супер странно, тревожа се

  • 1 135
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 282
здравейте,


след съветите ви от вчера, бебо е почти нон-стоп на гърда, през повечето време не суче активно, но от време на време има проблясъци.

Това, което ме тревожи е, че на стомахчето му отляво, където ми е лявата ръката, като го кърмя на лявата гърда, почти постоянно усещам как нещо се излива , бълбука адски много и къркори. Бебо е акал 3 пъти супер обилно от 9 часа насам, едно жълто ако, точно като горчица, много е меко и кашесто, но под него памперса е почти бял и чист, акото мога с лъжичка да го махна почти без да има следи.

Сега си мисля дали не съм му повредила стомахчето, нормално ли е така да му бълбука корема, почти нон стоп бълбука , все едно ври вода и толкова да ака.

сега плаче като гладен, но ме е страх да му давам още

Последна редакция: ср, 12 дек 2007, 15:17 от miro_slava_

# 1
  • Мнения: 1 341
Аз мисля, че това са колики.

# 2
  • Мнения: 8 242
Съвсем са си колики..

# 3
  • Мнения: 282
при коликите съм го усещала повече като пукане на балончета въздух, а сега е като изливане на течност и то точно на лявата страна на стомаха, почти отстрани на гръбчето му

# 4
  • Мнения: 336
И Еви като беше по-малка така й бълбукаше коремчето, точно все едно е тенекиено и наливам вода в него Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 829
Нормално е, а акото е супер! Точно такова трябва да бъде! Щом ака човечето толкова много значи си хапва добре, стомахчето работи на пълни обороти, от там и звуците Grinning
Нали следиш колко пишка? Ако пишка повече от 6 пъти на ден, значи всичко е супер!
П.П. Щом ти се струва че е гладно детето-давай му да суче. Първите 2 месеца кърменето е лекарство за всяка болежка, възползвай се!

# 6
  • Мнения: 911

Сега си мисля дали не съм му повредила стомахчето, нормално ли е така да му бълбука корема, почти нон стоп бълбука , все едно ври вода и толкова да ака.

сега плаче като гладен, но ме е страх да му давам още

Не виждам как, кърмейки ще му навредиш. Колики са, а ти си прекалено напрегната, опитай се да се отпуснеш поне малко - бебето има нужда от една по-спокойна майка, доколкото е възможно разбира се. Всичко ще отмине.
Когато го напънат коликите го гушкай повече, при това с коремче към гърдите ти... или търси друг гушкащ начин за успокоение или други средсва.

# 7
  • Мнения: 2 652
Акото ви е образцово. Де да имахме и ние такова.
Бълбукането е съвсем нормално, все пак беб се храни само с кърма. Не ти ли се е случвало и на теб като си изпила много течности.

# 8
  • Мнения: 867
Колики са.

Общи условия

Активация на акаунт