Нужна ми е емоционална подкрепа

  • 4 252
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 90
Здравейте,
Дълго се колебах дали да пиша тук, но в крайна сметка реших, че няма лошо човек да си свери часовника. Може и аз да греша някъде, но нека започна подред. Бременна съм в 23 седмица. Повечето от вас знаят какво означава това за хормоните и настроенията на жената, а не усещам никаква емоционална подкрепа от страна на съпруга ми. Като се скараме може да не си говорим със седмици. Той започва да закъснява, влиза, излиза, все едно, че не съществувам. Ако аз отида при него да се сдобрим, няма да ме отблъсне, но иначе имам чувството, че си се чувства перфектно и дори да изчезна няма да забележи. Чувствам се така, все едно като съм в доро настроение, заповядай да се позабавляваме заедно, като имаш проблем, отивай да си го решаваш сама и като се успокоиш пак ела. Никога после не ме пита, защо съм била сърдита, с какво ме е наранил...Говорили сме много пъти по тези въпроси, но без резултат. Веднъж се скарахме жестоко и започнах да си събирам нещата, а той ми каза, че щом съм искала да си тръгна, той нищо не можел да направи. Секс не сме правили от 5 месеца, откакто съм бременна. Вярно е, че  аз се страхувам, но му предлагах алтернативни варианти. Той отказва, не било същото. Иначе не е груб, не е агресивен към мен, когато сме в добри отношения дори е доста мил, прави ми подаръци, целува ме, прегръща ме, пее на бебето в корема ми...Просто се чудя, защо все аз трябва да се грижа за добрите ни отношения, ако му липсвам като се скараме, защо никога не ме търси, ако ме обича, защо се държи така, като че ли му е все едно дали ще остана или не?
Благодаря, че ме изчетохте и извинявайте за дългия постинг, но имам нужда от подкрепа, защото много се измъчвам, а от това ме заболява коремът и се тревожа за бебето. Ще се радвам да чуя и мъжки мнения.

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 569
да не е зодия Телец?

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Много добре те разбирам. Опитай и ти да бъдеш като него - да не се ядосваш за нещата, за които той не се ядосва. Не чакай да дойде да те успокоява - мъжете не считат, че жените имат нужда от болногледач, когато са бременни. Те никога няма да могат да се поставят на твоето място. Така че опитай се да намериш своето си място във вашия съвместен живот, без много да зависиш от неговите реакции. Не мисля, че не те обича, въпреки че не те търси, когато сте скарани. Просто не взема нещата толкова навътре, колкото ние, жените, особено в това състояние Simple Smile
В никакъв случай не се измъчвай, детето усеща твоите настроения. Дори и да сте скарани, намери си източник на радост, а после виж как просто да не се карате.
Надявам се, че нямаш реален повод да се притесняваш. А и да имаш, трябва да знаеш, че на всичко му се намира решение, така решението само ще дойде Simple Smile
Желая ти здраво и хубаво бебче, което да ви радва и двамата много!  Hug

# 3
  • Мнения: 621
аз пък щях да питам дали не е зодия овен, че и моя овен в нас не беше голяма емоционална подкрепа докато бях бременна.
Иначе и моят съвет е като този на malina_m . Аз почти до раждането си ходех на работа и се стараех изобщо да не му обръщам внимание на глупостите  Peace и мисля че с това си поводение дори спечелих уважението му.
Не се вглеждай в него твърде много и според мен и той е шашанат от случващото се, просто го проявява като се прави на непукист Peace

