Зъб-мъдрец - да го вадя ли или не

  • 33 466
  • 96
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 233
Този мъдрец никаква работа няма да ти върши.Оттървавай се от него

# 91
  • Мнения: 418
Момичета,
влизам и аз в групата  Sad
Трябва да ми вадят мъдрец, но с операция.
Врязал се е в предния зъб и го натиска страшно. Болките са ужасни, всички лимфни възли са ми подути, а направих и ангина. Cry
Не мога да се настроя психически за това. НЕ МОГА....
Страх ме е! Cry
Кажете, много ли е гадна самата процедура? Усеща ли се болка?
Ще се върна да прочета и назад...


и моя е точно така,притиска 7-ми зъб,та чак го е избутал навън...нямам болка за сега,но са ми подути лимфните възли и ме болят...

# 92
А как разбирате че е мъдрец.Мен ме боли 7-ми зъб имам подути и болезнени лимфни възли (предполагам),под челюста направо съм се подула,но не бузата,а под брадичката и на ляво.Отвориха ми въпросния зъб но няма нищо,правих снимка,вижда се ,че корените на мъдреца леко притискат тези на съседния зъб,но възможно ли е да се подуя там заради него,още повече че не ме боли венеца и не мога да преценя дали ми расте.Днес съм на хирург,но все пак да питам ивас дали ви се е случвало да имате болезнен оток заради мъдрец.

# 93
  • София
  • Мнения: 642
след като корените на мъдреца притискат др. зъб, няма начин да расте. Най-вероятно няма и да тръгне да расте, а ще ти създаде повече проблеми.
Венеца и мен не ме е болял, тъй като мъдреца беше доста под него.

Какво каза хирурга, ако си ходила вече? Ще го вадите ли?

# 94
  • Мнения: 418
вероятно е от мъдреца...какво стана при прегледа?

# 95
  • Мнения: 1 303
Именно заради това,че няма къде да пробие мъдреца,а вероятно се е размърдал, води до болките,отоците..Ако продължава да съзадава пробеми трябва да се вади-операцийка Tired

# 96
  • Мнения: 1 030
 На 18 годишна възраст вече имах 4 мъдреца - двата изобщо не съм ги усетила, когато са излезли. Обаче леко започнаха да ми драскат вътрешната страна на едната буза и след консултация със стоматолог реших да ги извадя, нищо че бяха здрави.
Според зъболекаря, мъдреците не са особено важни за дъвченето, още повече че при някои хора излизат в доста късна възраст, а имало случаи и въобще да не излизат. От друга страна пък са зъби, които често създават проблеми.
Извадих ги 2 по 2 - от едната страна, след седмица и от другата. Не беше никак страшно, даже докторът ми заши венците след ваденето и се възстанових много бързо Peace

Общи условия

Активация на акаунт