Наддаване на килограми при 9 месечно кърмаче

  • 406
  • 4
  •   1
Отговори
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Много рядко започвам нова тема,тъй като всичко,което ми трябва  го намирам тук,за което ви благодаря!  Hug
Но сега съм леко притеснена.Днес бяхме на контролен преглед и се оказа ,че бебчо е наддал от 7-и до 9-и месец - 1,150кг.За което докторката се изказа,че това е много за тази възраст,че не било хубаво-масните клетки,които се образували сега се трупали или нещо от този род, не мога точно да я цитирам.
Та моля ви мами,поне няколко мнения да ми дадете как е било при вашите бебоци на тази възраст и дали това е нормално.
Просто няма кое ядене да му спестя.А той още дори не е достигнал количеството което бебетата на неговата възраст ядат.Толкова бавно и внимателно се захранваме.Е,вярно, че цока когато си иска,особено през нощта  ooooh!.
Благодаря ви предварително   bouquet

# 1
  • sofia
  • Мнения: 562
Ами принципно мастните клетки веднъж образувани наистина никога не изчезват, само се свиват,но...кое говори на лекарката, че в бебето са се образували мастни клетки?!
Иначе Габи от 7-ми до 9-ти месец беше наддала 720 гр, но...пък Елена от 9-ти до 10 ти месец беше качила 970 гр лекарката нищо не каза по въпроса  Wink, в никакъв случай не е изглеждала дебеличка. Според мен не и се втелясвай много много на лекарката ами се води по детето ако е в добро настроение, ако изглежда доволно си пусни покрай ушите коментарите. На края нали кърмените бебета не затлъстяват  Wink

# 2
  • Мнения: 35
ние бяхме качили 800 гр,спокойно следващия месец сигурно ще е по малко,поне при нас беше така само 500гр,най -вероятно сте в период на осилен разтеж

# 3
  • София
  • Мнения: 1 252
Детето добре ли е? Хич не им се връзвай на глупостите и си кърми на воля. Синът ми трябва да е категоризиран като затлъстял, защото на 9м беше 13,380кг. Захраних в началото на 8м и по него време храната му е била 90% кърма на поискване. Все още го кърмя сутрин и вечер, а нощното кърмене му спрях едва преди 2 месеца.
Предстои ви най-жизнения период, когато малчо започва да се изправя, да ходи, да бяга и килограмите ще започнат да мърдат с много малки темпове. Само за сравнение  на 20м синът ми тежеше 15кг т.е за последните 11м Емо беше качил само 1,620кг и пораснал с 20см.
Не си ограничавай детето, защото не се вписвало в нечии представи Peace

# 4
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Да,детенце е много добре.Много подвижен и изобщо не изглежда дебел,е с бузки ама сладурски бузки  Wink.Да,вече съм спокойна,ама така изведнъж като ти изтрескат нещо тия педиатри и свят да ти се завие ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт