Упорита и продължителна кашлица

  • 48 801
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
Здравейте мили мами!
Сигурно на повечето от вас е писнало да четат и пишат в теми за сополиви, кихащи и кашлящи деца, но ако все пак има такива, които проявяват интерес, нека се включат. Накратко нашата история:
Преди около месец бебчо пипна вирусна инфекция, която по късно се комбинира с бактериална такава, по думите на педиатърката. Наложи се да пие АБ. Успоредно с това му назначиха сироп Проспан, витамини, промивки и капки за нослето . За седмица инфекцията отшумя, но кашлицата си остана. През следващите дведесетина дни лекарката последователно сменяше сиропа за кашлица / Алтея, Беба, Флудитек/ , включи и противоалергичен, но така или иначе положението си остана същото. Реших да заведа бебо при друг педиатър за мнение / а впоследствие и при трети /, но всеки път отговора беше един и същи: гърди чисти, гърло спокойно, детето е с обилна секреция от носа и просто с това обясняваха дразнещата кашлица. Стигнахме и до специалист УНГ, който пък смени три вида капки в нослето, но положението отново е без промяна. Дечко кашля като стар пушач, най- вече сутрин при ставане от сън, както и през деня при възбудено състояние. Иначе е жизнен, весел, храни се добре, единствената промяна / освен кашлянето/, която откривам е неспокойният нощен сън. Него педиатърката обясни с поникването на зъбките. След всичките прегледи при уж добри специалисти, останах с впечатление, че едва ли не няма нищо притеснително в това, детето ти да кашля. Не упреквам никого, но ми писна от отговори от типа - "Каквото трябва е направено". накрая вчера, след доста ровене във форума, реших и поисках направление за изследване на носно-гърлен секрет. Така оставам в очакване до поредната среща с лекаря в понеделник. Ще се радвам да прочета вашите мнения, препоръки и опит. Може би някъде греша и вашите съвети ще ме насочат в правилната посока.

# 1
  • Мнения: 46 510
Дано всичко е наред с изследванията  Praynig

Само да те успокоя като ти кажа, че и аз съм така, вече около 10 дена, но от няколко дни вече усещам, че оздравявам, кашлям си, от страни се чува все едно съм жестоко болна, но аз си усещам, че с всяко едно кашляне съм по-здрава, не знам как да го обясня  Embarassed

Но този вирус при всеки действа различно, мъжа ми го изкара само със запушен нос и 1-2 изкашляния, детето пък говореше носово и за няколко дена се изкашляше сутрин.

Личната изписа на мен и мъжа ми антибиотик, но не го пихме, аз само капки Мукоплант за кашлицата, детето и той нищо.

Бързо оздравяване  Hug

# 2
  • Мнения: 353
ООООООО имам чувството, че всички деца са така. На сина ми /големия/ откриха бактерия при такова изсл., като преди това не беше спирал да кашли 2мес. Още един месец си покашли и взема хомеопатични и при новата посявка бактерията я нямаше. Точно се отърсих, психически се отпуснах, че ще посрещнем празниците здрави- Дай Боже! Praynig и какво си мислите   Бебето започна да кашли. Само му е червено гърлото, гърди чисти и тнт. Пие Мукоплант и чай от лайка с лимон.
Е повярвайте ми имам чувството, че от 3 мес. живея в болница.  Tired Просто вече не издържам.
Не разбирам какво става? С когото и да говоря всеки казва, че детето му или има бактерии или е болно вече повече от месец, че и два.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 551
И Маги е така.Откакто е тръгнала на ясли не е оздравяла вече 3 месеца.Хрема и кашлица позатихват за малко и пак с нова сила.Нослето и не може да се оправи на 100%.Казват 4е кашлицата била от стичащите се назад секрети.Посявката и от носа и от гърлото е отрицателна.Водих я при УНГ изписа ни хомеопатични капки запиене за подобряване на оттока на лигавицата и назонекс в носа всичко това 1 месец.Слагахме назонекса няколко дни но се разболя от варицела и спряхме всичко.След няколко дни ще ги започваме наново.Дано д аима ефект.Иначе и Маги е така -чисти гърди,няма червено гърло и температура,но си кашля и има сумтящо носле(това когато е добре).Педиатърката ми каза че така щяло да бъде цяла зима докато свикне с вечните болести в яслите.Е да ама аз не съм съгласна че това е нормално

# 4
  • Мнения: 188
За съжаление съвет и аз няма да мога да ти дам. Само да се оплача и аз. Вики кашля от 2 месеца и половина. Ходихме при няколко специалиста, след като не виждах резултат. На 27.11 дори ни вкараха и в болница, уж за пневмония. Детето е много жизнено през цялото това време, кръвните й резултати бяха перфектни, имаше бактерия в гърлото, която би трябвало да е изчезнала от лечението в болницанта, но кашлицата не спира. Изпи една камара сиропи за кашлица и противоалергични и какво ли не.
Накрая казаха,че кашлицата е станала алергична в резултат на прекараните инфекции в края на септември, началото на октомври. И на мен ми казаха,че малко повече се притеснявам от колкото е необходимо,но за мен тази кашлица не е нормално състояние. Вики дори повръща от храчките. Казаха,че ако не се повлияе и от това лечение,което е  в момента, ще ни пратят на консултация в София.
Направо не издържам и аз, мислила съм дори да спра и лекарствата, след като си е все на същото положение. Забраниха ни и градината поне до пролетта. И всичко това е в резултат на ходене на градина само 4 седмици и то разпокъсано. Close

