Телевизия в градината? Това нормално ли е?

  • 1 909
  • 48
  •   1
Отговори
Не знаех че е нормална практика в детската градина да работи телевизор.
Не смятам че в една детска градина децата не могат да си играят сами, та да се налага да работи телевизор.
Моето дете е за първа година на градина и малко се стреснах от това, особенно когато ни помолиха на родителската среща да носим DVD -та за децата. Да ми препоръчате градина в района на Гео Милев и Редута в който повече се занимават с децата. Не ми харесва вечер, когато попитам детето какво са правили , то да ми казва "гледахме филмче за роботи"

# 1
  • Мнения: 14 133
Не, не е нормално!!!! Naughty В нашата група нямат!!!! Crossing Arms

# 2
  • Мнения: 9 052
 #Crazy Sick newsm78   Rolling Eyes
Нямам думи. Не нямат ТВ , но имат играчки, свири детска муzика, имат стая тzа спорт и иzлиzат всеки ден  Hug

# 3
  • Мнения: 196
Чувала съм от познати майки, че в много градини ако няма в групата телевизор, това е първото нещо, за което се събират пари. И след това телевизорът бил нонстоп включен - сериалчета и пр.

За мен не е нормално това.  Peace

# 4
  • у дома
  • Мнения: 7 140
И за мен не е нормално-в нашта градина от 7групи само в две има телевизор (в нашта няма)и за две години са гледали два пъти и то заснетото годишно тържество на градината-идеята е децата да се видят като артисти...

# 5
  • Мнения: 4 841
Всичко зависи преди всичко от учителките. В нашата градина има телевизор и ДВД, но филмчета се пускат след 17.00 часа, докато учителките "издават" децата и разменят по една-две думи с родителите. През деня си имат стандартни занятия, имат си образователни и "свободни" игри, имат допълнителни занятия по желание на родителите. И съм 100% убедена, че през деня НЕ СЕ пуска. Това е основния въпрос - МЯРКАТА. Ако смяташ, че в групата на детето ти се прекалява, винаги можеш да коментираш въпроса с учителките или с директорката на ОДЗ-то. В крайна сметка наличието на телевизор сам по себе си не е заплаха, въпросът е колко и как се използва. Така че според мен е трябвало да повдигнеш въпроса на самата родителска среща, така и вероятността да намериш подкрепа от другите родители е била доста по-голяма, отколкото сега сама да се опълчиш.

# 6
  • Мнения: 3 268
В нашата градина има и телевизор,и двд.Ползват се в свободното време на децата и то не всеки ден,а от време на време.Не виждам място за притеснение,зимния сезон е такъв,че децата не могат да играят навън и това е вид забавление за тях.Излишно драматизирата ми се струва.

# 7
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
В нашата има..... в музикалния салон. Колко се ползва, не знам, но със сигурност е рядко.

# 8
  • Мнения: 4 841
В нашата градина има и телевизор,и двд.Ползват се в свободното време на децата и то не всеки ден,а от време на време.Не виждам място за притеснение,зимния сезон е такъв,че децата не могат да играят навън и това е вид забавление за тях.Излишно драматизирата ми се струва.

Да, и аз забравих да уточня, че става въпрос за зимния сезон. Когато е топло са навън по това време.

# 9
  • Мнения: 3 880
Не, не е нормално, но като чета темите тук, явно възпитателките лека-полека прокарват "идеята", за да им е по-лесно и се опитват да оставят впечатление, че това е нещо много важно и с невероятен образователен ефект Sick
Тук не съм чула в някоя градина да се гледа телевизия, защото телевизията е в разрез с идеята на детската градина, където децата ходят да играят с връстниците си, да се движат и да научат нещо според възрастта си. Телевизорът не подпомага нито едно от тези неща. Сигурна съм, че тук 98% от родителите ще издивеят, ако разберат, че детето им гледа телевизия в градината, вместо да го занимават с други неща. Да не говорим пък, ако някой им каже "дайте сега и пари за телевизор, че да гледат децата с образователна цел" ooooh! Че и филмчета да носят родителите.... а те ще си клатят краката и ще държат дистанционното- много отговорна задача, няма що.... Аз не бих позволила такава практика. Най-много за едно филмче на 2 седмици бих зи затворила очите, но по-често гледане, за сметка на другите занимания-не.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Има и ТВ и ДВД и касетофон и всички музикални джаджи.Не ме притеснява дали го гледат през деня.В къщи по цял ден и вечер работи ТВ и компютъра,в нейната стая също има телевизор.Никога не съм я лишавала от гледане на телевизия.

# 11
  • Мнения: 25
В детската градина на моите деца има във всяка група телевизор и ДВД и всички деца се състезават да носят ДВД моите също носят.Гледат след 16.30ч. и сутрин докато дойдат всички деца на детска градина .Не е нормално но това е положението .

# 12
  • Карлово
  • Мнения: 4 617
За филми след 16.30 не е толкова лоша. И в наша група беше така.

# 13
  • Мнения: 536
Не е нормално да има според мен. Но според мнозинството родители на деца от групата на дъщеря ми е нормално Confused Гласувахме, взехме телевизор с ДВД и сега си гледат децата. За телевизор настояваше едната от госпожите. Доводите - децата нямали достатъчно играчки, дайте да им купим телевизор!(вместо играчки?), какво щели да правят зимата, когато не могат да излизат...И повечето родители кимаха като зомбирани. Тези, които бяхме против бяхме обвинени, че не сме знаели как се гледат 30 деца по цял ден...

# 14
  • София
  • Мнения: 39 744
В нашата група има телевизор. Дияна беше носила някакви ДВДта да гледат, но не им остава време. Все пак наблягат над математиката и буквите Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт