Сплит системи

  • 3 498
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
Дойде и моето време да се включа в този подфорум. Вече имаме разрешително за строеж  Grinning, който започва след 2 седмици. Ще се работи доста бързо и трябва да сме премислили и измизлили колкото може повече неща.
Стигнахме до единствения удобен за нас вариант с отоплението - климатици. Но все пак всяка стая  да е с климатик ще стане страшно с външните тела. Разровихме се и намерихме решението - сплит системи.
Но като всяка жена, аз тук се запънах - не го разбирам, стряска ме, чух доста лоши мнения и ... търся повече инфо.
Споделете, ако имате наблюдения - как работят тези ситеми, каква е ефективността им, струва ли си, как стои въпроса с поддръжката.
благодаря на всички включили се предварително

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
хем си чела, хем нищо не си разбрала... язък ти.
Искаш да кажеш може би, че ти трябват мулти сплит системи.
А климатиците се делят на сплит и на инверторни.
Ако ще се топлите изцяло с тях е добре да заложиш на инверторни.
Фирмата LG предлага хубави инверторни мулти сплит решения.

НО - аз съм категорично п/в мултисплитовете. По-скъпи, по-мощно и голямо външ. тяло= на по-голям шум и вибрация, по-недадеждни (ако се развали външ. тяло, поне 2 или 3 помещения ти остават без никава климатизация). Ако в едното помещение, климатика е настроен да духа на топло, в другото не може да се настрои да духа на студено. Т.е - вътрешните им тела работят в един и същ режим. И още и още и още...

# 2
  • Варна
  • Мнения: 178
Шани е права.Първоначално ние също смятахме да си закупим подобна  система:външно тяло- климатик  свързано с вътрешни  тела- конвектори чрез тръби,по които тече вода.После се замислихме за мулти сплит система.Четохме,питахме и се отказахме от подобни системи.Взехме отделен климатик за всяко помещение.Двоумихме се между Daikin и Fujitsu General,спряхме се на последните.За сега  сме доволни от избора си.Успех и на теб Grinning

# 3
  • Мнения: 491
Искаш да кажеш може би, че ти трябват мулти сплит системи.
А климатиците се делят на сплит и на инверторни.
Ако ще се топлите изцяло с тях е добре да заложиш на инверторни.
Фирмата LG предлага хубави инверторни мулти сплит решения.
НО - аз съм категорично п/в мултисплитовете. По-скъпи, по-мощно и голямо външ. тяло= на по-голям шум и вибрация, по-недадеждни (ако се развали външ. тяло, поне 2 или 3 помещения ти остават без никава климатизация). Ако в едното помещение, климатика е настроен да духа на топло, в другото не може да се настрои да духа на студено. Т.е - вътрешните им тела работят в един и същ режим. И още и още и още...

Всички съвременни климатици са сплит- система ( съставени от няколко тела- вътрешно/вътрешни и външно).
Климатиците най- грубо се делят на инверторни и неинверторни. Инверторите преобразуват променливият ток в постоянен, който по- лесно се "управлява". Неинверторните работят "газ до дупка" и при достигане на зададената температура спират. Инверторните имат регулация на мощността и никога не спират работа- по този начин се пести доста енергия.
Друга опция на инверторните е, че размразяват външното тяло при замръзване и така няма опасност климатика ти да спре да работи, защото вън е -10 градуса.
Неинверторните от своя страна се делят на ниско и високо температурни.
Така че най- добре инверторен, или в краен случай неинверторен, нискотемпературен.
Иначе с другото съм абсолютно съгласна !  newsm10
Най- добрите марки според мен са Daikin, Mitsubishi и може би Fujitsu .

# 4
  • Мнения: 143

Ще съм благодарна да продължиш Simple Smile Благодаря за споделената информация.
По предвалителен план имаме общо 4 спални и едно голямо общо помещение. Във всяка спалня ще има вътрешно тяло, а за общата стая - 2 тела. Но последните 2, ще са на отделни външни. Идеята е да не остава без климатизация конкретното помещение.
Какво още трябва да съобразяваме и предвиждаме според вас?
отново благодаря
Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт