Въпрос за инхалациите с етерични масла

  • 5 033
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 936
Наложи ми се да купим инхалатор, защото 6 месечното ми бебе се оказа с остър бронхиолит и трябваше да правим инхалации с вентолин. Разбрах обаче, че мога да използвам уреда и за инхалации с етерични масла - проблемът е, че не знам как. В смисъл дали се разреждат с вода, по колко капки, колко време се вдишват и т.н. Ако някой знае нещо по въпроса или може да ме насочи къде да прочета, ще съм много щастлива...
Благодаря на всички, които ще ми отговорят! Hug

# 1
  • Мнения: 201
Първо те съветвам да потърсиш информация дали етеричните масла се препоръчват за бебета. Те са много силни. Знам, че докато бях бременна, не беше желателно да ги ползвам. Слагат се по 1-2 капки в половин литър вода. Не знам към какъв лекар може да се обърнеш, но със сигурност може да потърсиш информация в аптеки "Лечител". Ще ти напиша какво намерих в "Библия на ароматерапията" на Даниел Риман, но пак казвам - не зная дали това е препоръчително за деца.

За хрема и възпаления на дихателните пътища - инхалация с 3-4 капки бензоево масло и 1 капка евкалипт.
Мигрена, настинка, сенна хрема - босилек.
Настинка и грип - чаено дърво.
Възпаления на дихателните пътища - "Поставете купа с вода край източника на отопление. За още по-добър ефект добавете няколко капки отхрачващо масло като евкалипт, каджупут, ниаули, черен пипер, бор или чаено дърво (тези масла са безценни под формата на инхалации)".
Пневмония - инхалации с масло от боровото семейство - бор и кипарис.
Желая ви много здраве!

Общи условия

Активация на акаунт