Изследвания преди бебеправене?

  • 3 203
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 152
Кои изследвания от препоръчителните се плащат от здравната каса и кои не преди започване с бебеправене?

# 1
# 2
  • Мнения: 1 152
Прясна информация от снощи имам. Нищо не се поема....Личната ми лекарка трябваше да пусне измислена диагноза, за да ми изследват поне кръв. А за токсоплазмоза, хламидии, хепатитите и други - всичко се плаща от моя джоб. Чак при бременност се пуска кръвна група, спин, васерман.  Никаква профилактика по здравна каса не се полага! Ужас!

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Лекарката ти да си прегледа документациите...полагат се от касата Twisted Evil

# 4
  • Мнения: 1 152
Така ми каза. Как да споря?!  ooooh! А и като нямам аргументи...

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Така ми каза. Как да споря?!  ooooh! А и като нямам аргументи...
Цитонамазка, микробиология се поемат от касата /вчера си пусках/ платих единствено вземането на пробите..по 2лв.
Хламидиите и кръвната картина и стерилна урина ми пускаха скоро.
Възможно ли е защото е края на годината и да няма направления докторката ти така да те врътка? Просто не доумявам  ooooh!

# 6
  • Мнения: 1 152
Така ми каза. Как да споря?!  ooooh! А и като нямам аргументи...
Цитонамазка, микробиология се поемат от касата /вчера си пусках/ платих единствено вземането на пробите..по 2лв.
Хламидиите и кръвната картина и стерилна урина ми пускаха скоро.
Възможно ли е защото е края на годината и да няма направления докторката ти така да те врътка? Просто не доумявам  ooooh!
За цитонамазката знам, но ми каза, че преди 6 месеца съм  си я правила и сега няма смисъл....а и може би наистина няма направления. newsm78
А къде мога да проверя какво включва кода за изследвания /В97/ от направлението за медико-диагностична дейност?

# 7
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Най-добре е да проверите дали работодателят не ви осигурява в някой здравноосигурителен фонд. Поемат се доста изследвания, в т.ч. цитонамазка, ПКК, урина и се ходи само с талона. Само че го правят малко работодатели. Аз лично издивявам като ми се наложи да ползвам нещо по ЗК, нямам толкова време за бюрокращина и обикаляне.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
За цитонамазката наистина не е нужно да се прави на по често от шест месеца...освен ако няма някакви притеснения. Аз правя веднъж годишно.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 100
възползвам се да попитам, за да не пускам отделна тема:
вече над 9 месеца правим второ и не става, и не става
не ми се занимаваше с изследвания, но вече мисля, че ще се наложи, защото си бях дала зелена светлина до края на годината
та, въпросът ми е: някои от тези изследвания поемат ли се от ЗК?
цитонамазка и микробилогия съм правила преди няколко месеца, но спермограма и разни ми  ти подобни
ух даже не съм и наясно какво точно трябва да се прави
сори за разбъркания постинг и мерси за евентуалните отговори  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 2 383
Така ми каза. Как да споря?!  ooooh! А и като нямам аргументи...
Цитонамазка, микробиология се поемат от касата /вчера си пусках/ платих единствено вземането на пробите..по 2лв.
Хламидиите и кръвната картина и стерилна урина ми пускаха скоро.
Възможно ли е защото е края на годината и да няма направления докторката ти така да те врътка? Просто не доумявам  ooooh!
Това с направленията е напълно възможно. Отпускат им ги на 3 месеца.
Marleen, спермограмата не мисля, че се поема от НЗОК. Добре ги правят в частните клиники по стерилитет. Към 50 - 60 лв. излиза т.нар. пълна или разширена, в която се дава и морфологията на сперматозоидите. Ако мъжа ти ще прави, по-добре да е пълна. Успех!  Hug

# 11
  • Мнения: 1 152
А знае ли някой дали в Цибалаб приемат направления за изследвания по здравна каса?

# 12
Не те съветвам да се занимаваш с "Цибалаб", те не успяха от микробиология да ми хванат някакви много прости бактерии, та си ги мъкнах още известно време.

# 13
  • Мнения: 1 152
Не те съветвам да се занимаваш с "Цибалаб", те не успяха от микробиология да ми хванат някакви много прости бактерии, та си ги мъкнах още известно време.


Късно е вече. Днес си пуснах там хламидии и токсоплазмоза.

# 14
  • Мнения: 1 817
Мацки, аз бях при джипито си тук в Германия и тя каза, че няма нужда от никакви изследвания! Само да пия фолиева киселина и да си свиркам. Направи ми само тест за имунитет срещу рубеола, защото работя с деца!
Що се отнася до лабораториите в София - препоръчвам Кандиларов до НДК. Каза ми я познат лекар, а в последствие и други приятели лекари я похвалиха! Peace

Общи условия

Активация на акаунт