# 5
  • Мнения: 129
И ние сме така. Започнаха да кашлят преди 2 месеца, и на двамата гърдите им са чисти.
Сина ми е с трета сливица и сигурно кашля от нея- пи 5 дни Синекод и се оправи. Обаче малката не се оправи от нищо, пила е почти всички сиропи от аптеката, накрая й спрях всичко и давах само чай от лайка с мед- спря да кашля след 2-3 дни.
Да ви кажа и каква диагноза ни постави една лекарка- пита ме дали сме на парно, казвам да- ааа, кашлят от сухия въздух, отговарям, че суша дрехите вътре -е, тогава от влагата #Crazy

# 6
Здравейте!
Ние сме на 7 месеца и сме били с хрема 4 пъти и не знам от какво е и как да се пазим оттук нататък. Сега отново е със запушен нос и има лека кашлица, обикновенно сутрин, ходихме на двама лекари и нищо, различни мнения, различни лекарства. Страх ме е да не й навредя от всички тези боклуци, които пие.
Моля за мнение от какво са тези чести хреми и как ги атакувате!

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
С нищо не може да се атакува тази пуста хрема. Единственното , което може да се направи е да се дават имуностимуланти, повече плодове и зеленчуци.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 074
Ако приемете съвет от една баба, с удоволствие ще ви го дам. За кашлицата -  в 0,400 вода сварете семките на две, три дюли със 5 лъжици захар или мед. Давайте 3-4 пъти дневно. За трета сливица се прави следното - Два белтъка от яйце се смесва с пудра захар, толкова, че да стане лепкава каша. На парче марля се намазва от сместа и се слага на врата, след което се увива. Прави се вечер и на сутринта се сваля. Но не еднократно разбира се bowuu

# 9
  • Мнения: 36
Здравей Поли! Сигурна съм, че всичко ще е 6 с изследванията. И при моето дете беше така- на три години е. Два месеца беше с упорита кашлица, която от време на време се засилваше и след тва намаляваше- гърди чисти, без проблем с гърлото. Минаха сумати сиропи. По принцип Синекод добре потиска яловата кашлица. Нищо не ми казаха конкретно от никъде. Дадох й някакво противоалергично, пи го 1 седмица и засега няма. За съжаление нищо конкретно и аз не мога да ти кажа. И аз като теб останах с впечатление,че на кашлицата и сополите се гледа така, сякаш въобще ги няма  Simple Smile. Може би в този им вид наистина се са особено притеснителни. Пиши какво става с изследванията. Хайде - Живко, Здравко, Веселко!

# 10
  • Мнения: 16
И ние сме така,само кашлица суха ,гърди чисти и леко зачервено гърло ,само от 10 дни,но се притеснявам че ще изпуснем празника за Дядо Коледа на градината ,а и вече се чудя кои да я гледа толкова време като не ходи на градина ,а мама ходи на работа и не мога да остана цял месец да си я гледам в къщи докато сама се излекува кашлицата.

# 11
  • Мнения: 46 510
... Моля за мнение от какво са тези чести хреми и как ги атакувате!

Нищо не правя при хрема, ако не може да заспи - капки за нос.
Ако няма Т и гърдите са чисти, също не давам никакви лекарства.

# 12
  • Мнения: 4 970
И ние сме така... Sad Гадна кашлица след ставане от сън.НИкакви други симптоми.ХОдим през ден на лекар ooooh!.При нас предисторията е ларингит, зараади който дори ни вкараха в болница.Та- сега отдаваме вси4ко на ларингита.ПИем какви ли не сиропи - за кашлица и алергични, но-  все тая.Кашлицата, кара и лека си я има.Мисля д я заведа на пулмолог или алерголог( не знам и аз точно  newsm78).Ходи на ясла, та и с това с еоправдават докторите.Не мисля да оставая нещата така.Не ми се струва нормално  това съсрояние Naughty
Дайте мнение и препоръки за конкретни лекари от СОфия, които са помогнали при вас Praynig

# 13
  • Мнения: 161
Здравей Поли! Сигурна съм, че всичко ще е 6 с изследванията. И при моето дете беше така- на три години е. Два месеца беше с упорита кашлица, която от време на време се засилваше и след тва намаляваше- гърди чисти, без проблем с гърлото. Минаха сумати сиропи. По принцип Синекод добре потиска яловата кашлица. Нищо не ми казаха конкретно от никъде. Дадох й някакво противоалергично, пи го 1 седмица и засега няма. За съжаление нищо конкретно и аз не мога да ти кажа. И аз като теб останах с впечатление,че на кашлицата и сополите се гледа така, сякаш въобще ги няма  Simple Smile. Може би в този им вид наистина се са особено притеснителни. Пиши какво става с изследванията. Хайде - Живко, Здравко, Веселко!

smile3501За мое щастие всичко с изследванията е ОК!А и детето определено е по-добре. Кашлицата почти отшумя, нослето подхърква още, но секретите значително намаляха. Още в понеделник, в изблик на ярост изхвърлих всички лекарства и реших на своя глава, че повече детето ми няма да бъде опитно зайче. Давах само по 1 ампула вит.С и разходки навън всеки ден, дори и в студа. Стига да не вали и да няма мъгла, веднага излизаме. А може би именно застудяването понамали сякаш гадните вируси.
Пожелавам на всички болни бързо оздравяване!

# 14
  • Мнения: 36
 Grinning Grinning Grinning Много се радвам! Весели празници! Къпете се в любов!

Общи условия

Активация на акаунт