въпрос за Милумил

  • 539
  • 7
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Мами бебчо има лек обрив по дупето,по-точно между дупето и тестисите.
Възможно ли е да се получи от млякото-от петък започнах да му  давам милумил2 след кърмене за дохранване,в неделя започна да се зачервява ,а в понеделник се появиха и пъпчици,мажа с Бочко но не минава .
в петък и събота му давах и малко сливи на Хип за разхлабване,но оттогава мина време,може ли да е оттях,друго ново не съм давала преди обрива.
от неделя иначе имаше и конюнктивит и му слагам още капки-това незнам дали може да повлияе.
като постои голичък като че ли изсветлява леко.
Та въпросът ми е може ли да е от млякото???

# 1
  • Мнения: 27 524
Не, не е то млякото.
Може да са гъбички, може да е от подсечено, може да е от памперса, има ментета с кофти покритие, които дават такива проблеми. Най-добре е да се посъветвате с педиатър. Имаше скоро една тема в другия форум за тези пъпчици, ще потърся, ако я намеря, ще ти дам линк, може да изскочи нещо полезно.  Hug

# 2
  • Мнения: 508
Не, не е то млякото.Просто е обрив,консултирай се с педиатър сигурно ще ви предпише някакъв мехлем за мазане.

# 3
  • Мнения: 45
И при нас се получи подобен обрив и не се повлияваше от мазане и пудрене (а обикновено не слагам пудра). Смених Памперс с Либеро и за 2 дни пъпчиците изчезнаха. Не правя реклама на Либеро, не ги и харесвам особено, но ако пъпчиците се появят отново след като се върнем на Памперс (имаме да доизразходваме още 1/2 пакет), ще ги ползвам по принуда. Имаше тема нейде из форума за новите Памперси с лосион и много мами се оплакваха от обриви. ...

# 4
  • Мнения: 1 666
По-скоро е от памперса - или алергичен обрив, или спарване, или нещо от сорта. Пробвай да го държиш колкото може по голо дупе, мажи с кремче против подсичане, а ако не изчезва - ходи на лекар, че може и гъбично да е.

# 5
  • Мнения: 159
Мисля, че не е от млякото. Не е и алергична реакция според мен. По - скоро е от запарване. Иначе със сигурност ли е обрив? Пъпчиците червенки ли са или е само грапавичко, защото на това място си е грапавичко по принцип. Поне аз така съм забелязала на сина ми. Ние сме получавали само веднъж подобни пъпчици, но с по - често миене и сменяне на памперсчето всичко се оправи.

# 6
  • Мнения: 408
На мен ми се случи това лятото,когато беше страшна жега.Педи то каза, че е от топлото.Не бебече даже пъпките му кървяха( бях изпаднала в ужас като видях).Тогава спрях да ползвам мокрите кърпи и миех,а след това обливах с калиев пер-манганат.Помогна ни много и само за 2 дни изчезнаха.Но не знам дали ще помогнат при вас след като не знаеш от какво може да бъдат.Аз също мисля ,че едва ли е от млякото.Сменяли по често памперсите.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
снощи ходих да търся едно кремче Имазол,в друг форум бяха писали ,че е хубав,но не намерих и взех едно Здраве,направих му баня със тетра и снощи и днес го мажа с дравето и да ви кажа избледня и пъпчиците намаляха.Иначе досега мажех с бочко ,но от него не искаше да минава.
 аз от понеделник  бях купила нов пакет мамперси на Памперс,незнам тези ли са новите,но са по=различни имат еластично на кръстчето,и са много по-удобни от старите.Може и те да са виновни,ще видим тази вечер как ще е .
Иначе откакто е роден е с  Памперс и не сме имали проблем, никога досега не  се е обривал,даже и в жегите не сме имали проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт