Двурогова матка или киста?

  • 1 668
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте на всички имам много голям проблем.По-принцип съм бременна в 9 г.с. и отидох на лекар в поликлиниката, гледа ме на видеозон и ми каза че е невъзможно да съм в деветата а в шестата седмица.И аз я попитах за цикъла ми (който беше на 17 септември последния) , защо толкова ми е закъснял и тя каза че имам киста от дясната страна и заради това. Аз реших да отида в частна клиника да ме прегледат там пък даже двама доктори ме гледаха защото не били сигурни и ми казаха, че имам двурога матка, което само по себе си непредставлявало проблем, но бебето не се развивало и дори можело да се наложи кюртаж. И заради тази матка онази докторка си мислила че е киста. Много съм отчаяна хора на кръстопът съм къде да отида при специалист, за да мога по някакъв начин да разбера какво става  Cry

# 1
  • Мнения: 1 335
Миличка, ако последната ти менструация е била на 17 септември, то си в 12 г. с. и нещо, не в 6 или 9 г. с.
Виждам, че си от София. Отиди в някоя от държавните гинекологични болници - Майчин дом, Шейново, Св. София (Тина Киркова). Не отлагай!
Някой да ме поправи бързо ако греша, моля

# 2
  • Мнения: 4 324
Да, ако последната менструация е била на 17.09 то тогава би следвало да си в 12 г.с. Тези седмици се броят от първия ден на последната менструация.
Не съм от София и не мога да дам съвет за д-р, но определено трябва да идеш при специалист.
Пожелавам ти успех!

# 3
  • Мнения: 1 335
Нещото, което можеш да направиш и което ще ти послужи при преглед е да тестваш нивата на хормона ЧХГ (хормон на бременността). Резултатите ще станат в рамките на 2-3 часа. Ето графика какви трябва да са стойностите му:

Седмица от последната-------- Количество на
Менструация---------------------- hCG в mIU/ml
3 ------------------------------------- 5 - 50
4 ------------------------------------- 4 - 426
5 ------------------------------------- 19 - 7,340
6 ------------------------------------- 1,080 - 56,500
7 - 8 --------------------------------- 7,650 - 229,000
9 - 12 ------------------------------- 25,700 - 288,000
13 - 16 ----------------------------- 13,300 - 254,000
17 - 24 ----------------------------- 4,060 - 165,400
25 - 40 ----------------------------- 3,640 - 117,000

# 4
Благодаря Ви много след изследванията ще пиша да ви кажа какжо е станало.

Общи условия

Активация на акаунт