# 4
  • Мнения: 447
Първата ми бременост беше с реване от първата седмица до последния ден. Крокодилски сълзи. Викане и скандали за нищо. Някъде около края на третия месец на мъжа ми спря да му прави впечатление. А аз плачех и защо не ми обръща внимание. После сме разговаряли за този момент и коментара му беше, че е чакал да ми мине. Ако се обади- почвам да рева по- силно. По- добре било да си мълчи и да чака да ми мине. Ясно му било ,че си е виновен по принцип.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Сега когато щерката се тръшне за нещо да реве първата дума която излиза от устата му е "Майченка", а после добавя "Тоя рев дето майка ти го удари, цял живот не можеш да го достигнеш" Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 5
  • Мнения: 141
оставете зодиите-те нямат нищо общо.Към авторката:Тези ти настроения,съмнения,нерви и негативизъм са от бременността.Аз съм в 8 мес.-няма да ти говоря за какви нерви,сълзи и хълцания става въпрос.По принцип съм много силен характер-по4ти никога в живота си не съм плакала-е,сега за тия месеци изревах съзите за целия си живот-ужас,4е и като запо4на да рева не мога да се спра.С тези си настроения влоших отношенията с мъжа си-той,горкия,проявява разбиране и е много търпелив,но в един момент му избива и на него.Даже ми е казвал:"Какво си мислиш-4е аз нямам нерви ли?".И си е прав.Така 4е не се притеснявай-като родиш,ще се оправят нещата.

# 6
  • Мнения: 473
Аз реагирам по същия начин, когато мъжа ми се сърди и се прави на интересен. Оправдавам поведението на съпруга ти, защото аз правя същото. Много мразя някой да ми се налага с груба сила и да ме манипулира.  Защо трябва да се сърдиш? Големите хора не се сърдят, това правят само децата, когато има някакъв проблем говорите и разрешавате спора с разговор, а не със сръдни. Сърденето само влошава отношенията и не разрешава нито един проблем. Но имайки предвид, че си бременна, всичко ти е простено. Разбира се в твоето положение мъжа ти малко трябва да смекчи тактиката и да бъде по-нежен и по-мил. Но рядко мъжете проявяват разбиране към жената, когато е бременна. Моят също не можеше да свикне с промените, които настъпиха в настроението ми, така че не се притеснявай, мисли си за бебчо!

# 7
  • Мнения: 60
плачех жестоко в продължение на месец преди месец. и ми се струваше, че приятелят ми не ми отделя нужното внимание. говорих с него няколко пъти и се опитах максимално точно да му обясня, че в това състояние не съм съвсем на себе си и той наистина трбява да проявява повече разбиране. според мен, ако мъжът ти наистина държи на теб и те обича би се опитал. моят видя, че така нещата са много по-добре (честно казано, оттогава изживяваме един прекрасен, прекрасен период) и просто заяви, че явно бременните трябва да ги дават с упътване за употреба, че да знаеш какво да правиш с тях Wink.

# 8
  • София
  • Мнения: 71
Миличка, за съжаление мъжете никога не разбират емоционалните нужди и сътресения на жените. Плашат се от тях и се отдръпват, защото нямат представа какво трябва да направят. И за да не им личи, че са объркани и некомпетентни в тази област, го удрят на мълчание и демонстративен непукизъм. На тях също им е трудно в такива ситуации и не знаята как да се справят, но далеч по-добре от нас умеят да прикриват чувствата си и затова изглеждат студени и дистанцирани. Проблемът в повечето случаи е в различното устройство на половете. Нито ние сме лоши, нито мъжете ни, никой не е виновен. Така ни е създала природата. Да сме различни и да се допълваме. Да търсим път един към друг. Единственият начин да се разберем, доколкото това е възможно, е да разговаряме, разговаряме, разговаряме...... Да се научим да споделяме и да се сближаваме, да съпреживяваме, да проявяваме  интерес и внимание, да бъдем съпричастни с другия, когато преживява тежък период. Обясни спокойно това на мъжа си, без сълзи и емоционални изблици. Ако е умен, ще разбере. Ако не - нещо не помага! Желая ти от сърце здраве, спокойствие и сили! Леко раждане на живо и здраво бебе!:)))

# 9
  • Мнения: 90
Благодаря ви за подкрепата момичета,
Посмях се с някой от постингите ви.  Мъжът ми е зодия Скорпион. 

Аз реагирам по същия начин, когато мъжа ми се сърди и се прави на интересен. Оправдавам поведението на съпруга ти, защото аз правя същото. Много мразя някой да ми се налага с груба сила и да ме манипулира.  Защо трябва да се сърдиш? Големите хора не се сърдят, това правят само децата, когато има някакъв проблем говорите и разрешавате спора с разговор, а не със сръдни. Сърденето само влошава отношенията и не разрешава нито един проблем. Но имайки предвид, че си бременна, всичко ти е простено. Разбира се в твоето положение мъжа ти малко трябва да смекчи тактиката и да бъде по-нежен и по-мил. Но рядко мъжете проявяват разбиране към жената, когато е бременна. Моят също не можеше да свикне с промените, които настъпиха в настроението ми, така че не се притеснявай, мисли си за бебчо!

