Бременност и противозачатъчни

  • 17 269
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 577
Здравейте!
На противозачатъчни съм от 5 месеца (Ясмин) и този месец пропуснах едно и точно тогава правих секс с моя приятел. На датата на цикъла се появи само кавеникаво зацапване. Изчаках 3 дни и си направих тест - отрицателен. Днес ми е деня за започване на хапчетата, но в листовката пише, че не трябва да се пият при бременност. Моя лекар каза, че не е сигурно какво се случва и ми смени хаповете с Три-регол, но на тях пише същото. Имам час чак за сряда, а не мога да се свържа с него по телефона. Дайте съвет какво да правя!

# 1
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
При положение, че от датата на предполагаемия ти цикъл са минали 3 дни, спокойно можеш да отидеш да си направиш кръвен тест. При бременност ще ти отчете високи стойности.

# 2
  • Мнения: 2 422
При положение, че от датата на предполагаемия ти цикъл са минали 3 дни, спокойно можеш да отидеш да си направиш кръвен тест. При бременност ще ти отчете високи стойности.


 Peace  Ама едно не разбирам ти бебе искаш ли newsm78

# 3
  • Мнения: 7 716
Ако искаш бебето не пий нищо и продължавай с тестовете. По кое време на цикъла ти беше контактът?

# 4
  • София
  • Мнения: 577
Искам бебе, разбира се! Всяка стъпила вече на краката си жена, иска. Пък аз се смятам за такава. За съжаление и този път нищо...Оказа се, че килограмите ми са твърде малко и за това цикъла липсва.

# 5
  • Мнения: 206
Искам бебе, разбира се! Всяка стъпила вече на краката си жена, иска. Пък аз се смятам за такава. За съжаление и този път нищо...Оказа се, че килограмите ми са твърде малко и за това цикъла липсва.
Дано наистина да е от това, з-то не виждам логика с хапчета да липсва цикъл. Само да вметна че и аз съм била с хапчета и малко килограми, но пак си ми идваше точно всеки месец. Тук вече опираме до въпроса колко са точно малкото килограми и че за всеки човек границата е различна. Надявам се всичко да е ОК, да похапнеш по празниците добре и скоро да се похвалиш с + тест Hug

# 6
  • Мнения: 57
И аз съм на мнение да отидеш и да си направиш кръвен тест така ще бъдеш сигурна стискам палци да е станало Peace

# 7
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Искам бебе, разбира се!
Тогава защо пиеш противозачатъчни newsm78
Три-регол доколкото знам са доста силни. На мен ми ги бяха изписали за премахване на киста. След като ми изчезна кистата ми ги смениха с други (по-леки)

# 8
  • Мнения: 468
Момичета, ЧНГ.   bouquet  bouquet На виделите две чертички ЧЕСТИТО!!!
Извинявайте, че вадя тази тема от ковчега, но искам да попитам някоя от вас знае ли какъв е ефекта от продължителното пиене на противозачатъчн? Възможно ли е след спирането им да не настъпва овулация в продължение на месеци?  newsm78

# 9
  • Мнения: 468
Кажете, бе мамита, кажете.  Praynig

# 10
  • Мнения: 27
Момичета, ЧНГ.   bouquet  bouquet На виделите две чертички ЧЕСТИТО!!!
Извинявайте, че вадя тази тема от ковчега, но искам да попитам някоя от вас знае ли какъв е ефекта от продължителното пиене на противозачатъчн? Възможно ли е след спирането им да не настъпва овулация в продължение на месеци?  newsm78

Възможно е, да. На мен след спиране на Ясмин цикълът ми стана нередовен и се наложи регулирането му с Дуфастон. Овулация си имам, но съм чувала за момичета, които имат ановулаторни цикли след спиране на противозачатъчни.
Отиди на гинеколог, ако имаш такива опасения.

# 11
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Възможно ли е след спирането им да не настъпва овулация в продължение на месеци?  newsm78

При всеки е индивидуално, но да, възможно е. Имаше една тема - беше нещо от сорта "Колко време след спиране на хапчетата забременяхте" или подобно. Ако я намериш, може да прочетеш повече мнения по въпроса.

Отиди на гинеколог, ако имаш такива опасения.

Подкрепям.

# 12
  • Мнения: 176
Нормално е след спиране на хапчетата да мине повече време преди овулация - гинеколожката ми беше казала че обикновено трябват едно 4-6 седмици за да се нормализира цикъла, но може и 3 месеца. При мен овулацията беше на 39ти ден след спиране на противозачатъчни (следях с тестчета, секрети и базална температура). Забременях от раз  Peace.

# 13
Аз също съм имала проблеми с тази марка противозачатъчни. От гинеколог зная, че често се случва с тях М да изчезва, но след това тя не изписва други хапчета, докато се убеди, че няма бременност. Случва се често, но не е добре да се започват други хапчета, ако не си сигурна, че няма бебче.  Simple Smile

# 14
gajeto mi gi pie ne izpuskala nito edno hap4e oba4e hap4etata kato i svur6ixa sled 6 dni i doide i go napravihme bez prezervativ i malko svur6ix u neq.Moje li da zabremenee?

Общи условия

Активация на акаунт