въпрос- прекратяване на договора с БТК?

  • 1 572
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47 899
здравейте
имам следния проблем, дано някой ми даде акъл
искам да изключа телефона , който е към БТК, но той е на името на майка ми, а тя е в чужбина и си идва най- много по веднъж годишно
преди време имах пълномощно, но вече не, и не мога да подам молба за прекратяване на договора
от друга страна всеки месец им плащам абонамент, а не ползваме изобщо телефона
и сега май единствения вариант е да спра да плащам и да ми го изключат, ама те май не го изкючват както правеха преди при неспазване на срока за плащане
и ако спра да плащам след колко време ще ми го спрат и ще има ли някакви санкции, освен дължимите суми?
обаждах се на горещата им линия, но не ми помогнаха много, казаха че само с пълномощно мога да го спра

# 1
  • Мнения: 1 065
И аз знам ,че трябва с пълномощно.

# 2
  • Мнения: 547
Бях в подобна ситуация преди 4-5г.
Спрях да плащам сметките, след 2 месеца го изключиха. Отидох да си платя задълженията, мисля че даже наказателна лихва нямаше и с това се приключи. През тези 2 месеца ми подпалиха мобилния телефон да ме канят да го пусна пак.

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
ще го изключат като натрупа сметка над 100 лева от абонаменти .....

# 4
  • Мнения: 522
Сега до 100 лева задължение към БТК не изключват телефона.Аз имам подобен проблем.Това е най ненужната вещ в моя дом, която пипам само за да и забърша праха.Ще следа темата дано някоя кака от БТК се изкаже по въпроса.

# 5
  • Мнения: 547
Явно са си сменили условията и моят номер вече няма да мине.
В такъв случай, явно майка ти трябва да направи ново пълномощно и да ти го прати по пощата. За друг вариант май не се сещам. И изрично в пълномощното да пише, че е за прекратяване на договора с БТК. Четат ги буква по буква.

# 6
  • Мнения: 47 899
мда, тия май станаха като топлофикация, доживот няма отърване  Joy

# 7
  • Мнения: 801
ми и според мен трябва майка ти да ти изпрати пълномощно. Мъжът ми отскоро работи в БТК и то в центъра, където се извършват такива услуги - прекратяване на договори към БТК. Ще го попитам за твоя казус и ще пиша пак Simple Smile.

# 8
  • Мнения: 47 899
много ти благодаря   bouquet

# 9
  • Мнения: 801
мамаваси, мъжът ми каза, че единствено с пълномощно от майка ти ще можеш да прекратиш абонаментът. Ако спреш да плащаш месечните такси начисляват лихва  Close. Ако сумата надвиши 50 кинта, спират телефона временно, но не закриват поста, като през това време ще ви тормозят с разни уведомителни писма - мн неприятно.....

# 10
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Тази година на една приятелка и спряха абонамента след 3 или 4 месеца; тя не живее там и не е имало кой да го плаща. Не са и досаждали, само са я  питали ако иска да и дадат друг номер и да я включат пак, ама тя отказа.

# 11
  • Мнения: 3 219
Ми прехвърли го на ниска тарифа-пет лева и нещо беше, или 7.80 newsm78
Хм, всъщност не можеш, то и затова се иска пълномощно #Cussing out

# 12
  • Мнения: 47 899
да, всъщност те са си прави де, просто за мен се получава неприятно
ще го плащам все така всеки месец, давам по 20 лв за абонамент, не е много, но не е и малко все пак

# 13
  • Мнения: 2 431
Ние от години сме на Ограничен режим - 7.80 лв. с някакви включени разговори, мъжът ми го държи заради родителите си, но пък всичко става - случвало се е телефона на Triple play да няма сигнал например.

# 14
  • гр.Добрич
  • Мнения: 92
Само титуляра на поста може да прекрати договора или да смени тарифата или ще ти трябва пълномощно .

Общи условия

Активация на акаунт