Какъв костюм за славей от "Славеят и розата" ?

  • 1 450
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 208
Пуснах темата в "Нашите деца", но мисля да попитам и мамите, влизащи в този форум, защото тук сте все хора с артистични способности.

С какво според вас трябва да облека дъщеря си (11 г.), за да прилича на славей от приказката "Славеят и розата".

Нямам време за губене, в петък трябва да е готов костюма.

Моля модераторите, след неделя да изтрият темата ми.

# 1
  • Мнения: 8 905
Доста сложно!
А и нямаш никакво време....  newsm78

Според мен трябва да е с някакво наметало - сиво или тъмно кафяво. Може да го украсиш с истински или нарисувани перца, изрязани от хартия. Естествено и дрехите й да са в тая гама.
Лично аз бих сложила коронка с нарисувана глава на птица. Не знам дали правилно ще разбереш за коронката - едно време в детската градина иглаехме пиеси с такива коронки.

# 2
  • Мнения: 208
Доста сложно!
А и нямаш никакво време....  newsm78

Според мен трябва да е с някакво наметало - сиво или тъмно кафяво. Може да го украсиш с истински или нарисувани перца, изрязани от хартия. Естествено и дрехите й да са в тая гама.
Лично аз бих сложила коронка с нарисувана глава на птица. Не знам дали правилно ще разбереш за коронката - едно време в детската градина иглаехме пиеси с такива коронки.

Благадоря ти, че се включи.

За наметалото и на мен ми се върти в главата нещо такова. За пера обаче - коя ли съседска кокошка ще трябва да оскубя Wink

А това с коронката - точно се сещам за какво говориш, ама кой би могъл да изработи такава е въпросът. newsm78 (аз не мога  Embarassed)

# 3
  • Мнения: 8 905
Не познаваш ли някой, който може да рисува?!

# 4
  • Мнения: 461
Аз бях правила преди години бухал - от един стар, дълъг, дантелен, кафяв пеньоар  Mr. Green
По-дължината на ръкавите и гърба заших около 20-30 см дълги, ленти от нарязани дамски бежови, кафяви и черни чорапогащници, излезли от употреба така, че да имитират перушина.
За главата - по-същия начин, но върху стара, сламена шапка с голяма периферия, която бях изрязала така, че само отпред да имитира клюна. В основата му заших кръгли очи от черен велур. Самата шапка опероваш с по-къси ленти от чорапогащите.
Остатъка от сламената периферия нарязах на триъгълници и заших за горния ръб на чорапите, така че да имитират ноктите на краката на бухала.
Стана бързо и ефектно.
Чорапогащите събираш от съседките и колежките, ако не ти се намира в наличност такова количество. Wink

# 5
  • Мнения: 208
Аз бях правила преди години бухал - от един стар, дълъг, дантелен, кафяв пеньоар  Mr. Green
По-дължината на ръкавите и гърба заших около 20-30 см дълги, ленти от нарязани дамски бежови, кафяви и черни чорапогащници, излезли от употреба така, че да имитират перушина.
За главата - по-същия начин, но върху стара, сламена шапка с голяма периферия, която бях изрязала така, че само отпред да имитира клюна. В основата му заших кръгли очи от черен велур. Самата шапка опероваш с по-къси ленти от чорапогащите.
Остатъка от сламената периферия нарязах на триъгълници и заших за горния ръб на чорапите, така че да имитират ноктите на краката на бухала.
Стана бързо и ефектно.
Чорапогащите събираш от съседките и колежките, ако не ти се намира в наличност такова количество. Wink
Ех, KRIVONDELA, ако опираше само до чорапогащници, нямаше да има проблем. Ама то опира и до ръчички. Ти си се справила блестящо с този тип облекло, дори си представям колко хубав бухал си имала  Wink. Поздравления!
Аз както винаги, се справям по познатия консуматорски начин (най-лесен, разбира се) - костюм на заем от детско театрално студио.
Изглежда така: искрящо сивкаво - боди и поличка, която завършва с бели пера. Отделно има шал от пера и за главата ще измислим някакви подобни по косата.

Благодаря на включилите се по темата! Ще гледам да се отчета и със снимки.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт