Какви играчки за новородено...?

  • 14 226
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 163
Какви играчки са подходящи за новородени и бебета до кам 3-я месец. Знам че плюшените не са подходящи защото задържат акари,а може да причинят и алергия от космичките. Вие какви купувате? От кога трябва да се купуват шарени играчки например за стимулиране на зрението-и вниманието не детето?

# 1
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 903
Една от първите играчки е музикалната въртележка, която се закача над леглото на бебето. Колкото по-шарена - толкова по-добре. Има обаче един трик, който е добре да се спазва - никога не закачай играчката точно над главата на детето, а винаги в единия край на късата страна. Така то няма да събира поглед в един център и няма да изкриви очичките си. После идва ред на гризалките и дрънкалките - и те трябва да са много шарени. Първите цветове, които възприема бебето са жълто и червено.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 222
Най-първото нещо, което привличаше вниманието на момченцето ми (дори преди въртележката на кошарата) е една играчка маймуна, която си върти дупето и пее. Малкия направо онемява като я чуе.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
Новороденото няма да се трогне от никакви играчки.към 2-рия месец може да заложите на муз. играчка за легло,малко по-нататък и на активна гимнастика.

# 4
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
аз съм ЗА музикалните играчки, незнам защо мислите че чак след 2 месец бебетата им обръщат внимание, бебката ми няма месец но определено разбира и са заслушва в пеещата си играчка на леглото /една кукла/.

# 5
  • Мнения: 589
В началото заложи на цветовете и формите. Украси му кошарката и количката с висящи разноцветни зверчета. Докато още не протяга ръчички към играчките и няма риск да си вземе някоя от тях, можеш дори да му разнообразяваш живота с разни неща от дома - приборите са много интересни, коледни украси и висулки, цветни хартии, всичко.
Другите хубави играчки са музикалните - най-много харесвам музикалните центрове на Чико - с много приятна мелодия и човечетата \или самолетчетата\ се въртят над главата на бебока. Може да купиш и други висящи, които да окачваш на същата стойка.
Като почне да пипа \някъде към втория месец\ идва ред на дрънкалките - трябва да са леки, защото бебето още няма добри рефлекси и има да се удря по главата с тях .. Ние сме с пластмасови, защото малката разви алергия към плюшените ...
Можеш също да му разнообразиш представата за материи - давай му да пипа различни платове, например. Търси играчки, които имат грапавини. Продават се и играчки, направени от няколко различни материи, пак на Чико са най-готините по мое мнение.

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
При дъщеря ми и до сега никакви играчки не важат,а като новородена искаше само гърда и да спи,така,че играчките ги остави за по нататък!

# 7
  • София
  • Мнения: 7 173
Според мен е хубаво да има цветни играчки около легълцето на бебето.
Бях закачила в кошарката и дрънкалка за количка, и когато бебка стана на около 2-3 месеца, започна леко да подрънква.
Също така бях закачила цветни картинки над леглото.
В каталозите на фирмите има играчки по възрастови групи.
Хубаво е да има играчки, а пък ако детето не прояви интерес, все пак е имало право на избор, нали  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 896
Новороденото няма да се трогне от никакви играчки.към 2-рия месец може да заложите на муз. играчка за легло,малко по-нататък и на активна гимнастика.
Peace

И аз така мисля. През първите месеци им трябва човек, а не играчка.

# 9
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Музикална въртележка с нежна приспивна мелодия, а след 3-4 месец вече чесалки за зъбки и дрънкалки  Hug

# 10
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Музикална въртележка с нежна приспивна мелодия, а след 3-4 месец вече чесалки за зъбки и дрънкалки  Hug
Подкрепям...
То, че човек му трябва ...трябва му,
ама тоя човек ако реши да иде пишка...кво правим...пускаме въртележката.. Laughing
Та...и въртележка си му трябва.

# 11
  • някъде
  • Мнения: 4 955
музикална въртлежка за леглото,
първите играчки на моят син, които много му харесваха и с които се научи да хваща бяха от този род
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=73_102_233&products_id=1306
ровя но не мога да открия подобна на втората- плюшена като дръжка с топче отгоре- шарена и дрънка

# 12
  • Мнения: 2 197
Дъщеря ми имаше музикална въртележка на леглото. Не и обърна никакво внимание. Активната гимнастика я занимаваше около 3 минути и после сладко заспиваше в нея. Всякакви шарени и музикални играчки и бяха безинтересни чак докато стана на 15-16 месеца. Децата са различни.

# 13
  • Мнения: 491
Когато родих дъщеря си бях Маниачка на тема играчки и дрехи,исках всички играчки и дрехи.....но тя не им обръщаше внимание.Едва сега когато стана на 6-7 месеца започна да има любими играчки,които са GSM,дистанционно,пакетче салфетки....на моите играчки не обръща внимание Sad
Новороденото няма да се трогне от никакви играчки.към 2-рия месец може да заложите на муз. играчка за легло,малко по-нататък и на активна гимнастика.

# 14
  • Мнения: 332
Едва сега когато стана на 6-7 месеца започна да има любими играчки,които са GSM,дистанционно,пакетче салфетки....на моите играчки не обръща внимание Sad
Peace

Общи условия

Активация на акаунт