Тristan, и аз не обичам да се сърдя без причина, но като кажеш на един мъж, че си самотна и искаш да се прибира след работа, за да прекарвате повече време заедно, а той рядко пропуска срещата с приятели преди да си дойде, как да реагирам? Чувствам се пренебрегвана.

Grizanka, явно наистина си много права, защото като съм го питала защо мълчи и не идва при мен той, казва,че просто не знае какво да ми каже. Но аз си мисля, че то на човек трябва да му идва отвътре. Като искаш да приласкаеш един човек, ще намериш начин. Аз как винаги успявам да намеря път към него?

Последна редакция: чт, 13 дек 2007, 14:39 от neddi11

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Просто той цени личното си пространство. Ти цениш ли своето достатъчно? Не мисля, че може да се промени "отвън", още по-малко в оставащите седмици до идването на малкото човече Simple Smile Намери начин да се справяш с тези му черти, защото в бъдеще може да се чувстваш пренебрегната и сама със задачите около малкото.

# 11
  • София
  • Мнения: 71
Grizanka, явно наистина си много права, защото като съм го питала защо мълчи и не идва при мен той, казва,че просто не знае какво да ми каже. Но аз си мисля, че то на човек трябва да му идва отвътре. Като искаш да приласкаеш един човек, ще намериш начин. Аз как винаги успявам да намеря път към него?
 
«  
 
Наблюдавам абсолютно същият проблем при много от жените тук, при приятелки, колежки и познати. Мислила съм много върху това, говорила съм с моя мъж и картинката ми се поизясни горе-долу. Жените просто могат по-добре да проявяват разбиране, да се замислят за причините и да потърсят решение, поне в тази област. Мъжете гледат на любовта по далеч по-практичен начин, нямат способността да се ровят в емоционалните дебри, нито своите, нито чуждите. Затова и избягват старателно всички конфликти, породени на такава основа, мълчейки. Като с това задълбочават проблема още повече, но това е друг въпрос.Simple Smile)) Затова, пак ти казвам, говори! И аз говоря. Мъжът ми в повечето случаи мълчи и по нищо не дава признаци, че ме е разбрал, но след време най-неочаквано и за самата мен усещам, че нещо се е променило, че това, което съм му казала е дало резултат. Може и да не е такъв, какъвто ми се иска на мене, но има. И това е добре! След всеки разговор нещо остава. Нещата ще стават все по-лесни, но не трябва да се бърза, да се правят революции, да се правят крайни изводи и решения. Ако се обичате, няма начин да не се разберете с времето. Търпение и диалог му е майката!

# 12
  • София
  • Мнения: 3 064
Добре са ти казали другите! Опитай се да приемаш по-философски нещата.

Първо, че мъжът ти не може да разбере напълно как се чувстваш, просто защото  мъж.

Второ - че е добре ти самата да се опиташ да се контролираш, да не мрънкаш за щяло и нещяло, защото, представи си колко е досадно от другата страна.

И трето - на мъжете също не им е лесно да чакат дете (имам предвид нормалните, съвестни мъже) - за тях това е пълна неизвестност какво става с жената, наред ли е всичко, как ще се отрази раждането на бебето на връзката им и т.н. и т.н. Това, че рядко говорят за тези неща не значи, че не ги мислят.

Ако има някой мъж тук онлайн, нека потвърди или отхвърли твърденията ми, моля Sunglasses

# 13
  • Мнения: 1 008
Моят мъж също е Скорпион. Без да засягам много зодиите, мисля,че мъжете-скорпиони са много трудни характери. А и ти в момента си по-чувствителна. Но трябва да говорите, аз благодарение на разговори смея да твърдя,че  успях да променя много неща в него и сега ми е добре.

# 14
  • Мнения: 594
всичко това което са ти писали по-горе + още нещо: прочето мъжете са от марс, жените от венера

Общи условия

Активация на акаунт