може ли мед на 1 годинка?

  • 1 493
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 265
ве4е сме на 1 годинка и се 4удя дали може да му давам мед ве4е.

# 1
  • София
  • Мнения: 15 216
Eто я най-скорошната тема за меда. Мисля, че отговорите са в нея:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=235587.0

 Peace

# 2
# 3
  • Мнения: 1 897
Спорен въпрос.
Препоръките,които съм срещала са различни.
Според някои мед може да се дава след годинката, според други е добре да се изчака поне до 3-годишната възраст на детето.
В крайна сметка всяка майка  сама взема решение как да постъпи. Ако не държиш на всяка цена да въвеждаш меда, според мен изчакай още малко.Цял един живот е пред детето ти, меда няма да му избяга  Wink

# 4
  • Мнения: 27 524
И аз вече мисля, че може. Прочети на Free Soul отговорите в темата, дадена от Vivi. Освен това всички фирми предлагат каши и кремчета и плодове с мед даже след 8-ми месец. Аз започнах да давам на сина ми в някое плодово пюре.  Simple Smile

# 5
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Срещала съм най-различни мнения и мисля,че може.Лично аз още не съм давала,но миналия ден му купих една зърнена закуска с мед.Тия дни ще му дам.

# 6
  • Мнения: 1 062
Според мен е рано.Медът е силен алерген и малко по-късно е  по добре. Аз лично с бебето мисля да изчакам поне до година и половина дори две. Peace

# 7
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Разбира се, че може. Давай и не се притеснявай. Peace

# 8
  • в Низината
  • Мнения: 705
Смятам, че вече може да даваш мед. Аз май започнах още преди годинката на сина ми.

# 9
  • Мнения: 589
Смятам до три години да не давам, хич не ми се запознава с ботулизма отблизо.

# 10
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Навсякъде съм чела две мнения - мед след годинка и мед след 3 годинки.До годинка приемам напълно, но никъде не съм срещала обяснение, защо да се чака до 3 годинки.Аз дадох към годинка и няколко месеца.

# 11
  • Мнения: 24 467
Според всичко прочетено по въпроса и тук и на други места- да, смятам че след навършване на 1 г. може да се дава и давам.

# 12
  • Мнения: 46 492
Може, това е минималната граница.

Но аз на моето дете не бих дала.

# 13
  • Мнения: 55
По принцип казват, че до 2 години ни бива да се зава мед. Но той е толкова полезен. Аз давам на бебето си в чая например по малко. И дай боже да нямаме проблеми.

# 14
  • Мнения: 1 877
Аз давам от няколко седмици на Дарин

Общи условия

Активация на акаунт