Още става да яде

  • 1 355
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 256
Моля ви дайте някое съветче как да от уча дъщеря си да става вечер да яде.Вече кара 7 месец, а още се буди нощем да хапва.Мисля че, децата на тази възраст трябва да спят непробудно цяла нощ.Заспива в 8:30-9:00 като тогава я кърмя и става към 11:00 и я храня с АМ.След това става към 2:30-3:00пак и давам АМ  и следващото ставане е в 5:00 тогава я кърмя, но вече не заспива.Мисля че ,всички вие знаете колко е изморително това ставане Confused,(но все пак сме мамита)Ако някоя от вас знае някое номерче,ще бъда благодарна ако споделите с мен  Laughing  БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Последна редакция: сб, 15 дек 2007, 09:05 от Vivi

# 1
  • Мнения: 1 344
Напълно те разбирам колко е изморително, но ми струва, че детенцето само си знае кога и колко да яде. Моят син, например, от новороден точно до седмия месец не се будеше за нощно хранене, а тогава почна и следващите десетина месеца се будеше по 1 или дори 2 пъти нощем да яде.
Единственото, което мога да ти предложа, е, като гледам схемата, да пробваш при някое от двете АМ да даваш повече, така че или да пропусне нощното ставане, или да спи малко по до късно сутрин. Но това е много елементарно и сигурно си го пробвала вече... Може да се помисли и за заместване на някое от многото вечерни хапвания с нещо по-сериозно, да кажем каша (напр. в 8 да яде каша и после в 11 да се кърми или АМ). Някои пробват да залъгват  нощем с вода, но при мен не се получаваше, моят по принцип трудно се връзва  Rolling Eyes. Успех!  Hug

# 2
  • Мнения: 27 524
Няма номерца, има стискане на зъби и това е, няма как  Hug
Синът ми спря да става нощем като стана на 3 месеца и като стана на 8 започна пак да яде и така месеци наред  Tired
За твое успокоение - племенникът ми ставаше да пие кисело мляко до 6-годишна възраст  Laughing
Не бой се, ще отмине, не си прави експерименти с детето, нека си хапва, организмът си знае работата.

# 3
  • Мнения: 46 434
... Мисля че, децата на тази възраст трябва да спят непробудно цяла нощ ...

Ти може да мислиш много неща, но не и децата  Laughing моето започна да спи непробудно към 2-рата годинка, въпреки, че пак имаше инциденти, наистина спокоен сън като на голям човек чак след 3 г. Peace

Знам колко е изморително, но като сме решили да имаме деца е трябвало да предвидим и тази екстра  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 221
Дъщеричката ми е на 1г. Спря да яде през ноща от 3-тия месец,последното и хранене беше в 24:00  и после чак във 6:00.Ако детенцето ти е добре на килограми не виждам нищо лошо да пробваш със водичка във 2:30.И към 19:00 пробвай да даваш каша.

Ето къде може да видиш нещо за храненето.
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/131/77/

Последна редакция: сб, 15 дек 2007, 00:02 от ani_maan

# 5
  • Мнения: 1 467
Здравей, не знам дали би било от полза за теб, но тук в Италия, едното заместено хранене е именно вечерното. Моето дете се будеше до преди месец по два пъти на вечер и ядеше мляко, но откакто започна редовно да си изяжда порцията вечер, сега се буди само веднъж към 24,00 часа и после откарва до 8/9 сутринта. Е, буди се, за да си вземе залъгалката и такива работи, но не яде, просто е сита. Под вечерно хранене имам предвид това, което яде наобяд, но редуваш. Ако е яло месо - даваш зеленчуково, има всякакви вариации според вкуса на бебето. Ако то яде твърда храна към 20.00 (най-късно), много е вероятно да издържа повече без да яде вечер.

# 6
  • Мнения: 2 849
И аз да се наредя в твоята тема за съвет ,че Виктор все още става да яде до два пъти на вечер . Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 491
О мислех,че аз не мога да се наспя,а имало и по зле от мен! Mr. GreenАз храня малката в 20h и тя заспива,в 24h пак се събужда и аз и давам АМ.И така спи до 8h и към 9h я храня.

# 8
  • Мнения: 2 714
И при нас положението не е розово.На 7м. е тази нощ :
9.30-АМ 180м.
1.30-будене за биберон
2.30-кърмене
5.30 взимам я при нас,заспива.Доскоро ядеше,сега заспива
и спи до 8.30 и ме буди ,аз едва си отварям очите а тя свежарка.
А дали мога да и давам каша в 9.30,за да се засища повече?

# 9
  • София
  • Мнения: 672
Ние сме само на АМ, но последното хранене е в 21:30, а сутринта в 6:00ч. Доколкото знам стомахчето трябва да си почива 6-8 часа. Аз въведох режим още от първият месец (не беше лесно), а от началото на третия сме на 5 хранения с 8 часова почивка. Това, че децата се будят нощем може би се дължи на факта, че не се засищат толкова от кърмата.
Според мен децата трябва да имат режим на хранене-така и майката и детето са по-спокойни!
Относно кашата-не съм компетентна, но мисля, че вечер е по-добре да си хапва по-лека храна!

# 10
  • Мнения: 127
И дъщеря ми се буди по някога да си хапрва през ноща  Rolling Eyes нормално е  Peace ще премине

# 11
  • Мнения: 2 960
О мислех,че аз не мога да се наспя,а имало и по зле от мен! Mr. GreenАз храня малката в 20h и тя заспива,в 24h пак се събужда и аз и давам АМ.И така спи до 8h и към 9h я храня.
а слагаш ли бисквитки в АМ....явно не се насища с АМ.Моят син от края на петия месец яде АМ В 21 И СУТРИН ЗАКУСВА ЧАК В 8.30 ,не се събужда ,през деня се храни лакомо ,я newsm78вно не съм го свикнала да яде в този нощен интервал....не е търсил никога да яде през това време на дългия нощен сън Peace

# 12
  • Мнения: 491
Не не и слагам бисквитки,но тя си ляга мн рано,към 19:30h-20:00 но сега ще се помъча да си ляга към 21h.И тогава ще започна да и слагам бисквитки

# 13
  • Мнения: 506
по съвет на педито слагам каша в АМ/по 2,3лъжички/вечер, в резултат на което спряхме да ставаме нощем за хранене.
аз също бях почнала с бисквити ,но лекарката ме убеди,че с каша е по-полезно,купих от кашите Лека нощ и след седмица спряхме да ставаме в 02,00ч.за храна

# 14
  • Мнения: 256
Благодаря на всички искам да питам ЯНАМЕД  намаляш ли количеството на АМ след като сложиш каша например аз слагам 5л АМ ако сложа 3л каша трябвали да намаля АМ на 2л

Общи условия

Активация на акаунт