Какво представлява ПДЧ с меламиново покритие и става ли за кухня?

  • 16 389
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 165
Много благодаря на всички предварително.  bouquetАко знаете какви рискове крие, ако се направи кухня от този материал ще съм много благодарна да ми кажете.А също и какви са недостатъците му в сравнение с МДФ и, ако има, предимствата.

# 1
  • Мнения: 29
Здравей!Работя в мебелна фирма и съм запозната с този материал.ПДЧ с меламиново покритие означава тези цветни плоскости от който са направени повечето секции,легла,портманта и обзавеждане изобщо.За кухненски шкафчета става ,но за кухненски плот и ако ще слагаш гръб на мивката не става.Затова се използват ламинирани плотове,които са изработени от специален материал ,наречен ламинат,който е огнеустойчив,но по-добре не рискувай да слагаш отгоре му горещи съдове.

# 2
  • Мнения: 274
Разликите: МДФ-а е по-здрав и по-устойчив на огъване и деформация, но по-скъп, по-трудно се обработва, да не говорим за боядисването, което е много трудно и скъпоструващо. И двата материала са направени от дървесни остатъци, пресовани и обработени с лепило. И двата материала НЕ СА влагоустойчиви! Затова за плот и гръб кухня - съответните кухненски плотове и гърбове, без компромиси.

Общи условия

Активация на акаунт