От какво се получи??? (обрив)

  • 1 309
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 195
Преди около положин месец zапо4нахме zахранване. след като и дадох картоф или карфиол се появиха дребни пьпки по 4елото и. Дали е от храната или от друго?няма никьде другаде а и си ги хапва с апетит .

Последна редакция: ср, 12 дек 2007, 13:29 от Vivi

# 1
  • София
  • Мнения: 6 011
Моят син се обрива все още от карфиол, обаче основно по бузките, кръста и коремчето. Избягвам да му давам вече.
При всички случай е добре да изключиш от менюто временно храните, за които имаш съмнение и след изчезване на всички обриви да захранваш отново, едно по едно от евентуалните алергени.

# 2
  • Мнения: 4 358
Появата на пъпките да съвпада със слагането на шапка или качулка?
Малко вероятно е да прави такава алергия към картоф или карфиол. За всеки случай редувай новите храни, за да не се получава натрупване.

# 3
  • Мнения: 508
Моят син се обрива все още от карфиол, обаче основно по бузките, кръста и коремчето. Избягвам да му давам вече.
При всички случай е добре да изключиш от менюто временно храните, за които имаш съмнение и след изчезване на всички обриви да захранваш отново, едно по едно от евентуалните алергени.
Съгласна съм.Само така ще видиш дали е от тези храни.

# 4
  • Мнения: 589
Скоро рових за информация за обриви, още ми е прясно: 90 % от алергичните реакции от храна се проявяват от веднага до няколко часа след приемането й. В останалите 10 % от случаите, реакцията може да закъснява \дори и с дни\.

Помисли кога се е появил обривът, това може да те насочи. И другият метод да разбереш дали е от храната е този, който ти е написала Ники.

# 5
  • Мнения: 1 666
Ако се съмняваш, че е от храна, почни да ги редуваш и изключваш и ще забележиш при коя се появява обривът.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 356
пъпки по челото не са типичното място за алергичен обрив.
карфиолът не е алерген.
пробваш, като спираш подозрителната храна за 1-2 седмици, следиш как изчезва симптома и дали наистина изчезва след спиране на храната, после даваш отново и следиш за повторна поява.

не мисля, че е от карфиола.

# 7
  • Мнения: 589
Всяка храна е потенциален алерген, както и абсолютно всяка друга субстанция, която ни заобикаля.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 356
Всяка храна е потенциален алерген, както и абсолютно всяка друга субстанция, която ни заобикаля.


да, така е. лекар ми е казвал, че има алергия и към вода, примерно.

ок, коригирам се - карфиолът е хипоалергенна храна. какво променя твоят постинг като информация за питащата?

# 9
  • Мнения: 195
мерси За отговорите. тъй като не иzчеzна днес бяхме на лекар ,не било от храната а вероятно от времето. Въпреки това няма да давам храна ден два

# 10
  • Мнения: 4 358
........ Въпреки това няма да давам храна ден два
Недей така, ще си умориш детето  Laughing

Щом лекарят ви не е притеснен, успокой се и ти  Wink

# 11
  • Мнения: 195
май не се иzраzих много точно Laughing
два дни мляко няма да ни се отраzи zле

# 12
# 13
  • Мнения: 15 379
Появата на пъпките да съвпада със слагането на шапка или качулка?
Синът ми е още само на Аптамил и не бързам да захранвам. От време на време получава такъв обрив, да го наречем контактен дерматит от шапките, с които излиза навън. Просто са им много нежни кожите и от най-малкото се изприщват. Мажа със Судо и за съвсем кратко време обривчето изчезва. Peace

# 14
  • Мнения: 508
Появата на пъпките да съвпада със слагането на шапка или качулка?
Синът ми е още само на Аптамил и не бързам да захранвам. От време на време получава такъв обрив, да го наречем контактен дерматит от шапките, с които излиза навън. Просто са им много нежни кожите и от най-малкото се изприщват. Мажа със Судо и за съвсем кратко време обривчето изчезва. Peace
Какво е Судо-навярно кремче,това ли е марката или е името само на крема,?,че и ние имаме пъпки от тези пусти шапки?

Общи условия

Активация на акаунт