърнето и му доставя удоволствие.
Изчакай - не го насилвай само защото така правят другите деца - ходят на гърне. Твоето пък може да е решило да не е като другите.

Общи условия

Активация на акаунт