Температура 37.2-37.5 при 3 годишно

  • 1 195
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Здравейте!
Синът ми е на 3 години и ходи на градина. Преди 3 седмици беше болен от скарлатина и го лекувахме с Аугментин. Два дни след като свършихме, се обрина, оказа се алергия към антибиотика. След като излекувахме пъпките, тръгна на градина и ходи до четвъртък. Снощи беше топъл и му мерих температурата беше 37.5. Дадох витамин Ц, през нощта вдигна малко, но не съм давала нищо и сутринта към 3ч нямаше температура до 13ч днес на обед - 37.2. Обадих се на личната, според нея няма нищо притеснително и каза да го следим. Само да спомена, че няма кашлица, хрема или разстройство.
Въпреки това обаче се притеснявам да не е нещо по-сериозно. Моля някой е имал подобен проблем да сподели.
Благодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Може да попиташ личната за допълнителни изследвания - кръв, урина с оглед евентуални късни усложнения Rolling Eyes Но не бива да се притесняваш предварително.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Давай му повече прясно изцедени сокове. Чай от липов цвят той е за температура и възпаление на горни дихателни пътища. Как е гърлото да не би да е червено. Може затова да прави температура.

# 3
  • Мнения: 66
Ivben, той въобще не дава да му погледна гърлото, започва да реве, но по принцип ако го боли гърло нито пие нито яде, но утре ще се опитам да го погледна. А изследвания на кръв пускахме преди да изпишат антибиотика и беше с повишено ниво на левкоцитите, затова започнахме директно с Аугментина. Личната тогава каза, че е малко преди пневмония. Аз затова се притеснявам да не е останало нещо от тогава. Тя каза, че може и да му е спаднал имунитета след скарлатината и затова да се разболее, ако някой му кихне в градината.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Имунитета при всички случаи е спаднал. А и сега има някакъв вирус, който мойта дъщеря май ще кара втори път.  Затова те питах как е гърлото, то може да си е зачервено и да не го боли просто организма си реагира и си прави температура. Дано ви се размине да не е нещо сериозно.

# 5
Deteto mi ve4e vtora sedmica ima temperatura 38-38.5.smenih dwa vida antiniotici i nikakyw efekt.kazaha mi 4e e niakakyw now virus,koito ne se vlije ot antibiotici i triabva da ozdrawee sam!No az vijdam 4e deteto mi se mu4i!kak da mu pomogna??????

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Пусна ли изследвания? Кръв, урина ако гърлото е червено пусни и гърлен секрет. Тогава ще се разбере най вероятно. Така да стоиш и да чакаш ми се струва неуместно.

Общи условия

Активация на акаунт