Кога се дава плодово пюре?

  • 3 353
  • 15
  •   1
Отговори
кога се дава плодово пюре преди или след млякото в 10-11 ч

Последна редакция: ср, 12 дек 2007, 13:27 от Vivi

# 1
  • Мнения: 1 477
Аз го давам между храненето в 10.30 и 14.

# 2
  • Мнения: 3 376
Ами ,когато детето реши,че му се яде тогава му давам.
Обикновенно иска първо мляко и след това плод.

# 3
проблема е че моето бебче-5-6м не иска да яде мляко а само пюре в 10-11ч при положение че е яла в 6ч мляко   и то не колкото трябва за неината възраст190мл Ако я храня на 5ч ще трябва да яде вечер чак в 11ч

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
При нас пък номера с плодове или плодови пюрета между храненията никога не минава.
Дам ли му нещо между храненията прескача следващото хранене. Затова му давам плодове или плодово пюре смесено с кашата за следобедна закуска. Или направо пасирам 2 плода с няколко лъжички АМ и това пак го давам за следобедна закуска.

Детето ти на колко месеца е точно- 5 или 6? 190 мл. на хранене за тези месеци е добре, не е малко.
Сина ми от 4-месечен яде 4 пъти през 4 часа.

# 5
бебо е почти на 6м след седмица ги навършва но тя изяжда по 150мл максимум 170мл и аз съм и давала плод с мляко но не може да я засити и да издържи до следващото хранене така всеки ден часовете се разминават

# 6
  • Мнения: 508
Аз давам следобед с кашата,от днес мисля да пасирам ябълка с АМ и каша

# 7
  • Мнения: 5 940
Плодове не се дават за десерт, те се дават самостоятелно, задължително на гладно. Така се усвояват пълноценно витамините и не се натоварва стомаха. Препоръчително е след 6 -ия месец сезонните плодове да са сурови.

# 8
  • Мнения: 2 746
Момичета, в крайна сметка, кога започва захранването на бебетата? На 4тия или на 6-тия месец? С какво се започва, с плодово или зеленчуково пюре? Къде да намеря схема за захранване на бебе, което е било изцяло на АМ?

# 9
  • Мнения: 2 714
И аз съм в чуденка за плодовото,но реших че трябва да е на гладно и днес дадох сутринта пасирана ябълка,преди млякото

# 10
  • София
  • Мнения: 4 397
А го давам следобяда около 16-17ч.

# 11
  • Мнения: 554
И аз съм в чуденка за плодовото,но реших че трябва да е на гладно и днес дадох сутринта пасирана ябълка,преди млякото

 Ябълка на гладно, няма ли да му раздразни стомахчето  newsm78 не съм сигурна де, но така си мисля.
 
 Аз давам плодово пюре между храненията, час-час и половина след млякото.

# 12
  • Мнения: 753
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23443.0

това е една от най-обсъжданите теми тук, виж в архива

# 13
  • Мнения: 4 358
Момичета, в крайна сметка, кога започва захранването на бебетата? На 4тия или на 6-тия месец? С какво се започва, с плодово или зеленчуково пюре? Къде да намеря схема за захранване на бебе, което е било изцяло на АМ?
Кога ще започнеш захранването зависи от теб и от нуждите на детенце.
Ако няма никакви проблеми (колики, запек, алергии и т.н), би могла да започнеш на 5 навършени месеца.
По-добре е да се започне със зеленчуково пюре, защото бебетата харесват сладичкия вкус на плодовите и после отказват зеленчуковите.
Схеми за захранване има много, но нещата са доста индивидуални... Аз лично бих ти препоръчала (стига да имаш финансова възможност) да захраниш детенце с готовите пюрета на Хип. При тях има плавно преминаване през зеленчуците, т.е. лесно ще минаваш към новия зеленчук. Може да започнеш с "Ранни моркови" или "Тиква". След това идва "Морков с картоф" или "Тиква с картоф" и т.н.
Новата храна се дава винаги преди обяд.
Първият ден даваш 3-4 лъжички, на втория даваш 5-6 лъжички, на третия е добре да направиш почивка. Така количеството на пюрето плавно се увеличава за сметка на намаляване на количеството мляко. Пюрето се дава преди млякото.

Успех!  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 2 746
tedi_b  благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт