Парацетамол/панадол - вярно ли е,че...

  • 15 640
  • 43
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 38 211
Както почти всички деца от раждането до сега Габи е изпила поне кофичка панадол.
В една статия на някакъв измислен хомеопат прочетох че парацетамола бил страшно вреден за черния дроб при възрастните, а при децата направо бил "като отравяне с мухоморка" Shocked

Вярно ли е това?

# 1
  • Мнения: 8 585
Да хапне мухоморка "хомеопата".
Боже докъде стигнахме... .

# 2
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Стига глупости, какво да се дава тогава при температура.

# 3
  • София
  • Мнения: 38 211
Стига глупости, какво да се дава тогава при температура.


Според този човек температурата не е страшна до 39,5  Shocked, а след това - чай от сминдух и мокри чаршафи.

Но все пак - има ли някакви по-серозни писания за вредата от панадола?

# 4
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
До 39,5 ooooh!?
А той изобщо има ли деца и така ли ги лекува при такава висока температура #Cussing out? При нея и гърч може да се направи.
Айде моля ви, разсъждавайте трезво Crossing Arms. Сминдух.
Божееее, да не сме в каменната ера newsm78?

# 5
  • Мнения: 3 506
Всъщност и според много други хора температурата не е страшна до 39-40 градуса, ако детето се чувства добре.

И не бих давала толкова категорични отговори за панадола, при положение, че "настолното" лекарство, с което ние сме отгледани - амидофенът - беше спрян от производство по подобни причини. Но... всеки си решава сам...

# 6
  • София
  • Мнения: 1 062
Панадолът неслучайно се дозира. Естествено, че ако го предозираш, ще има последствия за черния дроб. По тази причина даваш 5, а не 50мл., примерно. Всяко лекарство влияе на черния дроб. Затова и се дозира. По същия начин се дозират и хомеопатичните лекарства. И ако вземеш повече вреди. Спокойно. Ако си давала указаната доза, нищо лошо не си направила на детето.

# 7
  • Мнения: 6 315
Парацетамолът е вреден, ако се предозира  Peace както и всяко друго лекарство. Това с мухоморката е доста преувеличено според мен.

Има хора, които нищо не дават на децата си при висока температура. Ако детето няма хронични заболявания, не е правило гърчове и пр. родителят може да се опита да смъкне температурата и по други начини преди да прибегне до лекарството Simple Smile.

# 8
  • Мнения: 46 437
Не знам от къде черпи информация, но доколкото знам парацетамолът е най-малкото зло, т.е. едно от безвредните неща даже за кърмачки и бременни. Вкъщи при настинка не взимаме нищо друго, освен него.
На детето само веднъж се е налагало да давам, 1-2 дози е пила до сега.

# 9
  • Мнения: 17 402
Да, токсичен е, то затова си има дневна доза.

# 10
  • Мнения: 1 401
За съжаление  повечето лекарства имат странични ефекти. Затова не се продават в сладкарницата...Прави се баланс между ползата и вредата и когато ползата надвишава вредата, е добре Peace
Не трябва да се предозира.
От мухоморка обаче и в малки дози често се умира, от Панадол- категорично не! Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 665
хора Всъщност и според много други температурата не е страшна до 39-40 градуса, ако детето се чувства добре.

Ипроизводство по подобни причини. Но... всеки си  не бих давала толкова категорични отговори за панадола, при положение, че "настолното" лекарство, с което ние сме отгледани - амидофенът - беше спрян от решава сам...
няма човек който да се чувства добре при такава Т

# 12
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Всъщност и според много други хора температурата не е страшна до 39-40 градуса, ако детето се чувства добре.

И не бих давала толкова категорични отговори за панадола, при положение, че "настолното" лекарство, с което ние сме отгледани - амидофенът - беше спрян от производство по подобни причини. Но... всеки си решава сам...

