Някой може ли да ми каже

  • 993
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
На детето ми му изолираха от носен секрет бактерията Staphilococcus aureus.Това т.нар. златист стафилокок ли е?Как се лекува?
 

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 206
Лекарката на детето знае най- добре. Особено по въпроса с лечението.

# 2
  • Мнения: 676
Щом е бактерия доктора би следвало да знае с какъв антибиотик се лекува, но при всички случаи ще е антибиотично лечение.

# 3
  • Мнения: 290
Di6ka Би трябвало лекарите да кажат-ние също лекувахме стафилококи,но лечението ни беше само Бактробан.

# 4
  • Мнения: 161
Дъщеря ми имаше такъв проблем на 3 месеца. Заедно с изследването на секрета след като са изолирали бактерията от секрета са направили и антибиограма /това показва кой антибиотик влия върху унищожаването на бактерията/. При нас това беше аугментин въпреки че е много малка още послушах съвета на доктора след 5 дена прием на АБ оздравя напълно. Иначе имаше да се влачи сума ти време още със хрема!
Говори с лекаря да направят такава антибиограма за съжаление ще пиете малко АБ и бързо оздравяване!

# 5
  • Мнения: 93
 Нашия лекар ни беше дал Бактробан, но не помогна. Взех на моя глава  - защото  педито ни каза ,чр това са измислиши тяхното - от клиника "Анаста" тяхното лекарство и това ни оправи. Но се консултираи с педиатъра и той ще ти каже кое според него трябва да вземеш.

# 6
  • Мнения: 20
Аз също бих ти препоръчала лаборатория Анаста, в момента и ние се лекуваме с тяхните лекарства. Бебо който е на 2 мес. и половина също е със стафилококи ауреус, преминахме през бактробан, но не ни помогна, след това пихме антибиотик (Дурацеф) и едни правени капки, които също не помогнаха и сега сме на Трипафлавин и ваксина анаста.

Общи условия

Активация на акаунт