Какви са тия хора?!

  • 2 782
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Много ме възмути една директорка на столично училище. И не за първи път се случва!
Дойде да пазарува от нашата фирма с пари, който са дарение на училището. Взе фактура за два пъти повече пари, отколкото похарчи. Естествено със съгласието на шефа Close Нямат ли съвест тия хора?!?  #Cussing out

# 1
  • Мнения: 2 891
Ха, ако знаеше, какво става с опростените фактури на фондациите...

# 2
  • Мнения: 4 841
А ти възмути ли се пред нея и пред шефа си? Записа ли името й и това на училището, ще алармираш ли някоя инстанция (Инспекторат, Министерство на образованието, Данъчна администрация) с факти и копия на документи?
Или само така ще си стреляме и ругаем по форумите?

# 3
  • Мнения: 7 109
А шефът ти кво?

# 4
  • Мнения: 40
А ти възмути ли се пред нея и пред шефа си? Записа ли името й и това на училището, ще алармираш ли някоя инстанция (Инспекторат, Министерство на образованието, Данъчна администрация) с факти и копия на документи?
Или само така ще си стреляме и ругаем по форумите?
Да, просто исках да изразя възмущението си. Знам й името и училището, но само аз ще си загубя работата, не и тя Sick

# 5
  • Мнения: 40
Шефът ми вероятно също е намазал.

# 6
  • Мнения: 4 406
сефте...
е, ако се налага да разнищвате случая- нали е купила неща - броими, с определена тойност. ако се задълбае някой в проверка, истината ще лъсне...

# 7
  • Мнения: 7 109
ДФК (или сега някакви си там одитори се водят) могат да направят разследване за законо- и целесъобразност.

# 8
  • Мнения: 4 841
Ето ти извадка от сайта на Агенцията за държавна финансова инспекция към Министерството на финансите:

ПОЩЕНСКА КУТИЯ ЗА СИГНАЛИ НА ГРАЖДАНИ

Пощенска кутия за подаване на сигнали, свързани с нередности, корупция, измами и злоупотреби с бюджетни средства, включително и със средства на Европейския съюз, е поставена във входа на АДФИ, ул. “Леге” №2, София.
Всеки гражданин, разполагащ с данни за нарушения, може да подаде писмен сигнал, който ще бъде проверен от финансово-контролните органи на агенцията.
Сигналите могат да бъдат изпращани и по пощата (като обикновено писмо или с обратна разписка), като пликът бъде адресиран по следния начин:

София 1040
ул. “Леге” №2
АДФИ

Пощенска кутия №1 (за корупция и нарушения в бюджетната сфера)
Пощенска кутия №2 (за измами и нередности със средства на Европейския съюз).

# 9
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Еее, че то това не е първия случай. Всички детски градини и училища го правят. Взимат пари от родителите и после им показват фалшиви фактури. После купят нещо, колкото да замажат очите и айде по живо, по здраво.

# 10
  • Мнения: 4 841
Еее, че то това не е първия случай. Всички детски градини и училища го правят. Взимат пари от родителите и после им показват фалшиви фактури. После купят нещо, колкото да замажат очите и айде по живо, по здраво.


Не знам как е във ВСИЧКИ детски градини, но мога да кажа съвсем отговорно как е в нашата: след като КАСИЕРА (избран на родителска среща родител) събере парите, за които предварително сме гласували, на пазар отива РОДИТЕЛСКИЯ АКТИВ, а учителките тази година не отидоха, а просто дадоха указания кои по учебни пособия предпочитат да работят. Така че решението как точно да бъдат изхарчени НАШИТЕ пари бяха взети от НАШИ представители, които още същия ден след направените покупки ни представиха пълен опис заедно с фактурите, и всеки можеше да види нагледно колко и какви играчки, флумастри, боички и т.н. и т.н. са закупени. А след 4-5 дни ни раздадоха и ИНДИВУАЛНИ СЕРТИФИКАТИ ЗА ДАРЕНИЕ, за да ги включим при желание в данъчните си декларации.
Говоря за обикновена, общинска детска градина.
Така че, ако обичате, по-леко с обобщенията. Който живее с мисълта, че го мамят - ами да контролира, а не да се жалва, че "всички са маскари".

# 11
  • Мнения: 3 036
Всички знаем приказката за "лудия и зелника".
Един въпрос коя е тая фирма която издава фалшива фактура?!

# 12
  • Мнения: 2 891

Един въпрос коя е тая фирма която издава фалшива фактура?!

Да беше една, с мед да я намажеш  Mr. Green

# 13
  • Варна
  • Мнения: 25 235

Един въпрос коя е тая фирма която издава фалшива фактура?!

Да беше една, с мед да я намажеш  Mr. Green

Ахъм, взе ми го от устата... опс... от клавиатурата newsm48

# 14
  • Мнения: 2 013
А като си помислите какво става с по-големите доставки... Щото 100-те лева на директорката са капка в морето. А толкова хора на бюджетни заплати правят поръчки за стотици хиляди - за ремонти, лекарства, горива и прочие...
Някои шефове на болници сигурно вече са милионери...

Общи условия

Активация на акаунт