Не искам да се заяждам, но няма човек, независимо от възрастта, който да се чувства добре при Т 39-40. А че децата от 39 могат да скочат на 42 точно за минути го видях с очите си и част от белите ми коси се дължат на това преживяване.
Не панадол ами мухоморка бих дала ако знам че ще помогне. Защото с такава Т е важно да се преборим веднага на място а не да мислим дали след 30 години детето ще има увреден черен дроб от лекарството. При висока Т е важно да мислим какво ще се увреди СЕГА ако не предприемем нищо.
Да не дава господ да се наложи на който и да е тук да види гърч и тогава да се чуди панадола вреден ли е и защо не е купил да има в къщи.
А ако детето е с Т 40 и е ледено студено как точно ще свалите без лекарства? Как се охлажда зъзнещо и вкочанено дете със студена вода и сминдух, а? Пробвал ли е някой и смее ли да пробва на детето си?
НЕ РОБУВАЙТЕ НА ПСЕВДОЛЕКАРИ И СТАТИИ ЧИИТО АВТОРИ СА ЦЕЛИЛИ ЕДИНСТВЕНО ДА СТАНАТ ИЗВЕСТНИ!!! В къщи винаги, ама винаги, има ПАНАДОЛ - сироп и свещички, НУРОФЕН  и ТЕЧЕН АНАЛГИН.
Защото като вдигне детето Т не е момента да си правим експерименти със сминдух или тогава да ни дойде ума и да тичаме в аптеката за лекарства.

# 13
  • Мнения: 1 984
в повечето български градове има много добре заредени денонощни аптеки.... при нас са доста дори...

# 14
  • Мнения: 1 312
Всъщност и според много други хора температурата не е страшна до 39-40 градуса, ако детето се чувства добре.

И не бих давала толкова категорични отговори за панадола, при положение, че "настолното" лекарство, с което ние сме отгледани - амидофенът - беше спрян от производство по подобни причини. Но... всеки си решава сам...

Не искам да се заяждам, но няма човек, независимо от възрастта, който да се чувства добре при Т 39-40. А че децата от 39 могат да скочат на 42 точно за минути го видях с очите си и част от белите ми коси се дължат на това преживяване.
Не панадол ами мухоморка бих дала ако знам че ще помогне. Защото с такава Т е важно да се преборим веднага на място а не да мислим дали след 30 години детето ще има увреден черен дроб от лекарството. При висока Т е важно да мислим какво ще се увреди СЕГА ако не предприемем нищо.
Да не дава господ да се наложи на който и да е тук да види гърч и тогава да се чуди панадола вреден ли е и защо не е купил да има в къщи.
А ако детето е с Т 40 и е ледено студено как точно ще свалите без лекарства? Как се охлажда зъзнещо и вкочанено дете със студена вода и сминдух, а? Пробвал ли е някой и смее ли да пробва на детето си?
НЕ РОБУВАЙТЕ НА ПСЕВДОЛЕКАРИ И СТАТИИ ЧИИТО АВТОРИ СА ЦЕЛИЛИ ЕДИНСТВЕНО ДА СТАНАТ ИЗВЕСТНИ!!! В къщи винаги, ама винаги, има ПАНАДОЛ - сироп и свещички, НУРОФЕН  и ТЕЧЕН АНАЛГИН.
Защото като вдигне детето Т не е момента да си правим експерименти със сминдух или тогава да ни дойде ума и да тичаме в аптеката за лекарства.


Подписвам се с две ръце под това мнение.
Синът ми вдига Т изключително бързо.
30 минути след като съм измерила 38.1 той гореше.
При което меря отново и тя вече е 41 градуса.
Детето е като парцал с такава Т.
Да се чувства добре е пълен абсурд.
И да,обувам чорапи напоени с оцет,обтривам с мокри кърпи сгъвките на коленете,подмишниците,челцето..,но всичко това след като съм изстреляла нужната доза лекарство в гърлото му.
Имам отделен шкаф-детска аптечка,винаги зареден.
Не мога да си позволя да рискувам.
Някак нелогично ми се вижда да взема да варя сминдух докато детето ми гори.
Не отричам хомеопатията в никакъв случай.
Имам отлични резултати след като и се доверих за някой проблеми.
Но има случаи,които са спешни и използването на подобни методики е неуместно.

Общи условия

Активация на акаунт