Резултати от "Какви цели си поставихте за 2007 година?"

  • 1 262
  • 15
  •   1
Отговори
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Това е тема, която имаше миналата година и понеже тази година започва да се изтърколява, реших да видя докъде сме успели с намеренията си, които дадохме през 2007. За невзелите участие тогава могат да напишат какви цели/ намерения  са имали и дали са ги постигнали.

Ето линк към темата:
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=153651.0

А това са били моите намерения:

Да си взема всички изпити: не успях.
Да отслабна, което значи повече движение: През последните месеци успях да сваля 7 кила, но не благодарение на движение.
Да подновя всички контакти с хора, които не съм се чувала или виждала от дълго време: От една страна да и дори бях на гости на някои от тях в Америка, но има какво още да се желае.
Да внеса ред в бумагите си:  ooooh! Това не знам дали някога ще го постигна. Купих си папки и сега гледам поне всички тестове и материали там да складирам.
Да направя по-красива градина: Хм.....Не съвсем.
И да започна четенето с многборйните книги, които ме чакат: Те, взеха, че станха още повече.... Thinking
Да успея да разреша проблема в нашето райско кътче в България: УРА! Имаме вече вода.
Навереме да поздравявам любимите си хора с картичка: Пак си стигах до картичките: Късно, ама от сърце.


# 1
  • Мнения: X
ами аз цели не си поставих

успях да завърша всички замислени курсове
да отслабна не успях, това предстои през новата година
но съм в по-добра форма благодарение на фитнеса

бебе - дай боже сега 2008
а и работа си поръчвам
сега имам вече по-големи шансове

а да, да се науча да карам по-добре кънки тази зима

# 2
  • Мнения: 7 605
Цитат
* да се прибера в БГ
* да кръстим детето в БГ
* да не съм толкова мързелива като става въпрос за домакинството   (изоб6то, да се стегна малко)
* съботите и неделите да са посветени единственно на семейството
* да пи6а по-4есто на мом4енцето в Бангладе6, което спонсорираме

Успях
* да се прибера в БГ, 2 пъти
* да кръстим детето в БГ
* да си намеря 4иста4ка  Whistling  Whistling  Whistling
* да посветя пове4е време на семейството

Не успях да пиШа по 4есто на Дулу и ми е съвестно  Sad

# 3
  • NL
  • Мнения: 520
Поздравления Калинке за темата.
2007 ми "донесе"една прекрасна дъщеричка-това не го причислявам точно към постиженията( но се нарежда на първо място като събитие засега в моя живот).
Другите:Завърших курса по холандски,взех и диплома.
Осени ме идеята за здравословно хранене именно през тази година.
Спрях цигарите (но напоследък ми минава мисълта да си припалвам с кафето)
Намерих си работа с много готини колеги.
Не успях:
Да взема шофьорска книжка.
Да се запиша да следвам.



# 4
  • Мнения: 384
Интересно въпросче
1.Да родя живо и здраво бебче, всичко да мине добре и за него и за мен.
2.Да взема да го науча най- накрая този английски.
3.Да си намеря по- добра работа.
4.Да се приберем до България за около 1 месец
5.И не на последно място да сме живи и здрави

Това ми бяха целите
1. родих прекрасно момченце в началото на февруари, сега шета и подрежда в къщи Grinning
2. английския ми все още не е достатъчно добър има какво да се иска и то много
3. по- добра работа не си намерих , добре че ми увеличиха малко заплатата
4. прибрахме се в БГ за 1 месец
5. да чукна на дърво, живи и здраве сме

# 5
  • Мнения: 780
Тъкмо влязох с намерението да търся темата от миналата година, ат я вече налице.

За мен много неща се промениха:
- взех и тукашна книжка и се моторизирах  Sunglasses
- станах студентка (след като мислех, че съм приключила отдавна с ученето), с огромно удоволствие учих и постигнах високи резултати благодарение на образованието и опита ми от БГ
- дипломирах се и приравних квалификациите си
- станах 'австралийка'  Crazy Flutter
- успях да отделя и време за любимото ми градинарство и освежаващи ремонти по дома
- за награда сестра ми ни е на гости в момента  Heart Eyes Mr. Green

Още не съм влязла във форма - това ще остане за догодина  Wink Mr. Green По-важно е всички да сме живи и здрави!

# 6
  • Мнения: 1 550
Тази година започна с големи очаквания:
- да приключа успешно стажа си и да си напиша дипломната работа, за да мога да се дипломирам на време;
- да си намеря работа по специалността;
- да си сменя БГ шофьорска книжка за холандска;
- да разнообразя социалния си живот с повече контакти;
- да изхвърля всички вехтории от къщи;
- да сваля последните 3 кила (цел откак съм родила);
- да потърся контакт с хората, с които не съм се чувала от доста време.

