Имам проблем със изплащането на болничните

  • 1 256
  • 13
  •   1
Отговори
Трябва ми помощ от майки с моя проблем.Родих на 05.10. до сега не ми бяха изплатили болничните и се обадих в НОИ,от там ми казаха,че трябва да си сменя ЛК(защото имената не ми съвпадат).Искам да попитам,понеже постоянния ми адрес е в друг град,а искам да го направя в София,трябва ли да ходя да вземам други документи от там newsm78?Вярно ли е ,че трябва да се носи нотариалния акт на новия адрес(под наем сме).И трябва ли да си сменявам дебитната карта с ново име?Абе приключение!ПОМОГНЕТЕ!

# 1
  • Мнения: 144
Аз за щастие нямам твоя проблем, понеже имах щастието да родя малко преди промяната с изплащането на болничните, но когато се омъжих съм си сменяла личната карта поради смяна на името и постоянния адрес. Когато аз я сменях, не са ми искали никакви документи от стария град, в който се водих, нито пък са ми искали нот.акт на жилището, в което се регистрирам. Отиваш в общината, там би трябвало да има т.нар. информационен център с настоящата си лична карта и акта ти за раждане и свидетелството за сключен брак. От там ще ти дадат декларации за настоящ, постоянен адрес и за името, които да попълниш и ще те регистрират, но за смяната на л.к. ще трябва да ходиш и до полицията.
Относно името на дебитната ти карта няма никакво значение, преводите пристигат по сметките на лицата автоматично и при съвпадение на номера на сметката е много малко вероятно да стане някакъв проблем там, но ти така или иначе трябва да отидеш и в банката, след като ти издадат новата лична карта, за да ги информираш за смяната.
Абе бюрокрацията си е бюрокрация, от където и да я погледнеш, пожелавам ти бързо и безпроблемно да минеш по всички гишета, за да си получиш в най-скоро време паричките.  Hug

# 2
Mного ти благодаря!Направо се шашнах,а на кой ще оставям малката докато оправям тези неща вече едруг въпрос Shocked

# 3
  • Мнения: 679
Относно личната карта, мисля, че се подаваше молба по образец в полицията, за която ти трябват 2 ако не се лъжа актуални снимки и да носиш старата лична карта. След това трябва да внесеш таксата за документите по сметка в банка /нормална, бърза или експресна такса - по твой избор/. В паспортната служба на полицията ще ти обяснят дали се иска друго, но мисля, че не. Ако имаш възможност потърси някакъв телефон за подобни справки в полицията за града, в който си живяла. Можеш да провериш за някаква информация в сайта на МВР: http://www.mvr.bg/

Относно дебитната карта и аз смятам, че няма проблем, а за смяната на адреса специално в друг град - не зная дали трябва да се ходи до там. Съжалявам.

Успех и дано всичко мине бързо и без да те връщат и разкарват  newsm10

# 4
  • Мнения: 679
Да уточня - в полицията в града, в който ти е издадена старата лична карта трябва да подадеш документите за новата лична карта.

# 5
трябва да си сменя ЛК(защото имената не ми съвпадат)
Това с имената май не го схванах, но най добре да попиташ в НОИ на място ( на 1ви етаж) , а за дебитната карта парите пристигат по номер на сметка и име. Успех!

# 6
Ели,не ми съвпадат защото си смених името след като се омъжих,но не и ЛК.......

# 7
  • Мнения: 425
vanyatr ,ли4ната карта със сигурност трябва да я смениш,заради новото име,няма как!Проблемът е къде да ти се води постоянния адрес,който ти фигурира на ЛК.Тъй като и аз живея на квартира ето как направих.Реших постоянния ми адрес/който е написан на ли4ната ти карта/да е в родния ми град където живеят родителите ми,и съответно отидох там ,в тамошната полиция да ми издадат картата.Няма смисъл на ЛК да фигурира адрес който е от квартира и съответно не се знае,кога ще я напуснеш.А така разни писма от институции винаги идват на Постоянния адрес.
А в града в който живееш,си правиш времнна адресна регистрация,като подаваш за това бланка в общината,на адреса на който живееш в момента.На тоси адрес съответно ще ти идва цялата поща.Ти можеш да си сменяш колкото си искаш квартири,като сменяйки си длъжна/по закон ,но май не вси4ки го правят/да си променяш временната адресна регистрация.А постоянната,си остава постоянна ,и тя ти е написана на ЛК.
Дано съм те ориентирала какво то4но трябва да направиш  Peace

П.П Т.е. от цялото това писание което ти написах Heart Eyes,исках да ти кажа 4е няма смисъл да си правиш постоянен адрес,на квартирата където живееш,както ти искаш.Не е необходимо.Правиш си временна регистрация Peace
Ах как ги оби4ам тези бюрокращини,но като са ми минали през главата,по неволя съм наясно с тях Crazy

Последна редакция: сб, 15 дек 2007, 13:01 от sundey

# 8
  • Мнения: 425
И пак да обобщя/днес съм много обстоятелствена Crazy/:
Според мен трябва да направиш 2 неща то4но;
1.отиваш в града където ще ти е постоянния адрес и подаваш докум в полицията.Отиваш втори път след това да си вземеш картата/мисля 4е може само ли4но,за съжаление или евентуално 4рез пълномощно/
2.Отиваш в общината която ви е по район,където живееш,и си подаваш докум.за временна адресна регистрация.

# 9
Да,аз имам временна регистрация Peaceно не знам дали,ако я направя постоянна ще ми се налага пак да ходя във Враца за документи и за правенето на ЛК newsm78.Защото малката е на два месеца и не ми се мъкне по пътища в това време,а ако я оставя на баща и незнам дали ще се оправи с нея...

# 10
  • Мнения: 425
Доколкото разбирам искаш да направиш вси4ко това,за да си спестиш ходенето въобще до Враца? newsm78Но доколкото имам аз спомени от моите премеждия,мисля 4е и в двата слу4ая ще ти се наложи да отидеш.Но това да си правиш постоянния адрес на квартира няма никакъв смисъл....Може би трябва да попиташ в полицията там където издават ли4ни карти,къде и какво то4но трябва да направиш в твоя слу4ай.За съжалеение няма на4ин,ще ти се наложи ходене насам натам

# 11
Ох,моля се да не е така.Пуснах e-mail до МВР ама още нямам отговор.А за адресната регистрация мисля постоянен да е София,имам приятелка на чийто адрес да се запиша за постоянно.

# 12
В същност тук обсъждате само ЛК, а не забравяте ли, че по-важно е какво пише във болничния ? Ако във него са ти написани старите имена и ти си смениш ЛК, то пак няма да ти го изплатят. Трябва имената от болничния и имената в Есграон да съвпадат напълно.
Леле това какво ходене по мъките е.......... Успех в начинанието.....  bouquet

# 13
От Есграон ми обясниха ,че след като си сменя ЛК трябв давсема от тях декларация за идентичност и така нямало да се налага да сменям болничните,пък ще видим.

Общи условия

Активация на акаунт