игри и занимания за деца на 1 година

  • 1 491
  • 3
  •   1
Отговори
Може и да има писано по темата, но не намерих, извинявам се ако се повтарям.
В студените зимни дни, когато вали и не се ходи много навън как се забавлявате с децата си?
На моят син му омръзват и играчките, и мама да се прави на клоун; тавите  и тенджерите са се превърнали в барабани, щипките за дрехи също са много интересни, но се страхувам, че вкъщи не мога да му осигуря разнообразието, от което има нужда. Споделете вие, мили мами, на какво играете с децата. Благодаря предварително, много ще се радвам да дадете идеи!

# 1
  • Мнения: 46 438
На нищо не съм играла на тази възраст с нея, седеше си в кошарата с играчките или пълзеше по пода  Simple Smile

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
У нас принципа е колкото по-шумно - по-голямо удоволствие. Думкане, тряскане, викане, блъскане - много се харчат. Играем на криеница - много тайно обяснявам как се крия и отивам и се скривам зад ъгъла или максимум зад вратата, защото ако не ме намери на второто оглеждане в стаята и почва да плаче. Уча го да се пъха зад дивана и да изскача с боен вик. Да реди кубчета. Да пъха в сортера (кръгло в кръгла дупка, квадратно в квадрата и т.н.)Четем - той разлиства (или аз) и обяснявам разни работи по картинките. Танцуваме по избрана от шефчето музика - пускам музикалните канали по 3-4 минути всеки докато човека си избере някой и почне да клати дупе Simple Smile Давам му да подрежда прането - избрала съм 5-6 хавлии и му ги давам да ги разнася и влачи по пода. Напоследък 10-литровите туби от минерална вода много се харчат като играчки, има две и ги разнася и влачи след себе си. Рисува - с подбрани дрехи и лист хартия го слагам на стола за хранене и му показвам как като си цопне ръката в купичката с нещо ( тиквено пюре или по-цветен сок) после оставя отпечатъци по листа. Или го оставям да си играе с храна в стола, банан, мандарина, портокал - много се радва, пипа, мачка, маже се. След последните две забавления го къпя Simple Smile И на това се радва, защото го оставям да пляска в банята, а вечер обикновено бързам Simple Smile

# 3
  • Мнения: 94
Ние пък играем на дзак или с тенджерите и авите,но предимно си бута количките. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт