Стягане на бюста за спиране на кърмата?

  • 9 875
  • 28
  •   1
Отговори
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Трябва ли да се пристяга бюста или да се носи стегнат дутиен за спиране на кърмата без медикаменти?
Моля ви обяснете ми по-подробно какво трябва да направя, за да спра кърмата без това да доведе до усложнения.

# 1
  • Мнения: 554
Прочети в библиотеката на съседният форум,а и в момента там върви същата тема.
Относно пристягането,знам че не трябва да се прави,но не мога да ти обясня защо.Може би някой по-компетентен ще се включи!

# 2
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Моята спря без дори да разбера. Не съм пила хапчета, нито съм правила нещо специално. Предполагам, че при мен голямото притеснение си каза думата. Иначе и аз съм чувала, че помага ако носиш стегнат сутиен. Пък ако минеш и на диета резултат ще има със сигурност. Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 2 952
Момичета, легенда е, че пристягането и диетата помагат. Не пристягайте, пък диетата не пречи, ако детето не суче. Ако суче е по-добре да не слабеете рязко и да гладувате, защото се отделят токсини.
В Библиотеката ще намериш информация и тя ще ти бъде от полза.
ПС Не помага и приема на по-малко течности.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: dezyg
Трябва ли да се пристяга бюста или да се носи стегнат дутиен за спиране на кърмата без медикаменти?
Моля ви обяснете ми по-подробно какво трябва да направя, за да спра кърмата без това да доведе до усложнения.


Купи си чай от Салвия/градински чай/ и започни да го пиеш- има невероятен ефект за подтискане на лактацията. Цеди все по- рядко/увеличавай интервала между цеденето/ и все по- малко.

# 5
  • Мнения: 4 358
На мен гинекологът ми каза нищо да не правя. То и кърма почти нямах - цедях само по 5-10 мл (без Оги да е сукал).
Ако гърдите са пълни, цеди се само колкото да махнеш напрежението и избягвай приема на много течности.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 062
Миличка, в никакъв случай не си стягай бюста! По-скоро това ще доведе до усложнения. По-добре пий хапчета.

# 7
  • Мнения: 1 181
Никакво стягане, стават неероятни мастити. Това вече е отживелица. Аз моята я спрях с хапчета.

# 8
  • Мнения: 5 245
А защо не пиеш хапчета?
Аз лично на такива чайчета,пристягане и т.н. начини не вярвам.Нали пробвах да си спра кърмата по "бабешкия" начин,но никакъв ефект.Затова си купих хапчета и всичко се оправи  Simple Smile

# 9
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
От личен опит - Разреди постепено кърменията,ако не се налага да спреш изведнъж.Изцеждай по малко,колкото да не чувстваш напрежение.Намали драстично течностите-пий само когато съвсем не издържаш и то по малко.Разбира се,не яж храни от които лесно се ожаднява.Изцеждай на все по-големи интервали.Ако и това не помогне,пробвай с хапчета.Няма нищо страшно.Но и с тях кърмата не спира отведнъж.Там също важи правилото - малко течности и почти никакво изцеждане.За стягането не мога да дам съвет,защото не съм го правила.

# 10
  • Мнения: 1 613
Не съм се стягала. Аз и имах малко кърма, по 30мл на ден. Спрях изведнъж и нито са ме боляли гърдите, нито са текли.
Иначе лекарката ме посъветва да спра изведнъж, да нося стегнат сутиен и ако ме заболя гърдите да пия Парацетамол.

# 11
  • Мнения: 1 613
Цитат на: ljuboznatelna
От личен опит - Разреди постепено кърменията,ако не се налага да спреш изведнъж.Изцеждай по малко,колкото да не чувстваш напрежение.Намали драстично течностите-пий само когато съвсем не издържаш и то по малко.Разбира се,не яж храни от които лесно се ожаднява.Изцеждай на все по-големи интервали.Ако и това не помогне,пробвай с хапчета.Няма нищо страшно.Но и с тях кърмата не спира отведнъж.Там също важи правилото - малко течности и почти никакво изцеждане.За стягането не мога да дам съвет,защото не съм го правила.


  202uu

# 12
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Пих лекарството и сега понеже съм карък гърдите ми са пълни с мляко. Болят ме много както в началото докато дойде млякото. От хапчетата ми се вие свят, боли ме глава и ми се повръща. Чувствам се като парцал, с който са измили цяла София.
Ако накой има идей как да намаля болките нека да каже.

Лекарката каза, че ако продължавам така в петък ще ме пристегне с бинт.

# 13
  • Мнения: 1 181
това е страничен ефект на хапчетата. И аз бях така, когато дойдеше време да ги пия казвах на мъжа ми че отивам да се друсам и той си знаеше, че ще гледа бебо. Но при мен ефекта беше 2 до 3 часа след приема. А хапчетата се пият най-малко 14 дена, иначе лактацията се възобновява.

# 14
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Деница ти какви хапчета си пила? На мен ми изписаха Бромкриптин

Общи условия

Активация на акаунт