Успях:
- да се дипломирам успешно и след 4 години следване имам вече 2-ра магистърска степен, макар че първото ми образование от БГ не ми се признава тук с магистърската степен;
- да си сменя шофьорската книжка без да полагам теоретичен изпит и кормуване, въз основа на членството на България в ЕС от тази година;
- да вляза във връзка с хората, с които все не ми оставаше време да се чуя (а с някои и да се видя);
- да се запозная с други бг- мами, пребиваващи в Холандия (благодарение на този форум);

Не успях:
- да изхвърля всичко непотребно и ненужно от къщи. половинката все още протестира срещу такива за него драстични акции;
- да сваля тия последни кила (сега ми се вижда вече "мисия невъзможна");
- да си намеря работа по специалността;
- да се върна тази година в БГ.

Остава си все още цел (само, че не знам за коя година) да се преместим в друго жилище и дори в друг град, а ако е възможно дори в друга страна Thinking Макар, че последното е възможно да се осъществи само ако работодателя на половинката го прати в някоя друга страна (дано Praynig).

Но както се казва:"Нова Година, нов късмет".

# 7
  • Мнения: 1 909
Май съм от тези, които Mili46 ще трябва да сурвака за неизпълнение на плана Grinning

- Така и не успях да си разширя социалните контакти, затова пак си го поставям като цел
- Не успяхме да кръстим дечицата в България, но това вече по независещи от мен причини, които ще си важат още известно време

- Не успях да ходя всяка седмица на басейн, но пък се записах на Тайсу, на което ходя редовно! (потупване по рамото bowuu )

През предстоящата година искам да си измисля някаква самостоятелна дейност, бизнес, изобщо - нещо различно!

# 8
  • Мнения: 5 475
Но както се казва:"Нова Година, нов късмет".

  И аз разчитам на тази фраза, защото от миналогодишните задачки само една съм изпълнила (ходих до Бг), другите си ги отнасям и в новата година. Confused
   
  Дано да е по-успешна и спорна!  Praynig

# 9
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Помня темата, тогава обаче не посмях да кажа, че искам да си имаме бебе. Е, сега вече мога да споделя, че целта ни е на лице и е на два месеца и половина Laughing.

# 10
  • Мнения: 214
Успях да 3апо4на работа и имам съЩите 3ада4и както преди май4инството.
детенцето ми се ра3вива прекрасно
финансово и 3дравословно сме добре.

не успях да сваля и3лиШните килца
с майка все оЩе се поспре4кваме
не успях да отида до Париж и Рим, 3а да се видя с приятелките.

# 11
  • Мнения: 11 306
*Имам намерение да почна работа. Трябваше да стане още миналата година, но... по независещи от мен причини, ще чакам тази година.
Другите ми цели са да сме здрави, да минем без перипетии като предишната и да ни забрави злото.*


Още не съм почнала работа. Не е повод за умиране. Амбициите ми се изпариха.
Открих нещо ново за себе си, което в момента развивам.
Оцеляхме здрави, но не минахме без перипетии и удари под кръста.
Беше тъжна година, надявам се последната такава в живота ми! Peace

# 12
  • Мнения: 6 167
- da imam sobstven business - ммм, по-скоро не , регистрацията остава за 08
-  да науча 2-3 програми - да
- да отслабна -  по-скоро не, въпреки, че има някакви резултати.
- да въртя педалите на велоергометъра всеки ден. - категорично  не
- да си организирам по-добре домакинството, че да ми е по-лесно-  категорично да
- да правя по-хубави снимки и да си обновявам сайта.- по-скоро да 

# 13
  • Мнения: 3 521
До август да си върна старата форма. И да си я zадържа. - Неуспешно - имам още 4 кг., но пък не изглеждам и с тях никак зле Tired
Да отделям повече внимание zа приятелите ми.  -Успешно, дори открих доста хора, с които нямах контакт от много дълго време - Viva Google! Mr. GreenДа науча поне 10 детски песнички на немски. - това го преизпълних
Да понауча мъжО на малко повече български. - това също го смятам за преизпълнено
Да стана маааалко по_подредена - пълен провал. Желанието ми е граничило с научната фантастика, но не съм го съзнавала.

# 14
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Да стана маааалко по_подредена - пълен провал. Желанието ми е граничило с научната фантастика, но не съм го съзнавала.

Ох, така ме разсмя.... Laughing Laughing Laughing Мислех, че съм единствената творчески разпиляна личност и сега си отдъхнах. Важното е, че желанието го има,нали? Аз си купих специални папки да си събера всички материали, сега папките ги местя от едно място на друго.....Обаче, трябва да се стегна, защото все търся нещо......

Общи условия

Активация на акаунт