Бучка на гърдата?

  • 1 146
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 555
Здравейте, аз вече приключвам с кърменето ( давам по веднъж на ден-два от 2 седмици), но снощи си открих бучка на едната гърда, под ареолата с диаметър около 2 см. Може ли да е запушен канал, без да ме боли? newsm78  Снощи реших да изцедя, за да видя колко горе-долу мляко има и събрах 40 мл от двете. Преди години са ме оперилали от фиброаденом на другата гърда и ми е малко притеснено  да не се наложи пак да ме режат Sad

# 1
  • Мнения: 168

Здрасти,
четох някъде, че като се приключва с кърменето е препоръчитено да се взимат хапчета за спиране на кърма, за да няма проблеми..
Дано някоя майка с повече опит се включи!

Стискам ти палци да е нещо съвсем безобидно! baby_neutral
 

# 2
  • Мнения: 3 926
Всъщност ако се чувстваш притеснена иди на ехомамография. Аз бях преди седмица и дори мислех да пускам тема за да се изфукам как ехографистът каза, че най-добре за гърдите и децата ако кърменето продължи поне до 5-тата годинка. Страхотен човек. В клиника Малинов го намерих. Открих им телефоните с търсачката, а за прегледът ми сподели една съфорумка.
Кажи имаше ли резултат от цеденето и намаля ли бучката?

# 3
  • София
  • Мнения: 555
Аз си записах час за мамолог за петък сутрин в Тина Киркова ( гинекологът ми каза, че там и в онкологията били най-добри специалисти), но исках да споделя и тук. Не, от цеденето нямаше никаква промяна.  И друго се чудя, там сигурно ще искат да ми правят и мамография профилактично, защото съм раждала, а аз съм на 28г. и не ми се ще, освен ако не е наистина наложително. newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 11 658
Аз си записах час за мамолог за петък сутрин в Тина Киркова ( гинекологът ми каза, че там и в онкологията били най-добри специалисти), но исках да споделя и тук. Не, от цеденето нямаше никаква промяна.  И друго се чудя, там сигурно ще искат да ми правят и мамография профилактично, защото съм раждала, а аз съм на 28г. и не ми се ще, освен ако не е наистина наложително. newsm78
Не се притеснавай,всичко ще бъде наред!Миналата седмица и аз бях в Тина Киркова на профилактичен преглед,а и винаги там съм ходила.
При положение,че си на 28 /няма значение,че си раждала/ ти правят мануален преглед и след това ехография на гърдите.Ако при прегледа доктора се усъмни или нещо не му хареса тогава ти правят мамография.
На мен тя не ми се размина,защото съм съм била на цели 35 години т.е. старичка  Sad.
Успех и да кажеш после какво е станало!

# 5
  • Мнения: 1 517
Cat11, аз също приключих с кърменето преди седмица и нещо. При мен отбиването стана много плавно. Около 5 дни след като спрях да кърмя ми се появи бучка на едната гърда, за разлика от теб обаче придружена с болка. Консултирах се с гинеколог, каза ми да пия Бромокриптин. От майки обаче разбрах че това е доста силно лекарство на хормонална основа с крайно неприятни странични ефекти. Мис Бу ме посъветва да пия чай от салвия, мента и магданоз (по 2-3 чаши на ден) и лецитин (3-4 на ден), да правя топли компреси, да масажирам и изцеждам малко, а също и студени компреси. Два дни по-късно болката силно намаля, но бучката си стои.
Описвам своя проблем много подробно, извинявай, мисля че е много близо до твоя. Не знам дали мога да ти помогна много, но поне се записвам и аз да следя отзивите за твоя случай.

# 6
  • София
  • Мнения: 555
Сега се връщам от прегледа - въпросната бучка се оказа фиброаденом и ако расте ще трябва да се оперира Sad
Аз се чудя как не съм я забелязала по-рано, толкова е голяма, че не може да се е образувала бързо newsm78.(не че има значение в момента)

# 7
  • Мнения: 168

 baby_neutral
Миличка! Стискам палци всичко да е наред и скоро да си забрави за това..

# 8
  • Мнения: 622
Стискам палци!!  Hug Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed

# 9
  • София
  • Мнения: 250
Кати, сега виждам темата и ми стана много кофти.
Аз съм оперирана от киста преди години и мога да си представя какво ти е.
Ако имаш нужда от нещо ми пиши на лични.

# 10
  • Мнения: 1 517
Оправяй се бързо!

# 11
  • София
  • Мнения: 555
Благодаря за подкрепата! Април месец ще ходя пак на преглед и тогава ще се види дали ще мине без операция или не. То всъщност не е нищо сериозно, но самата мисъл да те режат не е гот.

Общи условия

Активация на акаунт