Как се храни бебе с АМ

  • 1 158
  • 22
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 691
Момичета имам следния хипотетичен въпрос:
Като родя и се окаже че нямам кърма как се храни бебето с АМ и какво АМ да използвам?
Има ли някаква схема, специални храни и т.н.
Във форума има все инфо за бебете над 3 мес а на мен ми трябва за новородено. Моля дайте help.

# 1
  • Мнения: 362
Здравей!!Първо леко раждане ти желая. Има много водове АМ на пазара.Аз бях избрала Нутрилон и прилежно си го сложих в чантата за болницата.Нямах кърма и съответно си го храних с него.Точна схена ще ти даде твоето бебе-обикновено се хранят на три часа,Моето ядеше на всеки три часа без значение денем,нощем.На всяка кутия мляко пише как се приготвя.на 30мл. вода 1 мерителна лъжица мляко.успех

# 2
  • Мнения: 27 524
Аптамил или Нутрилон. До мин. 4 месеца е само това. Единица. Започва се с 30мл, бебето само определя кога и колко ще увеличи количеството, до края на първия месец минават сто милилитра. Аз не смятам спазването на режим за правилно, нито буденето и храненето на бебето под час. Винаги само на поискване. Това е  Hug

# 3
  • Мнения: 508
И аз ти желая леко раждане.И малко се учудвам че отсега се притесняваш,изчакай да родиш Peace дано всичко мине нормално Peaceи после ще видиш какво ще стане.Настрой се положително и дай боже да имаш кърма.А по принцип за млякото- аз храня с Милумил мн. съм доволна и не смятам за вярно че е за злояди бебета и че от него се пълнее прекомерно-това при нас го няма и като цяло съм страшно доволна.Ако все пак имаш добра финансова възможност може да вземеш Аптамил,но те сега му смениха опаковките и нез нам точно какво представлява.Аз взех веднъж по принуда аптамил защото никъде нямаше от милумила но от него се разхлабихме малко и като цяло съм по-доволна от милумила.Което и да вземеш от двете няма да сгрешиш ,според мен разликите им са минимални,в съотношението на казеина; и милумила има само 2 калории повече-това си е мое мнение.УСПЕХ Peace

# 4
  • Мнения: 5 940
И аз смятам, че Милумил е хубаво мляко. Децата го харсеват, майките също Simple Smile. Но синът ми наистина наддава доста, но е и много висок за възрастта си.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 691
а водата каква е топла, студена, минерална, преварена...от термус ли....?

# 6
  • Мнения: 27 524
Милумил е ароматно, сладко и по-гъсто мляко. Няма абсолютно никакъв смисъл да се дава такова мляко, ако бебето си яде обикновеното.
Водата като за начало е хубаво да е леко топло, човешка температура. Аз давах изворна, непреварена. Може да я преваряваш, може да даваш и преварена от чешмата. Минерална не се дава.

# 7
  • Мнения: 508
не се тревожи толкова,на всяка кутия АМ пише как точно се приготвя.Но -по принцип аз топля водата в микровълновата непосредствено преди да направя млякото.Освен това имам шише за всяко хранене и когато ги стелиризирам всички ги пълня с необходимото количество вода,за да са ми подръка всеки момент.Първоначално когато се хранехме през нощта си държах по 2 шишета в чанта специална за задържане на топло.После само слагах АМ-то хубаво разбърквам и готово.В началото преварявах чешмяна вода всеки ден сутрин, за да имам за целия ден.На около 40 дена бяхме когато минахме на розова вода Девин.Но някой майки веднага дават от нея.Тази вода е изворна,а не минерална и аз знам,че не е хубаво да се преварява.Може да пробваш термос,ако мислиш че ще ти е по-удобно.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 691
просто се чувствам необразована по въпроса и затова се интересувам

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Няма болница, в която да не дават на бебетата АМ за дохранване ако нямаш кърма. Не е нужно ти да си носиш. Може пък изобщо да не ти е необходимо АМ. А иначе за избора на АМ, педиатъра най правилно би те посъветвал според нуждите на бебето  Peace

Леко раждане   bouquet

# 10
  • Мнения: 3 376
Пожелавам ти да не се налага да използваш АМ изобщо  Peace

# 11
  • Варна
  • Мнения: 691
интересувам се и какво колияество АМ ще ми трябва за болницата-за всеки случай и каква марка да си взема

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
интересувам се и какво колияество АМ ще ми трябва за болницата-за всеки случай и каква марка да си взема
В боницата не се носи АМ...ако има нужда там ги хранят с АМ от болницата, който не се заплаща.
Ние първо бяхме на кърма..после на смесено с Аптамил1...на пет месеца преминах на Аптамил 2...захраних го на 5,5м. с оризова каша и кара с Аптамил2 до годинката.
Леко раждане.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 734
То оставаше и Ам-то да си носим в болницата...Ако има нужда да го дохранват,те си имат Ам за тези случаи,няма нужда да купуваш.Бих те посъветвала,освен ако не си решила твърдо,че няма да кърмиш,в момента да наблегнеш основно на информация относно кърменето.Не се тормози,че няма да имаш кърма!А въпросът кое Ам е хубаво е много относителен,за едно дете едно е добро,за друго-друго.Най-лесно е да попиташ с какво Ам са го дохранвали в болницата и ако го е приемало добре да продължиш с него.

# 14
  • Мнения: 55
Леко раждане ти желая. Аз съм от майките, които нямаха много кърма. В родилния дом в Шумен те оставят да се справяш както можеш. Не знам от къде си ти. Но там като се роди бебето ти го носят и се оправяй сам понататък. Никой не ми обясни как да го кърмя или нещо друго. Що рев изревах като си помисля. Мъчих го детето мъчих го, а то не искаше да засуче. Казваха ми -трябва да засуче от теб зависи. А аз как ли не го мъчих горкото и после давах от млякото което са му приготвили-там дават фризлоак. Затова те съветвам да се поинтересуваш какво се прави предварително-трябва да се подготвят зърната за сученето с масажи и др.

Общи условия

Активация на акаунт